nejlepší nahrávky pro test "beden"

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
andy_xx

nejlepší nahrávky pro test "beden"

Příspěvek od andy_xx » 24 říj 2009 12:43

Ahojte,

marně se na internetu snažím dohledat jaké nahrávky se používají třeba při testování kvality zvuku (PA) beden. Nedávno jsem měl čest poslouchat naprosto luxusně nadupaný jazz/soul v jedné hale a byla to paráda, až taková, že jsem se zapomněl zeptat, kde se něco takového dá sehnat.
Tuším, že se v nahrávkách nijak nezpívalo, spíš se dal slyšet zvuk kopáku (dvoukopáku), baskytary (slapping) a do toho funky kytara..prostě na poslech nádhera. Basa zněla nějak takto http://www.youtube.com/watch?v=1HZtcW3MP1s&translated=1

prostě to byl nářez...díky za každé info :)

Amorph
Moderátor

Re: nejlepší nahrávky pro test "beden"

Příspěvek od Amorph » 24 říj 2009 12:54

Ja jsem se asi dvakrat setkal s tim, ze zvukar nastavoval PA podle stingovy Desert Rose a Brand new Day, ale nevim, jak moc je tahle zkusenost prenositelna:) Spis mi prijde rozumny nastavovat to podle nahravky, ktera odpovida stylu, kterej se ma zrovna produkovat.

Ale par zvukove dost dobrych veci stylove jazz-blues a v podobnych vodach je v sampleru co dal uz k dispozici Pytkin. Bohuzel uz si nepamatuju link, tak mu kdyztak napis pm.

andy_xx

Příspěvek od andy_xx » 24 říj 2009 13:00

Amorph píše:Ja jsem se asi dvakrat setkal s tim, ze zvukar nastavoval PA podle stingovy Desert Rose a Brand new Day, ale nevim, jak moc je tahle zkusenost prenositelna:) Spis mi prijde rozumny nastavovat to podle nahravky, ktera odpovida stylu, kterej se ma zrovna produkovat.

Ale par zvukove dost dobrych veci stylove jazz-blues a v podobnych vodach je v sampleru co dal uz k dispozici Pytkin. Bohuzel uz si nepamatuju link, tak mu kdyztak napis pm.

díky...na youtube jsem našel něco podobného...ale chtělo by to něco, co má ještě větší drive :) http://www.youtube.com/watch?v=5s9lzWf4 ... playnext=1

Vlad

Příspěvek od Vlad » 24 říj 2009 13:03

to jsem vygoogloval, je to teda pro Car HiFi :wink:

http://shop.fkt.cz/testovaci-cd-challen ... +dp105645/

Obrázek

jinak kdysi jsem mel testovací CD casopisu Stereo&Video, kde byly nejruznejsi zanry + vsechny druhy sumu

kexik

Příspěvek od kexik » 24 říj 2009 21:29

to je predsa nezmysel... treba vykrutit co najlepsi zvuk z ponukanej produkcie. stingovu desert rose tam ma vyznam pustat len ak pride sting zahrat z halfplaybacku. navyse sting a podobne zvukarske majstrstuky hraju dobre v akejkolvek konstelacii, takze z akehokolvek pohladu to je MIZERNY napad

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 24 říj 2009 21:36

kexik: chces rict, ze pro otestovani zvuku aparatu v nejakym prostoru si budes poustet nejakou zvukovou sracku?

kexik

Příspěvek od kexik » 24 říj 2009 21:39

Amorph píše:kexik: chces rict, ze pro otestovani zvuku aparatu v nejakym prostoru si budes poustet nejakou zvukovou sracku?
nie, urobim si zvukovu skusku a neodflaknem ju ;)

markuc
Vybavení

Příspěvek od markuc » 25 říj 2009 08:03

Na Stinga nastavuje aparaty kdekdo, pouzivaji se i jeho starsi akustictejsi veci. Muzu doporucit, je na tom slyset kazda chybka v charakteristice

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 25 říj 2009 09:00

kexik: je mi jasny, ze genius tveho formatu je schopny behem obvykle desetiminutove zvukovky vychytat vsechny neduhy aparatu a prostoru (aniz by mel zkusenosti s jednim nebo druhym). Ale myslim, ze jsou i obycejny lide, kteri se radsi trochu pripravi poslechem dobreho zvukoveho materialu.

kexik

Příspěvek od kexik » 25 říj 2009 09:04

Amorph píše:kexik: je mi jasny, ze genius tveho formatu je schopny behem obvykle desetiminutove zvukovky vychytat vsechny neduhy aparatu a prostoru (aniz by mel zkusenosti s jednim nebo druhym). Ale myslim, ze jsou i obycejny lide, kteri se radsi trochu pripravi poslechem dobreho zvukoveho materialu.
tak, ked dojdu argumenty, zacneme s urazanim, pravda... ano, obvykla zvukovka trva desat minut, presne na to narazam. darmo na aparate hra dve hodiny sting ked sa zvukar ani neunuva zistit co bude vobec zvucit

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 25 říj 2009 09:17

Kexik: jak zvucit? Sák kapela Ma svojho zvukara. Ten by to snáď mal vedieť čo sa bude hrať.

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 25 říj 2009 09:33

kexik: pravda, nechal jsem se trochu unest, sorry. Ale trochu mi prislo blby, ze misto tipu na dobry zvukovy material vhodny pro poslechvy test aparatu das lidem radu, at se radsi prestanou flakat a poradne to nazvucej...

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 25 říj 2009 10:53

kazdy mluvite o necem jinem, ne? test PA vs zvuceni vlastni kapely.

jackies

Příspěvek od jackies » 25 říj 2009 11:17

Brooklyn / juanita juarez píše:kazdy mluvite o necem jinem, ne? test PA vs zvuceni vlastni kapely.
Těsně jsi mě předběhl.
"Test" PA, nastavení PA a samotné zvučení jsou tři rozdílné věci.

kexik

Příspěvek od kexik » 25 říj 2009 12:04

Pytkin píše:Kexik: jak zvucit? Sák kapela Ma svojho zvukara. Ten by to snáď mal vedieť čo sa bude hrať.
ako to meni situaciu? je jedno kto bude zvucit, mojou pointou je, ze spravny postup je nechat kapelu zahrat v ramci nazvucenia niekolko veci a na nich nastavit nielen situaciu na mixaku a odposluchy, ale aj doladit PA. to predsa nie je ziadny problem, akurat v praxi to nik neurobi. ono nejake posluchy CD su zavadzajuce v mnohych veciach, napriklad nevykazuju fazove posuny medzi basou a kopakom, medzi gitarami, maju ovela viac vysok nez sa podari nabrat z kapely, atd. v strucnosti, z mixaku nikdy nevylezie zvuk v cd kvalite a s tym treba dopredu pocitat

Odpovědět