Pesnicky z Hornej Lehoty

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
Odpovědět
Cundo
Profesionál

Pesnicky z Hornej Lehoty

Příspěvek od Cundo » 24 bře 2011 10:29

Produkujem pre mňa veľmi zaujímavú muziku (víťaza Košického zlatého pokladu 2009) pod mierne uleteným názvom "Silo a lampa svieť". Je to nenápadný chlapec z Hornej Lehoty s nápadnými originálnymi textami zo života a priamočiarou, väčšinou akustickou hudbou. Dávam na Ezone na prípadnú konzultáciu skladbu "Moja obľúbená". Je to taký skoro hotový mix bez nejakého skutočného masteringu.

http://pc204c.fzu.cz:8080/~ezone/Cundo/ ... a_Mix3.mp3
Aranžovanie, tvorba a nahrávanie hudby.

delay

Re: Pesnicky z Hornej Lehoty

Příspěvek od delay » 24 bře 2011 10:35

Nějak se mě to obsahově nedotýká, nikam se to nevyvíjí, nijak výjmečnej nostalgickej text... Asi jsi to příliš vychválil a já čekal nějakej zázrak. No, buhužel...

Cundo
Profesionál

Příspěvek od Cundo » 24 bře 2011 10:44

Zabudol som mozno napisat,ze ide skor o alternativnu, intovernu hudbu,ktora nema ohurovat,ale skor pohladit. Mne je to vnutorne blizke,ale necakam, ze sa s tym stotozni vacsina. Cakam hlavne pripomienky k zvuku, preto je to v teme zvuk.

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 24 bře 2011 10:50

Zvuk mi připadá moc pěkný, prostorové kytary, decentní bicí, (akordeon Mr. Červienka ? :), příjemně sejmutý zpěv ... (poslouchal jsem ale zatím jen na notebooku ... :)

Cundo
Profesionál

Příspěvek od Cundo » 24 bře 2011 10:54

Ivo: akordeon sa len chysta na dohranie, Mr.Cervienka si to minule ako demo u mna vypytal a zapacilo sa mu to,uz kontaktoval chlapcov,ze im tam nahra nejake party.

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 24 bře 2011 11:00

ahoj, tak jsem to poslech. Zvuk mi prijde fajn, ale par moznosti ke zlepseni bych tam citil. Jednak ten vokal mi prijde, ze ma hodne bouli v basech a vyriznuty stredy. No a u bicich bych premyslel, jestli virbl neudelat trochu vetsi a sirsi - asi zkusim nejaky kratky verb a asi i u plechu bych zkusil to trochu rozmaznout a roztahnout do sterea, asi by se tohle vsechno mohlo resit vytazenim Overheadu. No a ty sbory nakonec mi mozna prijdou ze maj taky zbytecne moc spodku, nebo jsou cely trochu moc. Hudba fajn, docela prijemne mi to proplulo na pozadi, aniz by mi neco vadilo.

boro

Příspěvek od boro » 24 bře 2011 11:26

Len k obsahu:
Je velmi, velmi dobre, ze nenapadny chlapec z hornej lehoty okolo seba uvadza ludi do rause,
Ano, je tam nostalgicka atmosfera s nadychom zmiesanej pokory a vzdoru, ktora "folkovo" ucaruje.
Posolstvo pesnicky sa podava viac slovom ako hudbou, myslim.
Takze sa pripajam sa k delayovi, ze repetitivne opakovanie 3-akordovej melodie pre netextarskych posluchacov nestaci..

Cundo
Profesionál

Příspěvek od Cundo » 24 bře 2011 11:38

Vďaka Amorph za ako vždy vecné pripomienky. Tieto veci som už skúšal, s bubnami mám patáliu od začiatku, vďaka akustike košického rozhlasového stúdia, kde sa bubny a basa nahrávali, mám v overoch a ambientoch taký room, z ktorého sme všetci chorí. Snare je veľmi specifický taliansky drahý majstrovský nástroj z husliarskej borovice, ktorý znie proste takto a preto mi je ľúto ho nejako pretrigrovať. Ešte sa skúsim nejako potrápiť. Vokálom som pridával spodky len pred chvíľou, tak ich možno vrátim.. :D ..
Naposledy upravil(a) Cundo dne 21 úno 2012 14:47, celkem upraveno 1 x.

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 24 bře 2011 12:12

ten virbl je urcite fajn, jen mam pocit, ze je proste zbytecne suchej a mono a chybi mu prostor, cemuz by pomohly ty overheady, ale kdyz to s nima nejde, tak bych si zkusil holt pomoct nejakym kratkym reverbem. No a nebo mozna zajimavejsi reseni - nahrat ty bici dvema mikrakama primo z repraku a primichat to jako room. Obcas si takhle pomuzu a funguje to myslim dost dobre. MIkraky nastavis tak daleko od bedny a od sebe, aby to davalo nejakej prijemnej obraz a pak tu nahranou stopu muzes jeste treba ruzne posunout, cizm bud muzes lehce ladit predelay, nebo pri delsim posunu udelas uz echo (pri snapu na mrizku jednoduse udelas i sync s tempem skladby) a navic to pak treba jeste muzes poslat do reverbu atd. A casto tuhle stopu teda filtruju hi i lo pasem, aby nedelala bordel v basech a vejsky moc necvakaly. Kazdopadne z tohodle vzdycky dostanes signal, kterej bude prirozene fitrovanej tim mikrakem, takze to nebude uplne stejny jako ten puvodni, ale pritom se to bude krasne pojit, lip nez vetsina umelejch reverbu.

Cundo
Profesionál

Příspěvek od Cundo » 21 úno 2012 16:45

Po dlhšom čase album viac-menej pripravený na vydanie, dávam pár ukážok na vypočutie a zhodnotenie hlavne zvuku.

http://pc204c.fzu.cz:8080/~ezone/Cundo/ ... _Hlava.mp3
http://pc204c.fzu.cz:8080/~ezone/Cundo/ ... ustova.mp3
http://pc204c.fzu.cz:8080/~ezone/Cundo/ ... lubena.mp3

...a jedna raritka, nahravaná kompletne pod holým nebom na kraji lesa, cvrčkovia sú autentickí...
http://pc204c.fzu.cz:8080/~ezone/Cundo/ ... V_lese.mp3

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 21 úno 2012 16:54

zvukove fajn, jen mi trochu vadi dve veci. 1) zpev v koupelne. 2) nevyvazenost kytar, mam pocit, ze to ta leva moc tahne na stranu. Jinak myslim, ze pekna prace.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 21 úno 2012 17:20

no ten spev je fakt akysi divny ..

Cundo
Profesionál

Příspěvek od Cundo » 21 úno 2012 17:43

Čiže spev hovoríte... Tak priestor, eq, alebo spevák ako taký ?

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 21 úno 2012 18:14

no tiez mi znie jak jemne z kupelne ..

Cundo
Profesionál

Příspěvek od Cundo » 09 dub 2013 13:02

Pochytila ma nostalgia za letom...