Pomoc pri "vyladeni" miestnosti

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
Odpovědět
marian

Pomoc pri "vyladeni" miestnosti

Příspěvek od marian » 28 úno 2009 23:30

Zdravim . Potreboval by som pomoc pri rieseni vyrovnanej charakteristiky mojej obyvacej/nahravacej/mixovacej miestnosti :)

Miestnost je vytlmena voci susedom sposobom 12cm Isover domo + sadrokarton. Co vidim ako vyhodu ohladom basov. Miestnost je relativne hlucha co sa tyka dozvuku, nejaku sialenu ozvenu tam nemam.

Miestnost je stvorec, a posluchove miesto (neplanujem uz menit) je v jednej tretine pri stene. Napravo mam roh a dvere , ale na dvere budem davat este kozenku a pod to mineralnu vlnu. Nalavo mam pohovku. ( fotka )
Za mnou je skrina, nejake knizky ( fotka2, fotene z rohu ). Po mojej pravej ruke za mnou je klavir a nad nim akusticky paravan cca 2m x 1,5m. (12cm hruby Isover domo, kozenka, dreveny ram)
Este zbytok izby. Strop okrem paravanu nad klavirom nie je osetreny nijako, nadomnou je holy plafon. Stena predomnou je komplet cela hola ! Nemam vyfotenu celu miestnost, este dodam fotky ak bude treba.

Tu je bordel, ktory som zmeral (room eq wizard, ECM 8000). Signal isiel cez obe bedne, a mikrofon bol vo vyske hlavy. Graf nie je nijako vyhladeny.

Obrázek

Basy a nizsie stredy dokazem dost ovplyvnovat posuvanim bedni, verim ze to dokazem este nejako vyladit (hlavne ked dam do toho jedneho rohu este vlnu). Co ma trapi su podla toho grafu dost rozhadzane stredy a vysky.

Potreboval by som poradit, nejake postrehy, lebo ja nieco taketo robim v praxi prvy krat.

P.S. Hladam nejake slusne, biele, difuzery. Nieco ako toto -> http://www.shop.muzikus.sk/index.php?ma ... s_id=12263 , nevedeli by ste mi poradit nieco lacnejsie ? : ))
Naposledy upravil(a) marian dne 02 pro 2009 16:55, celkem upraveno 1 x.

kexik

Příspěvek od kexik » 01 bře 2009 08:55

meraj vzdy len JEDNU bednu. ten bordel na stredoch a vyskach je pravdepodobne hrebenovy filter, ktory vznikol zmiesanim signalu z lavej a pravej bedne (s fazovym posunom)
basova oblast je velmi slusna, btw. staci par malych absorberov na plochy kde sa tvoria prve odrazy (najdes ich pomocou zrkadla (najdi miesta, na ktorych ked umiestnis zrkadlo, tak v tom zrkadle uvidis z miesta idealneho posluchu reproduktor)

marian

Příspěvek od marian » 02 bře 2009 18:27

diki za info, ja to skusim zmerat iba cez jeden reproduktor a potom dam vediet.

inak kde mam byt postaveny (posadeny) , ked sa to meria ? lebo nemam moc sancu utiect z izby, lebo to musi niekto spustit :)

kexik

Příspěvek od kexik » 02 bře 2009 20:31

na basy nebude mat tvoja nehodna osoba velky vplyv :)
no, nemal by si sa nachadzat medzi mikrofonom a bednou, pravdaze

marian

Příspěvek od marian » 02 bře 2009 21:44

kexik píše:na basy nebude mat tvoja nehodna osoba velky vplyv :)
no, nemal by si sa nachadzat medzi mikrofonom a bednou, pravdaze
tak pozor, moja osoba v rohu urobila prepad jak hovado na cca 150Hz, som to riesil asi hodinu, a potom som sa postavil inde a prepad zmizol :)

Odpovědět