Pomoc s mixem - Rock

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
Odpovědět
Amorph
Moderátor

Pomoc s mixem - Rock

Příspěvek od Amorph » 20 kvě 2014 09:29

Ahoj,
nahraval jsem se svoji kapelou Disabled u nas ve zkusebne par skladeb na EP a ted to micham. Jelikoz jsem tam figuroval od zacatku do konce, tak nemam uplne odstup a budu rad, kdyz mi date nejakou zpetnou vazbu - jako obvykle:)

Pytkin
Moderátor

Re: Pomoc s mixem - Rock

Příspěvek od Pytkin » 20 kvě 2014 09:38

mne sa zdaju gitary trochu moc nad bicimi .. akoze bubnov malo .. ale to je asi subjektivne ..

marylin

Příspěvek od marylin » 20 kvě 2014 09:57

Poslouchám to na mono šunt repro a zdá se mi, že činely (vyjma hajtky) jsou takřka nepostřehnutelné a kdesi vzadu zalezené...

Jinak mi to připadá chvilkami jako Tři sestry šmrnclé Wohnoutama se špetkou chmurnější atmosféry... V pohodě hudba, libí se mi zpěv :-)
Kytarista v Renewal, vznikající domácí VAMI Sound Studio

delay

Příspěvek od delay » 20 kvě 2014 14:34

Ty bubny jsou asi moc "soft" nebo možná jen ty plechy vůči zbytku, ale nevim přesně co mi tam nesedí. Přijde mi tam celkově dost reverbu, asi na těch bicích? a díky tomu je tam možná trochu rozmazanej attack? Občasný úder na snare nezní moc hezky. Jako celek je to ale docela OK, žádnej velkej průser.

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 21 kvě 2014 13:25

ok, diky za komentare. Je fakt, ze cinely jsem dost prorezaval prave kvuli hihate, ktera bohuzel hrozne prezniva. A asi to je ted moc natlaceny, trochu to nejspis stahnu a ony se pak i ty bici dostanou trochu pred kytaru.

Pierre niko

Příspěvek od Pierre niko » 21 kvě 2014 22:47

Jo, je to zajimave, asi, tohle totiz neposloucham tak striktne, ze jsem neco podobneho (soudoby rock) hodne dlouho neslysel. Ja se vyjadrim jen obecne. Vysky obecne mi prijdou jak pres nejaky exciter. Jinak je to docela fajn, mozna jen trochu moc prostoru (tolik hallu na vokalu to haze zvukove o par let nazpet (jestli to ovsem ted neni zase moderni). Toliko ke zvuku. K muzice ode me nic, neni to zanr, ktery bych mel naposlouchany. Akorat k base se vyjadrit musim. Uplne ten nastroj vidim. Nemam rad tuhle barvu, zni levne, tam bych to trochu "priprodukoval", minimalne zatahl harmonicke a vygeneroval bych nejake zajimavejsi/lahodnejsi. Kdyz se koukam, co jsem napsal, tak vlastne sory, ze se ti k tomu vyjadruje clovek, ktery k tomuhle zanru nema vztah... Snad to vezmes sportovne :)

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 22 kvě 2014 10:39

Pierre: hele uplne v pohode, dik moc za reakci a postrehy! No s tou basou mas urcite trochu pravdu, taky citim, ze to neni uplne ono, i kdyz nejsem basak a nastroj byl takovej jakej byl. Basa sla teda primo do linky (resp. DI vstupu API500 modulu), jako ten naber se mi libi plnosti signalu a citelnosti, ale je fakt, ze charakter (ta ucvakanost a ucinkanost) je trochu jinde, nez bych chtel. Jenze se obavam, ze to moc dobre upravit nepujde. Zkusil jsem tomu ted aspon trochu pomoct impulsem nejakyho ampega, ale zas nechci aby z toho bylo blato, coz kazda takova uprava bohuzel zpusobuje. Jinak reverby jsou samozrejme uz nejaky cas opet v mode vzhledem k uz nejakou dobu probihajici renesanci osmdesatek;)

W.Cable

Příspěvek od W.Cable » 22 kvě 2014 11:16

Pokud to byl 512C, tak ten je lepsi na kytary/leady nebo bici, basy nezni uplne idealne. Na basu mam moc rad Shadow Hills Mono Gama pres steel transformator.

Pierre niko

Příspěvek od Pierre niko » 22 kvě 2014 11:28

Jo, neco s ocelovym transformatorem bych na basu povesil. Taky bych ji pred tim vrsvil. Jinak, co se hallu tyce, rozumim okolnostem, v rocku jsem mimo... :)

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 30 kvě 2014 10:56

Tak tady je finalni mix, snad se mi podarilo jeste par veci vylepsit.

biscuit

Příspěvek od biscuit » 30 kvě 2014 11:32

mne se libi jak to hraje... ma to takovej prijemne garazovej zvuk. takovy spravne syrovy. a divim se, protoze mam radeji uhlazenejsi a teplejsi zvuk, tohle mi prijde skoro az takovy plechovy.
:palec+:

delay

Příspěvek od delay » 30 kvě 2014 16:49

Sloky jsou dobrý, pěkný, dejchaj... jak začnou zkreslený kytary tak je z toho kovová koule, podle mě jsou možná moc zkreslený (nebo jinak nečitený - verb?) a moc teda netáhnou, je tam dost zrno, bicí jsou tam pak malinký a pořád je to na mě moc ve verbu, jako by na ten ref bylo všechno odzoomovaný... zkusil bych to ještě jinak.

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 09 čer 2014 12:46

Tak diky za nazory a pripominky, deska je pokrtena a tady je to k poslechu cele:

http://bandzone.cz/disabled

Odpovědět