Odhlučnění pro nahrávání zpěvu

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
Odpovědět
Nikolas.B

Odhlučnění pro nahrávání zpěvu

Příspěvek od Nikolas.B » 07 lis 2010 15:45

Tímto bych Vás všechny chtěl pozdravit jako nový uživatel fóra :wink: A hned mám dotaz a to ohledně odhlučnění..
Takže, bydlím v paneláku a napadlo mě odhlučnit cca 150x180cm prostoru kde jsem zbouchal takovou dřevěnou boudu..
Začínam od země, kde jsou palety vycpaný péřovou peřinou,dekou a potahem. NA vrch téhle podlahy pak přijde dřevo a na to koberec.. Mohlo by to stačit u tý podlahy takto?? Jinak dvě zdi nejdou k sousedům ale ven.. A zbytek bude je můj pokoj.. Takže bude nejduležitějšáí správně odhlučnit zem a strop jestli se nepletu :?:

Edit: Jde jen o odhlučnění pro zpěv, nic jiného..
Hudba si vyžaduje své přednosti, které nemají kompromisy.

TOM-Thak

Re: Odhlučnění pro nahrávání zpěvu

Příspěvek od TOM-Thak » 07 lis 2010 18:56

Myslíš, že zpěv bude v paneláku s krz panely slyšet k sousedům ?? I když ono asi jak kterej panelák.. u nás si teda můžu dovolit i docela osolit bedny :D

Nikolas.B

Příspěvek od Nikolas.B » 07 lis 2010 19:11

No já právě že nevim.. Ale myslim že to nebude na škodu.. Bude teda to odhlučnění tý podlahy jak jsem psal stačit?

TOM-Thak

Příspěvek od TOM-Thak » 07 lis 2010 19:20

No mohlo by to stacit, ale radsi bych volil nejaky lepsi materialy jako Rockwool nez perinu.. a nezapominej na upravu akustiky mistnosti ne jen na odhlucneni proti hluku ven z mistnosti, ale taky nezapomínej, ze kdyz budes chtit neco nahravat nebo ladit tak mistnost bude lepsi alespon castcence akusticky upravit proti odrazum / stojatym vlnam apod.

Nikolas.B

Příspěvek od Nikolas.B » 07 lis 2010 19:23

No chtěl jsem to udělat ta, že bych teda na zeď nejdříve natáhl deku,rockwool a na to nalepil plata od vajec aby pohlcovali ten zvuk..

Nomoney

Příspěvek od Nomoney » 07 lis 2010 19:29

:D plata od vajec vynech, to je největší omyl domácích studií.. rači to zabalil do tý deky :D
recording mixing producing

TOM-Thak

Příspěvek od TOM-Thak » 07 lis 2010 19:31

No Rockwool tu sposuta lidi pouziva na tyhle ucely, ale POZOR plata od vajec sou uplne na prd... teda mozna to neco dela :D, ale rozhodne to nedela to, co by melo.. videl jsem samodomo udelany basovy pasti tzn. rohy mistnosti zkosene vyplnene Rockwoolem a potazene platnem, abys je nemusel kupovat.. a pak ale pokud chces nejaky rozumny absorbery, tak si kup neco od Auralexu a Vicoustics.. ani bys za to nemusel davat tolik prachu, pokud si vyrobis basovy pasti a koupis si opravdu jen difuzory / absorbery podle toho az si mistnost zmeris softwarem a mericim mikrakem (otazka 1000czk za merici mikrak). Jinak doporucuju si tu procist par temat o akustice.. lidi to tu hodne resej dokonce tu je tema, jak dodrzet ty nejzakladnejsi zasady pri reseni mistnosti.

Treba tohle je dobre tema post241842.html?hilit=akustika#p241842
Nebo tohle zvuk/akusticke-panely-pro-upraveni-akustiky-mistnosti-t11913.html?hilit=akustika
post20326.html?hilit=akustika#p20326

Nikolas.B

Příspěvek od Nikolas.B » 07 lis 2010 19:46

Ale já basový pasti atd nepotřebuju ne? Když jde jen o hlas a to jsou spíše výšky..

Fractal

Příspěvek od Fractal » 07 lis 2010 22:39

otazka do pranice - nestaci obyc mikrak? a dalsi otazka - zatim sem to nepotreboval - delam to podle ucha - ted to odhaduju na dolazeni pod 100Hz a bude dobre :P

Nikolas.B

Příspěvek od Nikolas.B » 08 lis 2010 01:44

Fractal píše:otazka do pranice - nestaci obyc mikrak? a dalsi otazka - zatim sem to nepotreboval - delam to podle ucha - ted to odhaduju na dolazeni pod 100Hz a bude dobre :P
Nějak tomu příspěvku nerozumím.

Poklop

Příspěvek od Poklop » 08 lis 2010 13:54

Je potřeba odladit i středobasy. Jinak ti hrozí, že ti bude v micu hučet nějaká spodní frekvence zpěvu.
Mně osobně se osvědčily podomácku vyrobené panely z minerální vaty cca 20- 25 cm tlusté. Sežere to všechno a o to tam jde :-)
Jakákoliv doznívající frekvence je v tvém případě nežádoucí.

Nikolas.B

Příspěvek od Nikolas.B » 09 lis 2010 18:41

Takže musim vytvořit akusticky hluchou místnost pro zpěv že?? Jinak ty požírače středobasů z minerální vaty mam dát do všech rohů?

Nikolas.B

Příspěvek od Nikolas.B » 15 lis 2010 20:56

Hmm, tak to jsem se toho moc nedozvěděl...

Poklop

Příspěvek od Poklop » 23 lis 2010 14:47

To nemusí bejt v rohu. Musíš to tam umístit tak, aby nic nerezonovalo.
Nejčastěji je to v rohu. Prostě si vyrob ty panely, cca metr dvacet vysoké a zavěš je na místo určení tak, aby to bylo bez rezonancí.
Jakákoliv rezonance je v nahrávce mikrofonu průser.

U tý malý místnosti (nebo prostoru pro zpěv) je problém flutter echa nebo rezonance od protilehlých stěn (ploch).
Takže vyplnit stěny, tím se pořeší i rohy :-)

Odpovědět