Opotřebovatelnost monitorů

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
Odpovědět

<t>Jak staré monitory ještě kupovat? *</t>

Vždy radši nové a se zárukou
2
22%
1 rok
0
Žádná hlasování
2 roky
1
11%
3 roky
1
11%
4 roky
0
Žádná hlasování
5 let
0
Žádná hlasování
6 let
1
11%
8 let
0
Žádná hlasování
12 let
0
Žádná hlasování
i 20 a víc
4
44%

Celkem hlasů: 9

md3

Opotřebovatelnost monitorů

Příspěvek od md3 » 03 říj 2010 08:52

Jak moc staré monitory byste ještě koupili a naopak jak staré monitory už posíláte do "domova monitorů"?

* Doba znamená, jak dlouho byly používány ve studiu (nikoliv kdy byly vpušteny na trh). Cenu uvažujte tak, že je výhodná (zhruba poloviční, edit: až třetinová; a z aktuální ceny).
Naposledy upravil(a) md3 dne 04 říj 2010 10:48, celkem upraveno 1 x.

Pytkin
Moderátor

Re: Opotřebovatelnost monitorů

Příspěvek od Pytkin » 03 říj 2010 16:55

zhruba polovicna cena , mi nepripada vyhodna ..

md3

Příspěvek od md3 » 03 říj 2010 19:12

Zajímavé, že všichni 3 dali zatím možnost "i 20 a víc". Jako by u monitorů neplatilo výrobní pravidlo: "věc se musí zkazit v nejlepším případě 1 sekundu po skončení záruční doby".

Pytkin: No, vím, že se říká aspoň třetinová, aby to bylo výhodné; ale ceny v bazarech jsou vždycky spíš nadsazeny; a když člověk vidí, že ušetří třeba i třetinu/čtvrtinu ceny, říká si, jestli to má cenu - to je otázka. Pokud by ta opotřebovatelnost byla opravdu tak malá, tak pro mě by to cenu mělo.

Zkušenosti s tím nemám, proto se vás ptám, můžete říct, že vaše monitory hrajou trochu hůř po 6 letech používání než v prvních dvou letech? (To se asi těžko pamatuje ... Takže jestli slyšíte rozdíl při poslechu novějšího modelu (a to se ve stejné místnosti asi moc často taky nestane ... :) ))

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 03 říj 2010 23:58

md3 : no samozrejme zavisi teda ake su stare .. ked maju dajme tomu 1-2 roky , tak polovicna cena je super :) .. pri 20 rocnych by som asi do toho nesiel ..

kexik

Příspěvek od kexik » 04 říj 2010 08:02

zle polozena otazka. podstatne nie je ake su stare ale kolko hodin boli v prevadzke a v akych podmienkach (vlhkost, slnecne svetlo, cigaretovy dym). repro vyrobene v 1980, ktore bolo skladovane v tmavom suchom sklade a nepouzivane, je prakticky nove
a tiez, 1-2 roky hrane bedne hraju LEPSIE ako nove, menice su akurat rozohrane. 20rocne uz naopak su opotrebovane

charonme

Příspěvek od charonme » 04 říj 2010 08:47

s tou "rozohranostou" sa to sice hovori ale neviem o ziadnom serioznom vyskume ktory by to potvrdzoval, takze som skepticky.

a ta "polovicna" alebo "tretinova" cena je oproti comu? s povodnou release cenou to podla mna nema moc zmysel porovnavat...

md3

Příspěvek od md3 » 04 říj 2010 10:43

kexik píše:zle polozena otazka. podstatne nie je ake su stare ale kolko hodin boli v prevadzke a v akych podmienkach (vlhkost, slnecne svetlo, cigaretovy dym). repro vyrobene v 1980, ktore bolo skladovane v tmavom suchom sklade a nepouzivane, je prakticky nove
a tiez, 1-2 roky hrane bedne hraju LEPSIE ako nove, menice su akurat rozohrane. 20rocne uz naopak su opotrebovane
Souhlasím, ale otázka v anketě má tady omezený počet znaků, proto jsem tam dával tu hvězdičku a v příspěvku upřesnil; že jde o dobu použvání ve studiu. A podmínky jsem předpokládal (pravda, neuvedl) standardní/spíš optimistické (průměrná vlhkost, téměř žádné přímé sluneční světlo, žádný cigaretový kouř a při jejich dopravě nákladní auto nemělo havárii a nespadlo do rybníka).

biscuit

Příspěvek od biscuit » 04 říj 2010 10:55

md3: mam cerstvou zkusenost s reproduktorama, u nichz se doslova rozpadly gumy mezi membranou a konstrukci. bedny staly a hraly dlouhou dobu v obejvaku, kde se dost kourilo a svitilo na ne slunicko + matros asi taky nebyl zrovna z nejlepsich - i presto hraly celkem slusne.
zjisteni, ze uz to maj za sebou me docela sokovalo. mohli bejt stary nejakejch 13-14 let

Magion

Příspěvek od Magion » 04 říj 2010 11:08

já jsem používal Tanoy Reveal cca 10 let doma ve studiu a za tu dobu jsem nepozoroval žádný úbytek kvality přednesu. Stále jsou plně použitelné a i vedle nových Adamů S2.5 podávají stále dobé informace.
Zkoušel jsem je prodat, ale ty ceny šly tak dolů, že to ani nemá smysl pouštět ( navíc, když je mám tak naposlouchané a furt hrají dobře).
Strašně ale závisí, jak a kdo ty bendy používá. Máme ve škole monitory, který prošly rukama mnoha studentů a ty už fakt ztratily detail - tam ten rozdíl mezi novým a starým je v tomto případě evidentní a jde o 5 let používání.

Odpovědět