Pomoc pri odstraneni piskotu z nahravky

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
Odpovědět
Solarfall

Pomoc pri odstraneni piskotu z nahravky

Příspěvek od Solarfall » 21 kvě 2005 13:04

moja priatelka chodi po konferenciach a nahrava si na svoj archos jukebox prednasky. problem je ale v tom ze mikrofon velmi zachytava startovanie a piskot harddisku. to sa opakuje kazdych par minut. ona odomna chce aby som tie nahravky nejak upravil do pocuvatelnej podoby. bol som schopny ich pomocou wavesov odsumit a zhlasitit ale ten vysoky piskot sa mi nepodarilo odstranit. skusal som to waves equalizerom aj filtrami ale bez uspechu.

vedeli by ste mi pomoct? mam uploadnute ukazky povodnej (bez uprav)nahravky aj samotny cisty zvuk piskotu harddisku na
marykay.netrix.sk/mp3/record.mp3

marykay.netrix.sk/mp3/noisesample.mp3

dik

PetrPAN

Příspěvek od PetrPAN » 21 kvě 2005 13:19

Možným řešením by možná nejjednodušším bylo prostě a jednoduše prodloužit kabel, aby mic nebyl blízko přístroje. Další řešení je možná Cool Edit Pro, kterej umí při naloadování rušivého zvuku samostatně odstranit složitým algoritmem tento zvuk z nahrávky.

Solarfall

Příspěvek od Solarfall » 21 kvě 2005 13:23

mikrofon je zabudovany v jukeboxe a okrem toho su tie nahravky uz urobene...

cool edit zial nemam...neexistuje na to nejaky plugin?

pouzivam waves x-noise a ten tam ma tlacitko na learn noise profil..ale nic rozumne sa mi s tym nepodarilo urobit.

Poshook

Příspěvek od Poshook » 22 kvě 2005 10:01

podla mna s tym asi ani nic neurobis bez toho aby si nedo***** samotny zaznam. ten jukebox by som reklamoval a kupil nieco s lepsim nahravadlom

safa
Profesionál

Příspěvek od safa » 22 kvě 2005 10:26

POSHOOK) ... tak jestli je to mluveny slovo tak trocha dok****ni nevadi ;-)))
Freelance zvukař, uživatelská a prodejní podpora u Audiopro s.r.o.
http://www.soundman.cz | http://www.audiopro.cz | http://www.zvukarskaskola.cz

Solarfall

Příspěvek od Solarfall » 22 kvě 2005 11:47

ten jukebox uz ma asi dva roky a bol kupeny v usa :-) a nebol kupeny primarne na nahravanie ale ako mp3 prehravac ( a to splnuje vyborne) takze z reklamacie nic nebude...:-(
skoda..
totizto ked to prezeniem cele limiterom na zhlasitenie tak ten piskavy zvuk je az neznesitelny... nejake degradovanie zaznamu by mi nevadilo ale mne sa nepodarilo ten piskot odstranit bez toho aby tam bolo vobec nieco pocut...

Poshook

Příspěvek od Poshook » 22 kvě 2005 12:25

to, ze bol kupeny primarne na prehravanie mp3 neznamena, ze vstavane mikrofonove nahravadlo je vporiadku. ak by si to kupil tu a je to v zaruke, tak to na 100% uspesne reklamujes...teraz ti nezostava nic, len kupit nieco podobne, co bude nahravat to, co ma a nie piskajuci harddisk

peteness

Příspěvek od peteness » 22 kvě 2005 21:32

ten piskot je v dost sirokym pasmu a kryje se to se slovama......kdyz to piskani stahnes na minimum, zustane ti ze slov jen nesrozumitelny spodek........neco podobneho pouzivali kdysi komousi na ruseni zahranicnich radii.......skoro bych rekl, ze idealni je nechat to tak

Solarfall

Příspěvek od Solarfall » 22 kvě 2005 23:11

peteness píše:ten piskot je v dost sirokym pasmu a kryje se to se slovama......kdyz to piskani stahnes na minimum, zustane ti ze slov jen nesrozumitelny spodek........neco podobneho pouzivali kdysi komousi na ruseni zahranicnich radii.......skoro bych rekl, ze idealni je nechat to tak

k tomuto zaveru som zial dosiel aj ja.. tak som skusil ci niekto z vas nebude mat nejaky napad. :cry:

kexik

Příspěvek od kexik » 23 kvě 2005 08:29

Solarfall píše:mikrofon je zabudovany v jukeboxe a okrem toho su tie nahravky uz urobene...

pouzivam waves x-noise a ten tam ma tlacitko na learn noise profil..ale nic rozumne sa mi s tym nepodarilo urobit.
learn noise v x-noise funguje skvele... ked uz si mal profil co si robil dalej?

deep

Příspěvek od deep » 23 kvě 2005 09:30

Ja bych na to vzal spektralni analizer zjistil kde to piska a notch filtrem
to skusil vyrezat. zkouzel sem to asi 10 min a poruce byly paramerticky
equalizery z waves a vcelku se to da ale na zazrak to nevidim.
-------------------------------------------------------
Eduard Skýva

Solarfall

Příspěvek od Solarfall » 23 kvě 2005 09:32

kexik píše:
Solarfall píše:mikrofon je zabudovany v jukeboxe a okrem toho su tie nahravky uz urobene...

learn noise v x-noise funguje skvele... ked uz si mal profil co si robil dalej?
no praveze som toho s tym moc neurobil. dal som learn noise profil, ulozil ako preset a skusil som to aplikovat na nahravku a nic to dokopy neurobilo..asi som tam nieco kurvil.

Poshook

Příspěvek od Poshook » 23 kvě 2005 10:54

kasli na to, s tym naozaj nic neurobis

Odpovědět