Odstranění zkreslení...

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
Odpovědět
Liquid Sound
Profesionál

Odstranění zkreslení...

Příspěvek od Liquid Sound » 10 bře 2003 11:40

Hele znáte někdo nějakej Plug-in kterej umí nebo se alespoň pokouší odstranit zkreslení z přebuzený stopy? Nebo to uměj jenom fakt ty dospělý mašiny??? :?

matucha

Příspěvek od matucha » 10 bře 2003 15:09

no, to asi bude trochu problem, ale neco mi slo "vylepsit" s pomoci waves restoration, decrackle a denoise... zkus si stim pohrat. Soundforge umi neco jako clip removal nebo neco takovyho, ale prislo mi, ze to akorat stlumi ty peaky, ktery cliply, ale necha jim plochy vrsky...

hodne stesti

pavlii
Moderátor

jj...

Příspěvek od pavlii » 10 bře 2003 19:59

...naprosto bych souhlasil s Matuchou; podle mě (a vlastně bych řekl že i z principu digitálního záznamu) je clipping ve stopě neodstranitelná záležitost - protože už při nahrávání byla ztracená veškerá informace nad 0dB.....

P.

kexik

Příspěvek od kexik » 10 bře 2003 20:13

ked je to zaklipovane len lahko, ta clip restoration tomu pomoze. najlepsie ju ma podla mna urobena aplikacia s nazvom Dart Pro 98. vie to ako spomina matucha aj sforge aj cooledit (wavelab neviem, ale tusim tiez). pomoze tiez prehnanie soft clip limiterom (limiter ktory ma od thresholdu cca -12dB nahor zagulatenu charakteristiku, 0dB signal zoslabi cca na -3dB, v cooledite sa da namalovat mysou, dufam ze viete co mam na mysli). ak je ale zaclipovane viac ako 1% signalu, tak sa na to treba rovno vysrat...

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 10 bře 2003 23:55

Dart Pro 98 je totalna kokotina podla mna .. vysledok neni umerny namahe . To snad funguje len na demo nahbravkach ..

Male dropuoty sa daju lahko odstranit click removalom .. Seriozne prebudenie spozobene zlou urovnou sa odstranit neda .. to nema zmysel sa tym zaoberat ..

Odpovědět