Pomoc při odstranění šumu

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
PELF
Profesionál

Re: Pomoc při odstranění šumu

Příspěvek od PELF » 02 zář 2011 09:27

MDudas píše:Samozrejme, schemy na I-nete si viem najst za 3 minuty, ale to neriesi problem zakladneho
nepochopenia symetrickeho zapojenia.
Já jsem zase přesvědčen, že právě pochopení základních schémat, která si každý může najít za 3 minuty (a je jedno jakou řečí jsou u nich popisky), je klíčem k pochopení jak zapojit to či ono tak, aby ses vyhnul problémům s nefunkčností, rušením, případně šumem (to už je ale spíš záležitost made in china). :wink:

Zkus ještě tenhle článek (snad už srozumitelnější) http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-cla ... opad~2004/
audio::video::postprodukce
Studio ATLAS

Adamys

Příspěvek od Adamys » 10 zář 2011 22:42

Předem chci poděkovat všem za odpovědi! (ať už jen hloupě rýpali a nebo poradili)

Ukázka šumu je zde: http://www.mediafire.com/?o9acnq39n1bzzck

Poté bych chtěl podotknout to,

- že když děláme RAPovou hudbu neznamená že jsme idioti co nerozumí hudbě. RAP je hudba jako každá jiná a to že se zrovna vám nezalíbila neznamená že se tu musíte snažit nás ponížit + zajímáme se i o jiné žánry, jen prostě ten RAP nám je nejblíž. :-)

- Je možné že výbava za "4000kč" vám přijde směšná. Ale tři sedmnáctiletí kluci si těžko vydělají hromadu peněz na studio aniž by stahovali z peněz svoje rodiče když jsou ještě na střední. Nejsme jedni z těch co jdou za tatínkem a řeknou "tati rozhodl jsem se dělat hudbu tak mi dej 10 000kč na studio". Při studování to jde těžko nahnat peníze :-)

Samozřejmě mikrofón a mix máme propojený z obou stran XLRkem. (http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... ectors.jpg)
Banánek = Cinch. (http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... /Cinch.jpg)

Jinak při zeslabení celého mixu, nahrávka stále šumí, při vypnutí tlačítka "Phantom" taktéž, při odpojení XLR z mixu do mikrofonu také, po odpojení mixu od zvukovky taktéž.

Předem děkuji všem za odpovědi!

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 10 zář 2011 23:31

Abych to pochopil spravne - pokud odpojis od zvukovky mix a das nahrat kus ticha, je tam ten sum?

Adamys

Příspěvek od Adamys » 11 zář 2011 12:00

Keramitak: Ano přesně tak.

MDudas

Příspěvek od MDudas » 11 zář 2011 16:08

Tak toto mi silne pripomina sum z obycajneho Mic-In v pocitaci. Nezabudli ste vypnut nejaky Mic vstup ?
Alebo tie rozne "Mic Boost" funkcie....
(mnoho hardwaru ma 2 rozne ovladania pre hlasitost - jedno je co pocujes, druhe je to, co sa nahrava)

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 11 zář 2011 19:06

No mne to proste prijde jako bordel z pocitace, kterej pres zem doleze do zvukovky.

kexik

Příspěvek od kexik » 12 zář 2011 07:53

len pre poriadok, dynamicky mikrofon s xlr vystupom sa SPRAVNE k cinchu zapaja nasledovne: pouzije sa tieneny 2-zilovy kabel (klasicky mikrofonak), hot pin na xlr ide na zilu spojenu so spickou cinchu, cold pin ide na cold zilu, ktora sa na cinchu spoji so zemou. tienenie kabla sa pripoji na zemiaci pin xlr a prizemni sa takisto na cinch. prepojit zem a cold uz na strane mikrofonu neodporucam, zvacsuje to kapacitu kabla. druha moznost je tienena jednozila, treba ale pouzit nie linkovy, ale specialny gitarovy kabel, ktory ma nizsiu kapacitu a zdvojene tienenie. kvalitou to vyzera gitarova jednozila>dvojzila>linkova jednozila.
napriek tomu ze je taketo pripojenie mikrofonu prasacina, zdroj brumu nebyva v nom, ale v inych veciach, najcastejsie v zemiacej slucke medzi pocitacom a dalsimi periferiami (modem, tv karta, monitory, mixak atd)

MDudas

Příspěvek od MDudas » 12 zář 2011 21:12

Pre este vacsi poriadok:
- Adamys pise, ze maju Samson C03 - to nie je dynamicky mic (tolko WEB).
- a ze maju Behringer Xenyx802 spojeny s mikrofonom obojstranne cez XLR....

Odpovědět