Odhlučnění místnosti v bytě

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
Odpovědět
sonymix

Odhlučnění místnosti v bytě

Příspěvek od sonymix » 02 pro 2015 21:24

Zdravím. Jsem aktivní zpěvák a chtěl bych se zeptat jestli někdo nemá zkušenosti se odhlučněním místnosti (nebo její části) v panelákovém bytě. Jde mi hlavně o sousedy. Sice plánuji udělat nahrávací koutek směrem do zdi která směřuje mimo budovu (na kterou umístím pohlcovače) ale mám obavu že přece jenom nějaký hluk půjde směrem do stropu a do podlahy. Nahrávám většinou se sluchátky takže jde spíše jenom o hluk z nahrávání vokálů. Jestli už někdo řešil podobný problém budu moc rád za radu.

Předem děkuji.

biscuit

Re: Odhlučnění místnosti v bytě

Příspěvek od biscuit » 02 pro 2015 21:34

v panelaku nic nevymyslis. kazdopadne jsou tu nejaka uzitecna temata, kde se dozvis hodne o teorii a budes vedet, kam priblizne se dokazes dostat...

jammix

Příspěvek od jammix » 02 pro 2015 23:17

myslím že by nemal byť problem nahravku pustit v rovnakej hlasitosti ako spievas cez reprak a pobehať susedov , chodbu ako moc je počuť.
skor ako čast miestnosti by som vybral jednu malu miestnosť a vytlmil celu .. alebo šup do pivnice prenajať si komorku .. neni nad slobodu v hlučnosti

nedavno som meral akusticke vlastnosti toho molitanu z thomanu najlacnejšieho hi-lo25mm .prezvuk .malo to celkom plynuly pokles utlmu od výšok cca -6dB až po basy cca -1dB orientačne .. takže povedzme spevacke stredy to utlmi cca -3dB .. ked si hlučny 80dB tak potrebuješ .80/3= 26 molitanovu vrstvu okolo seba a nebude ta počut ani mucha vedla :D

Stan

Příspěvek od Stan » 03 pro 2015 00:40

Sice hezky vypocty ale 80dB je priblizne hlasitejsi rozhovor a ne zpev. Navic v panelaku co si pamatuju tak bylo slyset vsechno i za bileho dne a to nemluvim o veceru kdy bylo slyset uplne vsechno. Jak uz jsi navrhnul nejlepe by bylo podivat se v tom panelaku po volny susarne nebo nejakem sklepnim ci jinem prostoru.

Odpovědět