Pomoc s mixem - Hard Rock

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
Amorph
Moderátor

Re: Pomoc s mixem - Hard Rock

Příspěvek od Amorph » 17 led 2011 21:04

Dik za vsechny nazory. V podstate vsechny pripominky jsem tam nakonec nejak zapracoval i nejaky nepresnosti jsou lehce dorovnany. Akorat s tim bypassem jsem to nezkousel, precejen to neni uplne akusticka muzika ;) Casem urcite hodim k poslechu dalsi nebo finalni verzi.

Tonysss

Příspěvek od Tonysss » 22 led 2011 15:40

Je to pěkný ,pokud bych neřešil že někdo chce řešit zvuk ,...nic bych neřešil :-)

Moje ucho mi říká tohle:

Je to asi už hodně tlačeno,trochu bych tomu povolil dýchat
Basu opravdu vytáhnout ,asi na 150-300 hz a taky kolem 2khz.Aby šla přečíst.
Kopák tvrdší mi nevadí. Ale přece jenom bych ho ještě polechtal n 60hz + nějaký ten decibelík.
Klidně bych vytáhnul virblu nahoru ,hlavně tu prdu (200hz)
A já bych více reverboval ať to má prostorovou mohutnost ,k tomuto stylu by se to hodilo.
Na zpěvu je nějaký chorus ? Nebo je jenom zdvojený. Mě se to líbí. Ale dal bych mu opět nějaký reverbový ocas (delší predelay)

Ale jinak hezký, rozhodně mě to zvukově neurazilo , naopak....

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 23 led 2011 09:38

Takze takhle. Basa sla dopredu, celkova ekvalizace se trochu roztahla a ubrala ostrost ve vyssich stredech a naopak pridala plnost ve spodnich, kopak a virbl jsem zmekcil a roztahnul, v refrenech trochu delay na vokalu, par nepresnosti prestrihanych, par dalsich drobnosti. Asi uz celkem finale.

aktualni mix - 186

delay

Příspěvek od delay » 23 led 2011 10:26

Ta basa je zkreslená?, použil nejakej dist.? Protoze ja ji proste porad nemuzu moc najit - tak leda by se slejvala s kytarama, ale v tom pripade mi to prijde jako nestastna aranz. nebo je proste moc placata, nevim. Tenhle styl mám naposlouchanej jen ze zavodu Flatout 1 a 2, ktery sem dost hral, takze s rezevou :P a hlavne mi to tam presne zapada, takovej US trend 2005.
Do refrenu by se misty hodil dvouhlas. Jinak se mi to libi, vzhledem k podminkam, cene atd to je myslim fajn. Porad moc nahlas? 8) .

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 23 led 2011 11:21

delay: no nevim, asi to nemicham primarne pro basaky:) Jasne ta basa neni citelna ton po tonu, ale to se v tvrdy muzice dela opravdu malokdy. Dulezitejsi je, jestli se poji s kytarama dohromady a jestli tomu dava spravnej spodni proud, coz si myslim, ze tady je. Zkousel jsem ji i zvyraznit a oddelit, ale pak to nebylo ono, uz to pak prestal byt kompaktni celek. Takze me se to vic libi takhle, kdyz je trochu skryta.

delay

Příspěvek od delay » 23 led 2011 11:28

Jo v pohode, sem si vedomej ze v ramci stylu to tak funguje, jako celek je to prave OK, jen jsem se tu basu snazil asi zbytecne rozklicovat a identifikovat...

Drumer

Příspěvek od Drumer » 23 led 2011 12:40

Mě ty bicí přijdou nějak zkreslene,má to tak být?I kopák mi připadá hrozně tvrdý,nemělo by to být trochu jak igelit v tomto stylu? :-)

Poshook

Příspěvek od Poshook » 23 led 2011 14:30

Amorph píše:Takze takhle. Basa sla dopredu, celkova ekvalizace se trochu roztahla a ubrala ostrost ve vyssich stredech a naopak pridala plnost ve spodnich, kopak a virbl jsem zmekcil a roztahnul, v refrenech trochu delay na vokalu, par nepresnosti prestrihanych, par dalsich drobnosti. Asi uz celkem finale.

aktualni mix - 186
pocuvam to na sluchadla, basa ok. stale mi vadia overheady a gitary. hra to furt trochu surovo. urcite by som skusil precistit stredy na gitarach aj bicich. skus hodit na master EQ -3db niekde okolo 400Hz so sirsim Q, mozno ta nieco napadne.
taktiez by som hodil na koniec master tracku nejaky mono maker plugin a vsetko pod 80Hz hodil do mono, co urcite pomoze konkretnosti na basoch a odseparuje el.gitary postranach od basy v strede.

Tonysss

Příspěvek od Tonysss » 25 led 2011 22:11

Tak já tedy nevím ... ale víc se mi líbil ten první mix :?

Zdá se mi tam málo virblu a kopáku na takový styl.. mosí to tam bóchat hrnót...šlapat :lol: a nebo už je prostě moc uškrcená dynamika.

Znovu se opakuju ale ve své podstě je to slušné a není moc co řešit .....kdybych já uměl takhle vymíchat... :D
Kytary se mi líbí a moc.

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 01 bře 2011 00:40

Tak hotovo. ./hudebni-projekty/caffeine-t14599.html

Finalni verzi muzete poslechnout zde www.caffeine.cz

Odpovědět