poradte prosim s mixazou - Emo Rock

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
Odpovědět
rastis

poradte prosim s mixazou - Emo Rock

Příspěvek od rastis » 23 pro 2006 10:22

Toto teraz dokoncujem a zacinam trochu preslapovat na mieste. Ak by sa to niekomu chcelo pocuvnut a pripadne mi poradit, kde su nejake prusery, budem vdacny:

<a href="http://gitaristi.sk/components/com_simp ... ome</b></a> - tak sa volaju

Inak je to este velmi mladucka kapela a mam pocit, ze vykonom je toto ich maximum. Ale aj ked tento styl moc nemusim, hudobne sa mi to celkom pozdava, su talentovani. Respektive aj muziku, aj text si robila slecna sama !

Ta skatulka Emo Rock by mala sediet - bol som pouceny, ze toto je cista forma toho stylu :)

ECSON WALDES
Profesionál

Příspěvek od ECSON WALDES » 23 pro 2006 13:07

Poslech jsem to. Prvni dojem je, ze to cely zni jakoby daleko, trochu zastrene a tim padem to evokuje starsi eru ikdyz tohle by melo bejt hodne soucasny.
Vsechny nastroje jsou podobne stredovy. kejtry-hlas-bici. Stanovil bych si frekvencni plan kde by se kazdej insrument mel prosadit a tam bych v EQ ty veci smeroval. Ted to pusobi ze kazdej zvuk ma hlavne dost stredu ale stejnejch. otevri to na vejskach a taky si vyhraj s oblasti 4, 6, 8 kHz. V kejtrach naopak muzes lehce potlacit 300 500 800 hz at se procistej od tech stredobasu a das vetsi prostor pro basu.

Obecne mi prijde, ze malo definujes nastroje. Zni to trochu jako z ery Led Zeppelin [treba Houses Of The Holy] kde se moc compressory nezakousavaly do bicich basy ani hlasu. Tenkrat to tak bylo, dnes je mix ale hodne hodne staveny na vybrousenym zvuku plnym ostrejch hran a transientu. Treba urcite znas desku GreenDay American Idiot ta je pro tohle hodne dobrej priklad. Je to sice jinej rock styl nez tvoje ukazka, ale dobre je na ty desce znat krasna prace s compessory. Pevny bici ktery zni jako rany pestma, suverenni velky kejtry a sytej hlas. Vse cloveku dejcha do tvare, neni to vzadu v dalce, to by potreboval tvuj mix dostat vse dopredu, jak se rika pred oblicej.

par bodu na ktery se zkus zamerit:
- hlas by snes silnejsi compressi aby se dostal pred celou kapelu. Navic je frekvencne odloupnutej od muziky skoro jako by byl od jinud.
- virbl nema moc hezkou barvu. Nezni jako akustickej ale jako sampl, nereaguje na zmenu dynamiky hry bubenika, je takovej v kreci, to stejny u kopaku.
- overheady jsou mono a necejtim je.
- hajtky nemaj telo, prijde mi ze jsou hodne riznuty zespod hpf filtrem
- kejtry znej mono i kdyz je mas stereo. trochu by mohly bejt nabrousenejsi kolem 6 kHz aby meznely tak plose.
- basa, opet bych resil silnejsi compressi aby se do ni mohly oprit kejtry, ted tam je/neni.

Obrázek

rastis

Příspěvek od rastis » 23 pro 2006 13:18

Dik !

Cyril

Příspěvek od Cyril » 23 pro 2006 13:18

Pekna hudba... Jirka uz to vsechno krasne napsal... kytaru bych malinko pribrousil a vsechno ostatni vytahl, aby se do nahravky vic zapustila, prijde mi, ze malinko moc trci... snare je hrozne potichu podle me... hodne stesti, je to dobre nacaty
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

ECSON WALDES
Profesionál

Příspěvek od ECSON WALDES » 23 pro 2006 14:14

Cyril :
Rock neni disko, kdyz vsechno ostatni proti kejtram vytahnes nebude to fungovat. Pomery ma Rastis vporadku tu muziku vnima dobre. Virbl (snare) je taky dobre hlasitej, akorat zni trochu tupe a to vytvari klasickej efekt ze se zda malo, potreboval by ostrejsi transient tim se dostane dopredu a bude pod stenou kytar citelnejsi, zrovna tak kopak, cinely.

Cyril

Příspěvek od Cyril » 23 pro 2006 15:07

ecson: aha...
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 23 pro 2006 19:52

Emo tady, emo tam, vsude kam se podivam... ;)
Souhlasim s vyse recenym, prestoze to nedokazu tak zvukove rozpitvat, prijde mi to taky jako pod dekou. A souhlasim, ze by snare chtel vytahnout (ale ne zesilit, spis nabrousit, jak pise Ecson)

Solarfall

Příspěvek od Solarfall » 24 pro 2006 14:34

mi to pripomina refren z lambretta - bimbo ... podla mna je to fajn, aj piesen je dobra a ja mam rad ked ma rock takyto spinavejsi zvuk.. neznie to tak komercne a preprodukovane... ale taky spinavy zvuk asi nie je to co chces (chcu) dosiahnut hmm...

safa
Profesionál

Příspěvek od safa » 25 pro 2006 22:24

Mmno me se to taky docela libi ... z toho co tu nezaznelo:

jeste mi prijde tenkej a placatej kopak ... chtelo by to telo ... mozna i kratkej halik ... nevim, zkus to a uslysis. Hihatku ... ma to vubec nejakou hihatku ? Asi hraje celou dobu otevrenou hajtku a zni to jako by hral na cinel ... nebo ja nevim, ale hajtku tam proste neslysim. Overheady jsou uzky ... divny ... nekonkretni ... jako by mely hrozne moc prostoru a pak sis je tam nemoh dovolit pustit protoze mazou.

Ke kapele, basa na zacatku v intru neladi s kytarama a bubenik je IMHO podivnej exhibicionista misto aby slouzil kapele.

Tolik odeme ... doufam, ze jsem nikoho neurazil.
Freelance zvukař, uživatelská a prodejní podpora u Audiopro s.r.o.
http://www.soundman.cz | http://www.audiopro.cz | http://www.zvukarskaskola.cz

rastis

Příspěvek od rastis » 27 pro 2006 18:10

safa píše:...a bubenik je IMHO podivnej exhibicionista misto aby slouzil kapele...
:) Trefne...

Diky za postrehy. S cistymi usami a Vianocami pokazenym zaludkom sa do toho z chuti znovu pustim :)

markuc
Vybavení

Příspěvek od markuc » 08 led 2007 11:14

Myslim, ze pomery mas pomerne v poradku, je to cely trochu bez vysek, ale to by spravil mastering, to jsou detaily. Domnivam se, ze problem je jinde, sam pises, ze je to vykonove maximum hracu a to uz samo o sobe neni v poradku. Je jasne slyset, ze bubenik to hrozne zene pred sebou a zbytek kapely ho chvilema s obtizema dohani a pokud se na tech prvnich dobach nesejdou, zadny kouzla s tim nenadelas... Jako v mnoha dalsich pripadech je problem v kapele a am to bohuzel pro zvukare vsechno zacina. Ale spatny to rozhodne neni ! Preju hodne uspechu :wink:

Odpovědět