Názory na mix (Sranda Reagee)

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
Odpovědět
Tonysss

Názory na mix (Sranda Reagee)

Příspěvek od Tonysss » 27 dub 2014 20:47

Poprosím Vás opět o poslech následujícího songu a zhodnocení zvuku, děkuji.
Hlavně tedy názor na reverb, jestli není toho prostoru moc.

biscuit

Re: Názory na mix (Sranda Reagee)

Příspěvek od biscuit » 27 dub 2014 22:16

ahoj. dneska jen poslech na sluchatka a z nej mam tri poznatky - ten nejdulezitejsi je, ze pivo muze byt "orosené", ale co to je "orošené", to bych si rad nechal vysvetlit :-) ted vazne - virbl mi prijde jak z jeskyne a skank mi prijde smesne tenkej - pravdepodobne jedina kytara.... jestli chces, dam i zejtra normalne nahlas na bednach :-)

jinak mi to prijde v pohode a ani by mi nevadilo si takovouhle hudbu nekde poslechnout na nejake zabave....

rastis

Příspěvek od rastis » 27 dub 2014 22:32

v tej nahravke nefunguje vobec spodne pasmo, basa. schvalne si najdi a vypocuj veci, co sem kedysi daval Syncro, tam ma tie basy nachlp take, ako sa v tomto zanry patria. je mi jasne, ze to je do znacnej miery aranzersky problem, pretoze ta basa hra nezmyselne vysoko. predpokladam, ze to nebola origos reggae kapela...

vadi mi "daleky" reverb na kopaku. snare ma moc dlhy zvonivy dozvuk sam o sebe. ono sa to v style nosi, ale myslim, ze tento je moc dlhy.

najviac sa mi to lubi zvukovo v refrene, vtedy je to fajn plne. slohy su dost riedke, ale to je zase asi vec kapely a aranzma...

saxafon by sa mohol ozyvat castejsie, je totalne nevyuzity jeho potencial. zase o kapele. ale mohol sa njavrstvit do aspon dvojhlasu, ked uz nie trojhlasu.

gitara na zaciatku zneje divne, pretoze vobec neni jasne, ze hra reggae protidobu, kedze neni oproti comu porovnavat. mal tam hrat este nejaky nastroj, aby bolo jasne, ze sa hra reggae.

vsetko co som pisal su skorej hudobne, ako zvukove vyhrady. inak to zneje celkom fajn...

rastis

Příspěvek od rastis » 27 dub 2014 22:34

ale pesnicka ako taka sa mi celkom paci...

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 27 dub 2014 23:40

mna to bavi ..

biscuit

Příspěvek od biscuit » 28 dub 2014 08:54

zajimavy, na bednach me tolik nedrazdi ten skopkovitej virbl.. ohledne basy ma sice rastis pravdu, ale tady bych to neresil. na prvni poslech je slyset, ze jsou to rockeri a tohle je zrejme takovej ulet, tahle pisnicka.

a s tim skankem to taky potvrdil, kytaru musi neco doplnovat. ale ono vubec aby to bylo vramci zanru autentictejsi, mel by tam bejt asi vic ten stylovej groove, kterej asi nejak s tou ganjou souvisi (aspon ja to tak vnimam - ta houpavost je pak cloveku prirozenejsi :-) )
Naposledy upravil(a) biscuit dne 28 dub 2014 12:26, celkem upraveno 1 x.

rastis

Příspěvek od rastis » 28 dub 2014 12:21

hej, chyba tomu shuffle, musi to pulzovat :)

vasek

Příspěvek od vasek » 28 dub 2014 15:29

Zní mi to strašně nudně, ale to nebude asi zvukem. Taková muzika by se asi měla nahrávat jako základ kapely dohromady. Mám pocit, že úplně slyším, jak se to postupně lepilo dohromady a ve výsledku to nešlape.
Zpěv se mi zdá každopádně moc nahlas ten reverb na něm by měl být kratší/sušší, prostě to zní moc jemně, popově.
Vůbec nemám chuť si to pustit ještě jednou...

Odpovědět