"Podstavce pod reproduktory"

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
Odpovědět
DoE

"Podstavce pod reproduktory"

Příspěvek od DoE » 26 říj 2009 20:56

Zdravím,

nenašel jsem bohužel nikde na fóru nic podobného, proto zakládám new topic.

Zkrátka potřebuji dostat monitory (a7) do větší výšky, cca o 30 cm .. Nyní mám zakoupené podstavce, obyčejný nábytek, pravděpodobně pod kvítka, ale na stole to zabírá snad 70x70 cm, což je mnoho. Proto potřebuji něco víc na míru přímo na půdorys monitorů.

Napadlo mě - jednoduchým systémem si udělat podstavce ze sádrokartonu, přestříkat syntetikou..? Nebude ale zvuku vadit, že sestrojený "kvádr" bude dutý? Popř. čím ho vyplnit a co na povrch mezi "kvádrem" a monitorem? Ty dosavadní podstavce jsou ze dřeva a doteď jsem mezi touto plochou a monitorem měl tvrdý molitan.. Bude stačit takto?

Díky všem za tipy..

nixx

Re: "Podstavce pod reproduktory"

Příspěvek od nixx » 26 říj 2009 22:05

Čím těžší a tužší, tím lepší. Takže ideálně svařit ze železa a všechny dutiny vysypat pískem. Běžně se to dělá... Už se to tu někde řešilo ;)

biscuit

Příspěvek od biscuit » 27 říj 2009 09:02

taky je myslim dobra vec oddelit vibrace monitoru od stolu - tzn. podlozit necim absorbujicim nebo postavit na jehlany, ale to asi neni postavit na drevo ;)
knizky jsou skvela vec na to, treba marxismus leninismus a tak.. :-D takova nouzovka, ale mne se to strasne (designove) libi..

kexik

Příspěvek od kexik » 27 říj 2009 15:33

daj si na stol dva ytongy a medzi ne a bedne plat korku alebo hifi ihlany. vyzera to ohavne, je to tazke ale co sa tyka vlastnosti dost ultimativne.

DoE

Příspěvek od DoE » 27 říj 2009 16:41

Takže díky za prozatimní tipy. Jakožto městský typ člověka nevidím reálně si něco svařit, nebo podobně. Docela se mi líbí ty itongy, ikdyž je to divočina tedy. :) Snad po nějaké úpravě, obalení látkou, nebo jiným materiálem..

Ještě mě napadá, nemusí to být DIY, není něco přímo ke koupení?

Odpovědět