Odhlucneni mistnosti - pomoc s orientaci

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
Odpovědět
ripper

Odhlucneni mistnosti - pomoc s orientaci

Příspěvek od ripper » 06 pro 2009 18:03

Vsechny po dlouhe dobe srdecne zdravim.
Mam ponekud jiny dotaz tykajici se prostorove akustiky, nez byva obvykle. Mym cilem neni v dotcene mistnosti udelat idelani akusticke prostredi, ale co nejvice ji za minimalnich nakladu akusticky odizolovat od zbytku bytu. Cilem proste je, aby nebyl randal slyset do vedlejsich mistnosti. S temi pokoj spojuji dvojkridle dvere, bohuzel prosklene, ktere je nesnadne a relativne nakladne vymenit za jine. Chtel bych tedy vyuzit prohlubni ve dverich (ve kterych jsou usazena skla) k tomu, abych do nich vlozil nejakou zvukovou izolaci a ukotvil ji na nich preklizkovou deskou, tj. takovy sendvic (sklo-izolace-preklizka). Potrebuji tedy 2 panely asi 100 x 57 x 2,5 cm a 2 panely 57 x 57 x 2,5 cm. Vim, ze se zde casto doporucuje hmota Rockwool. Byla by vhodna i pro tyto ucely? Byl jsem na strankach Rockwoolu, ale naprosto se v tech izolacich nevyznam. Muzu pozadat o pomoc se zorientovanim se? Predem dekuju!

marian

Re: Odhlucneni mistnosti - pomoc s orientaci

Příspěvek od marian » 06 pro 2009 18:26

rockwool bude fajny, presnejsie airrock ND
vyraba sa presne v rozmeroch 1000x600mm a hrubka podla potreby
v jednom baleni je cca 8 (podla hruby samozrejme) tych "dosiek" , je to samonosne, dobre sa s tym robi.

Pri odhlucneni dvier, odporucam zarubne vypenovat montaznou penou, tiez to nieco robi.
A tiez plati, ze co nie je izolovane vzduchotesne, cez to prejde hluk, takze odporucam tie lepiace izolacie na dvere tiez

ripper

Příspěvek od ripper » 20 říj 2010 21:38

Dovolil bych si po dlouhe dobe vzkrisit tohle tema, protoze jsme se konecne dohrabal k tomu, abych mohl tlumeni a akustiku resit. Mel bych dotaz k Rockwoolu, resp. tomu Airrock ND - ja moc se da ten material ztlacit. Nejtenci delaji 3 cm, mam ale prostor na vycpani ve dverich asi 2,6 cm. Pujde ta hmotna takto ztlacit? Nikdy jsem to bohuzel nemel v ruce. A jak se stim dela? Reze se to dobre? A existuje nejaka uprava, ve kterem muze byt ta kamena vata nezakrytovana, nebo musi jit vzdy nekam dovnitr (do pricky, sadrokartonu apod.)? Predem moc dekuju za odpovedi!

pavlii
Moderátor

Příspěvek od pavlii » 21 říj 2010 11:23

Půjde. Stlačit se to dá i zhruba na polovinu.

P.

matucha

Příspěvek od matucha » 21 říj 2010 11:31

- ztlacit to trochu de, ale ne moc (mluvim o airrocku a tuzsich)
- da se to rezat

Kdyz delas akustiku "nepruzvucnosti", tak ti je neuzavrenej rockwool naprd. Funguje teprv system deska-vata-deska. Kdyz z toho vynechas jednu desku, tak to prestava fungovat. A samozrejme ten system musi byt dokonale uzavren a mezi tema deskama by nemel byt zadny akusticky most, pokud spojujes jednu k druhy, tak by to melo jit pres neco pruznyho.

Samozrejme taky musis davat bacha na nejslabsi mista jako je spara mezi dverma a futrem/prahem. Ta se musi utesnit. Sebemensi skvira znamena zmenseni odstupu.

Nic z toho, co tu pisu nemusis brat smrtelne vazne, v bezny realu je tezko dosahnout uplne vseho idealne. Ber to jako vycet principu.

pavlii
Moderátor

Příspěvek od pavlii » 21 říj 2010 16:49

Jo pardon - když si to tak čtu ještě i po matuchovi - já to nestlačoval plošně! Dokázal jsem to vytvarovat podle přední vypouklé strany difuzorů - viz fotky na webu. Takže jsem stlačoval hlavně kraje.

P.

Odpovědět