Návod - Výměna elektronek u aparátů Fender Deluxe/DeVille

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
Odpovědět
delay

Návod - Výměna elektronek u aparátů Fender Deluxe/DeVille

Příspěvek od delay » 06 říj 2010 10:41

Před časem jsem vytvořil takovej foto návod jak vyměnit výkonové elektronky u aprátu Fender Deluxe resp. DeVille, třeba to někdy někomu přijde vhod...
http://lukasrufer.wbs.cz/Uzitecne.html

rastis

Re: Návod - Výměna elektronek u aparátů Fender Deluxe/DeVill

Příspěvek od rastis » 06 říj 2010 15:35

ja by som sa priklanal k variante, ze ak niekto nema o cinnosti a zapojeni lamp sajn, nech sa do nastavovania biasu urcite nepusta. takisto by som sa priklanal k variante, ze pokial nemam o cinnosti a zapojeni lamp sajn, nebudem pisat do navodu o nastavovani biasu hentake bludy. nemyslim to v zlom.

delay

Příspěvek od delay » 06 říj 2010 15:48

Moc nehcápu, co cheš vyjádřit. V podstatě jsem jen obšlehnul návod od Tube Depot, v tom případě jim můžeš napsat, že to sou amatéři. Jinak napiš konkrétně, co je špatně. Podle mě to je totiž uplně v pohodě.

rastis

Příspěvek od rastis » 06 říj 2010 17:07

no ze zjavne tomu celemu nerozumies, akurat si z netu niekde cosi opisal - to je na tom spatne... si aspon trochu nastuduj, o co principialne ide pri nastavovani biasu... lebo ono je za tym trochu viac, ako "prilozte multimeter a tocte v smere hodinovych ruciciciek" - teda ak rozumies, ako to myslim...

delay

Příspěvek od delay » 06 říj 2010 19:17

Hele, ty seš vážně demagog, snažíš se to celý zase nafouknout a přetočit svým klasickým způsobem, asi je to tvá povaha. Ostatně jsem to trochu čekal.

Určitě existujou aparáty, který vyžadujou sofistikovanější přístup, ale zrovna tenhle je opravdu "user friendly". Co se týče odborných textů, tak jsem si toho přečetl myslím tak akorát...

Jestli je v tom návodu, respektive návodech nějaká bota, tak to prosím napiš konkrétně. Rád se dozvím něco podstatného.

rastis

Příspěvek od rastis » 06 říj 2010 19:41

ja som neni o nic vacsi znalec elektronkovych zapojeni, ako ty. tie nekonecne debaty, co som mal s roznymi vyrobcami zosikov pri pive samozrejme nemozem ratat. ale pokial si niekde precitam toto:

"V další fázi bychom měli otčit trimem R82 (modrá barva) proti směru hodinových ručiček na maximální negativní hodnotu (já jsem tuto hodnotu nebyl schopen multimetrem naměřit neboť jsem z videa nebochopil, kam mám umístit druhý měřící kabel)."

tak mi je jasne, ze ten co to pisal tiez o tom nema paru a nato som ja zareagoval v prvom prispevku tymto:
rastis píše:ja by som sa priklanal k variante, ze ak niekto nema o cinnosti a zapojeni lamp sajn, nech sa do nastavovania biasu urcite nepusta. takisto by som sa priklanal k variante, ze pokial nemam o cinnosti a zapojeni lamp sajn, nebudem pisat do navodu o nastavovani biasu hentake bludy. nemyslim to v zlom.
napisal som aj, ze to nemyslim v zlom. ak Ti pride v pohode davat na nete rady z oblasti, kde si neni vobec doma, tak potom vela stastia ludom, co podla Tvojich rad budu postupovat... a ja som demagog, co nieco nafukuje... inak cely ten Tvoj siedmy odstavec o teplejsom ci studensom zvuku je tiez na polemiku, pretoze biasom sa hlavne dokorigovavaju ine elektricke vlastnosti lamp roznych vyrobcov, nie primarne to, aky zvuk bude mat Tvoj zosilovac...

delay

Příspěvek od delay » 06 říj 2010 20:02

OK, ale vždyť ten návod je jen překlad. Já ho přeci nepovažuji za vlastní. Jen se mi zdál fajn a užitečnej.

U toho trimeru R82 opravdu není žádná měřitelná plocha a prostě nechápu kam mohl dávat ten měřící kabel, to z toho videa není patrné (nevím jestli to nemůže být tím, že tam má DeVilla a já Deluxe). Ale zrovna tahle pasáž mi přijde vcelku zbytečná, protože ta naměřená hodnota nemá žádnej vliv na pozdější nastavení toho trimru, což je z videa jasně vidět.
rastis píše:inak cely ten Tvoj siedmy odstavec o teplejsom ci studensom zvuku je tiez na polemiku, pretoze biasom sa hlavne dokorigovavaju ine elektricke vlastnosti lamp roznych vyrobcov, nie primarne to, aky zvuk bude mat Tvoj zosilovac...
No jistě že se tím korikuje napájecí hodnota mV různých elektronek, ale zároveň platí to, že čím více mV, tím více je zvuk HOT, to lze slyšet. Takže je nutné najít ideální hodnotu, která by vyhovovala doporučené škále výrobce (zesilovače) a v tomto rozmezí hledat zvuk, který vyhovuje mě jako uživateli. V tomhle směru v tom návodu nedošlo k žádnýmu pochybení.

Odpovědět