phaser efekt když hrají souběžně 2 stejné stopy

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
Odpovědět
Džirka

phaser efekt když hrají souběžně 2 stejné stopy

Příspěvek od Džirka » 22 zář 2012 17:59

Zdravím, rád bych se zkušených zeptal na další problém, který řeším. Často jsem v příručkách o mixování četl návod, jak docílit lepšího zvuku zpěvu a to tak, že mám duplikovat stopu se zpěvem do další stopy někdy i do dalších dvou, aplikovat různé efekty a pak poměry těch stop míchat. Ovšem pokaždý, když duplikuji dvě stopy a pouštím je souběžně, ozývá se nepříjemný phaser efekt. Ačkoliv při zvětšení se zdá, že stopy sedí naprosto přesně. Pracuji v Nuendu. Dá se s tím něco dělat? Pro představu, posílám ukázku

matucha

Re: phaser efekt když hrají souběžně 2 stejné stopy

Příspěvek od matucha » 22 zář 2012 20:42

Pluginy ktery na to davas muzou mit ruznou latenci, kterou z nejakyho duvodu tvoje DAW nekompenzuje. Byva to tim, ze ty pluginy proste nejakou malou svoji vnitrni latenci nenahlasej. Zkus povypinat ty pluginy, melo by to zmizet. Zjisti si tak jaky pluginy tohle delaj a budto je na to nepouzivej nebo si zjisti o kolik samplu jsou zpozdeny a kompenzuj to rucne (voxengo ma na to plugin, myslim, ze se menuje sound delay nebo tak nejak).

Džirka

Příspěvek od Džirka » 23 zář 2012 09:06

Díky Matucho, zkusím udělat, co jsi napsal.. bohužel ten voxengo plugin nemám, zkusím ručně

Dreamgate

Příspěvek od Dreamgate » 23 zář 2012 09:37

Džirka2 píše:Díky Matucho, zkusím udělat, co jsi napsal.. bohužel ten voxengo plugin nemám, zkusím ručně
Ten Voxengo je free.
http://www.voxengo.com/product/sounddelay/

Džirka

Příspěvek od Džirka » 23 zář 2012 12:43

Ten Voxengo je free.
Díky, také jsem zjistil, že je free a stáhnul si ho a vyzkoušel. Jen v podstatě ten plugin pouze posouvá stopu o hodnotu, kterou si sám určím, což můžu udělat ručně, myslel jsem bude mít nějakou schopnost analyzovat, o kolik je audio zpožděné... Mimochodem jsem nakonec po vypinání pluginů vyzkoušel nějaký tricky, který jsem si našel na internetu a nějak extra mě to nenadchlo, takže to asi používat nebudu.. ale díky :)

matucha

Příspěvek od matucha » 23 zář 2012 13:05

Jo musis to nastavit rucne, ale dobry na tom je to, ze je to plugin, kterej muzes zapnout vypnout. Narozdil od toho, kdyz to posunes nekde jinde (v projektu treba) a tam se blbe porovnava pred/za.

delay

Příspěvek od delay » 24 zář 2012 07:26

Tak zkus třeba Auto Align od Melda.

pavlii
Moderátor

Příspěvek od pavlii » 24 zář 2012 10:30

Jenom tak pro formu - efekt nevzniká hned po duplikaci, ale až v průběhu práce (čili tím různým efektováním těch dvou kopií), je tak?

P.

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 24 zář 2012 14:25

Džirka2 píše:Zdravím, rád bych se zkušených zeptal na další problém, který řeším. Často jsem v příručkách o mixování četl návod, jak docílit lepšího zvuku zpěvu a to tak, že mám duplikovat stopu se zpěvem do další stopy někdy i do dalších dvou, aplikovat různé efekty a pak poměry těch stop míchat. Ovšem pokaždý, když duplikuji dvě stopy a pouštím je souběžně, ozývá se nepříjemný phaser efekt. Ačkoliv při zvětšení se zdá, že stopy sedí naprosto přesně. Pracuji v Nuendu. Dá se s tím něco dělat? Pro představu, posílám ukázku
zkus lip specifikovat "Ovšem pokaždý, když duplikuji dvě stopy a pouštím je souběžně, ozývá se nepříjemný phaser efekt." protoze pokud to plati doslovne, je neco fundamentalne blbe uz v tom samotnym zkopirovani stopy :] potom by bylo fajn videt presne nastaveni tech efektu, protoze jestli tam mas nejaky efekt-mikrodelay v radech samplu, tak je to standardni chovani, jenom nespravne nastavenej efekt pro tohle pouziti.

tony9

Příspěvek od tony9 » 24 zář 2012 17:13

matucha píše:Jo musis to nastavit rucne, ale dobry na tom je to, ze je to plugin, kterej muzes zapnout vypnout. Narozdil od toho, kdyz to posunes nekde jinde (v projektu treba) a tam se blbe porovnava pred/za.
Matucha: ten voxengo efekt se dává asi na konec řetězce, nebo se pletu?

Džirka

Příspěvek od Džirka » 24 zář 2012 20:38

zkus lip specifikovat "Ovšem pokaždý, když duplikuji dvě stopy a pouštím je souběžně, ozývá se nepříjemný phaser efekt." protoze pokud to plati doslovne, je neco fundamentalne blbe uz v tom samotnym zkopirovani stopy :] potom by bylo fajn videt presne nastaveni tech efektu, protoze jestli tam mas nejaky efekt-mikrodelay v radech samplu, tak je to standardni chovani, jenom nespravne nastavenej efekt pro tohle pouziti.
Dělaly to skutečně pluginy. Když jsem je povypínal, přestalo to

Odpovědět