ozvuceni kapelky PA? nebo lasika?

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
Odpovědět
Cdur

ozvuceni kapelky PA? nebo lasika?

Příspěvek od Cdur » 29 črc 2008 14:47

Prosim Vas.

- chcel by som trosku poradit co kupit na ozvucenie kapely
- kapela hrava na beznych zabavach cca do 400 ludi
vonku aj saly
je to kapela stylu country dve gitary,banjo,bicia sada, bass atd..
- uvazujme o tom ze nejaky master uz mame cize potrebujem poradit koncove repro. Hlavne ci je lepsie system PA alebo klasicke 2 repro.
- V ziadnom pripade ziane zlozite crossovery atd.
(musi to byt cenovo dostupne pre obyc ludi)
- Kedy je lepsie pouzit system PA? vyhody nevyhody
- Ake znacky? do coho najlepsie?

jackies

Příspěvek od jackies » 29 črc 2008 15:40

Pokud chceš trochu poradit, všechno se odvíjí od ceny.
Kolik do toho chceš vložit.
Také nevím, co myslíš tím "master"

Je více způsobů jak ten vercajk složit.

Např :
2x ART 310-A
1x ART 705-AS

Je to aktivní, kvalitní, blbovzdorný, vercajk, za dobrý peníz který by vám možná stačil.
Na ven ale .....
Opravdu ale záleží na penězích.
Rozhodně bych hledal a vybíral v první řadě něco od RCF a konce od QSC.
(neprodávám rcf :) )

Nesnaž se ale ušetřit za každou cenu, to se nevyplácí.

Cdur

Příspěvek od Cdur » 30 črc 2008 09:28

V zapätí som zistil ze fakt treba vyberat hlavne podla sumy ktoru chce clovek do toho investovat.
Vybrali sme yamaha s115v. Kamos ich zohnal nove velmi velmi lacne (asi kradnute :-) ja som ich neukradol :)) tak som si povedal ze ideme do toho.
Je to pasiv cize teraz bude treba vybrat uz len nejaky dobry konec.

Je to 8 ohm repro. 95dB SPL (1W,1m) 35Hz-2kHz PGM 500W MAX 1000W
tak dufam ze sme nevybrali az tak spatne

Uvazuje sa ale nad tym ze budu tieto repro 4.
Jak to potom najlepsie dat dohromady?

Kupit dva krat QSC CX902 (34 076,- Kč taky neni levna sranda) co by bolo na 8ohm 2x 550W x2 cize styri kanaly 550W a z mixu by to islo cez najaky spliter alebo len pospajat vsetko paralelne?

Alebo kupit jeden napr. CX 1102 to jest na 4 ohny 2x 1100W a dat to paralelne vzdy dva repro (na reprakoch je vlastne na to aj takto speakon robeny)???

a co potom sub? dufam ze nebude treba zas nejaky crossover?
aspon teda co pozeram na ten ART 705-AS tak to chapem tak ze z mixu dam do subu a s toho vediem orezane do hornych repro.
akurat stale teda neviem keby so mal styri horne repro a teda styri kanali, ci to mozem len normalne paralelne pripojit.

toxin

Příspěvek od toxin » 30 črc 2008 12:25

výborné stavebnicové zeslivače vyrábí aldax můžeš si ale moduly objednat již přímo osazené pak už to chce jenom někoho šikovného kdo to zkompletuje...

jinak ti doporučuju prubnout spíš tohle forum tam najdeš co se tohoto týká rozhodně více zasvěcené lidi...

http://forum.audioweb.cz/

jackies

Příspěvek od jackies » 30 črc 2008 18:52

Ještě zasvěcenější a profesionály najdeš spíše tady (nic proti audioweb):
http://www.prodance.cz/konference.php

Myslím, že ti ty yamahy vymluví abys je lépe prodal než si koupil a pak koupil opravdické bedny :)
(ve finále a z dlouhobobějšího hlediska celkově levnější a kvalitnější)

Když si vezmeš například tu sestavu co jsem ti navrhl tak to je celkem 52 363,- Kč za vše.
To je myslím za hubičku, když si vezmeš že máš kompletní vercajk, s kterým nemůžeš ani pomyslet na porovnání s těmi Yamahami.
Dostaneš za ty prachy, bedny, zesilovače, výhybky, limitery apod ....ve VELMI dobré kvalitě.

Není to všechno o wattech :)
95dB a 127dB je opravdu diametrální rozdíl .

toxin

Příspěvek od toxin » 30 črc 2008 22:41

Není to všechno o wattech :)
95dB a 127dB je opravdu diametrální rozdíl

naprostý souhlas sice ty bedny neznám ale ta citlivost nic moc není...

Settler

Příspěvek od Settler » 30 črc 2008 23:43

Prihodim sem svuj dotaz, protoze jde v podstate o velmi podobnou vec.. resim uz nejakou dobu bedny pro mistni tuc-tuc akce (male partys pro par desitek lidi, ktere dosud zvucime 4x Zeckama do 200W).. v podstate pujde o univerzalni vec, protoze budou vyuzivany jak pro gramce apod., tak i obcasne zive nastoje..

Co se tyce ceny, sam nemam zatim predstavu.. resp. cim mene tim lepe.. ale v takovem tom slova smyslu, "at uz to alespon za neco stoji".. tzn. pokud mi nekdo rekne tady tohle za 20ku se da, nebo mi rekne kdyz uz resit, tak alespon tohle za 40, tak bych to asi prekousl.. zase do toho ale nechci vrazet statisice..
Proste by me zajimal nejaky takovy mozna i entry level, ktery uz zni trochu rozumne..

Hodne toho bylo napsano o aktivnich RCF, ktere jsem ale v zivote nevidel.. hodne lidi se posledni dobou zajima i o nizsi rady JBL, kde mam ale zkusenosti jen s drahymi array systemy.. co se tyce normalnich levnejsich beden, prej to jsou hrozny shity..

V podstate tedy muzu dotaz zkratit na - "takze se mam vykaslat na komplikace a sahnout po RCF..?"

jackies

Příspěvek od jackies » 31 črc 2008 00:45

Na pár desítek lidí ti bohatě stačí 2x ART 315A.
Mám je, a právě na takové akcičky je používám.
Vždycky (a to je mám cca rok) nevěřícně kroutím hlavou kde se tam ta síla bere a co z toho leze za maso :)
IMHO jsou ale trošičku "jedovaté" (až moc konkrétní) kolem 4khz, takže já si tam trochu ubírám. Basů dost i na to, že je věším, nebo dávám na stojany.

Máš-li možnost, nech si je předvést nebo požádej na den o zápůjčku. Odejdeš asi s nima, nebo je nevrátíš :)

Settler

Příspěvek od Settler » 31 črc 2008 02:44

jj.. neco podobnyho by se me libilo.. nicmene v ramci odstraneni dalsich nakladu a problemu se zesilovaci bych sel asi do aktivnich ART315A..
Nevi nekdo jak jim v tom funguje ten jejich aktivni EQ..? aby to nebylo spise na skodu..

jackies

Příspěvek od jackies » 31 črc 2008 02:59

Já ho nepoužívám.
Jsou tam nastavené 3 presety natvrdo.
- off
- hudba (basy víc, výšky víc resp. méně středů)
- řeč obráceně (středy více zvýrazněné)
Použití vidím jen třeba při přímém napojení mikrofonu na ně nebo nějakého přehrávače.
To samé je i s dálkovým ovládáním. Podle mě netřeba.

Ještě na doplnění :
Zabudovaný limiter v nich pracuje bezchybně, takže máš přeci jen méně strachu :)

btw : Jednu také používám (když není využití) jako kytarové kombo. Píchnu do ní můj stařičký Digitech RP7 Valve
a už bořím barák :)

Cdur

Příspěvek od Cdur » 31 črc 2008 08:17

No... hodne jste mi pomohli a hlavne dali brouka do hlavy.
Po troch dnoch studia my zatial vychadza RFC.
Aj ked tie dB u yamahy som trosku splietol lebo oni vlastne uvadzaju Sensitivity 99dB ale max SPL 129dB cize to je zrovnatelne s ART 315A.

Odpovědět