Pokus o zlepšenie akustiky v "kulturáku"

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
Odpovědět
Cundo
Profesionál

Pokus o zlepšenie akustiky v "kulturáku"

Příspěvek od Cundo » 23 kvě 2014 10:40

Obcas ma volaju do mojej rodnej obce pomoct pri ozvucovani kulturnych podujati. V miestej kinosale-kulturnom dome, v snahe zmultifunkcit ju, vytrhali pred par rokmi prvych 8 radov sedadiel. Miesto nich prisla dlazba. Strop je beton, vznikla krasna paralelna odrazova plocha. Akustika sa zmenila na nepoznanie, hlavne to duni na basoch tak, ze kontrabas na podiu bez ozvucenia je zrozumitelny len samotnemu kontrabasistovi. Zamyslam sa, ako vratit sale jej povodne sympaticke zvukove vlastnosti. Ako prve mi napadlo poriesit strop, kedze s dlazbou uz nie je akosi mozne nic podnikat. Ako ispiracia ma zaujalo riesenie jednej byvalej fabrickej haly na juhu Talianska, kde to fungovalo pekne. Akurat by som zvolil hrubsie ramy, ktore by som vyplnil 25 cm mineralnou vlnou pre pohltenie basov. To by som zaklopil z obidvoch stran akustickym molitanom s pyramidkami. Co na to odbornici na akustiku ?
Přílohy
Byvala tov.hala v Lecce.PNG
Byvala tov.hala v Lecce.PNG (1.06 MiB) Zobrazeno 293 x
Aranžovanie, tvorba a nahrávanie hudby.

Hammond

Re: Pokus o zlepšenie akustiky v "kulturáku"

Příspěvek od Hammond » 23 kvě 2014 11:22

Cundo: odbornik na akustiku az tak niesom, ale tolko viem, ze 25cm hrubej Rockwoolovej pasti molitanove pyramidky uz nijak nepomozu. Jedine ze by si to chcel ako esteticky prvok, i ked podla mna to moc esteticke nieje. Ja by som dal normalne rockwool v nejakej scratch-folii do ramov a to ocalunit nejakou latkou, ktora jednak chyti tie najvyssie vysky, ktore by mohol ten igelit odrazit a jednak sa da pekne esteticky ladit so salou. Naviac tie pyramidky brutalne chytaju prach a dost blbo sa to musi cistit. Ja mam taketo absorbery v studiu a funguje to krasne aj to krasne vyzera.

biscuit

Re: Pokus o zlepšenie akustiky v "kulturáku"

Příspěvek od biscuit » 23 kvě 2014 11:27

souhlas s hammondem, i kdyz pro pyramidky jsem mel vzdycky nejakou nevysvetlitelnou slabost (a porad mam... asi jsem byl v minulem zivote faraon)

Odpovědět