Poradte s mixazou - HEAVY METAL

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
Cyril

Příspěvek od Cyril » 28 zář 2005 21:54

Navic metal je tak strasne sirokej pojem (doom, gothic, death, black, industrial, power... nemluve o podstylech...), ze obecny rady se asi budou tezko formulovat...
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

safa
Profesionál

Příspěvek od safa » 29 zář 2005 00:32

Brooklyn / juanita juarez píše:mimochodem, vite nekdo o nejakym rozumnym popisu tradicnich michacskejch postupu pouzivanejch prave v metalu? nejaky notoricky nastroje? (kompresor na typicky kopaky bez tela & s velkou teckou?) miking? ...
... nekde tu mam navod a overenej postup jak namixovat dobrou BOWLI ;-)) . Ne fakt ... na to fakt neni recept, jen usi.
Freelance zvukař, uživatelská a prodejní podpora u Audiopro s.r.o.
http://www.soundman.cz | http://www.audiopro.cz | http://www.zvukarskaskola.cz

Solarfall

Příspěvek od Solarfall » 29 zář 2005 08:05

sucasny nu-metal je fujtajbl...je dobre ze jeho vlna uz upadla...
to su mi sympatickejsi tito chalani co si drvia svoje a nesnazia sa robit komerciu...

rastis

Příspěvek od rastis » 29 zář 2005 22:25

kexik píše:...obdivujem ze sa ti chcelo srat s tolkymi nastrojmi... vies vymenovat mikrofony? hlavne hlasovy ma zaujima...
... konicek ... :wink: . Spev je SM58 a bol toceny v profickej posluchovej miestnosti na high-endove systemy. Ta akustika tam bola podla mojich amaterskych usi fakt pekna. Zvysok je toceny v okobercovanej skusobni, bicie zmeska SM58 a PG. Gitary JCM900 SL-X a robene "Mesa Boogie" Mark III, obe do robenej 2x12" bedne odsnimane PG57. Basa na male kombo Crate s 12" reprakom odsnimana kopakovou bambulou Stageline.
safa píše:Ja bych asi zacal vypovedi bubenikovi ;-)) . ... (bubeniky bych za ctvrtky na otevrenou hajhetu normalne pokutoval) ...
Musim sa chalana zastat. Bicie sa tocili samozrejme prve a isli podla metronomu. V uvode tam mal chalan brejk, kde nejak vynechal jednu dobu a isiel dalej do metronomu. Bicie sa nahravali o cosi skorej, ako zvysok, takze ked si to chalani vsimli, bolo uz neskoro. Nastojili na tom, ze to tak nemoze byt a ze to treba posekat a poposuvat. Osobne by mi prislo lepsie nechat to bez tej jednej doby ale presne v tempe... Vysledok je divny, ale neskorej idu tie bicie podla mna dobre. Skorej pri nahravani leteli dopredu gitaristi, preto ten rozpacity dojem...

rastis

Příspěvek od rastis » 29 zář 2005 22:29

Solarfall píše:...ja by som zvyraznil a zboostroval gitary pretoze su trochu moc "mierumilovne"...
Boostrovat nie je dovod, skreslene su dost, viac sa uz neskresluvava ani v tvrdsich kapelach :). Keby isli spolu presnejsie, zneli by prieraznejsie. Dalo by sa uvazovat o farbe, nieco pridat hore, nieco ubrat v strede, ale to uz su nastavenia skorej do thrash metalu a pod... Co by si skusil spravit ty ?

rastis

Příspěvek od rastis » 29 zář 2005 22:32

Solarfall píše:... aj spevak je podobne vypaty...
Hej isiel trochu nadoraz. Navrhoval som im podladit sa o 1-2 poltony, pomohlo by to spevakovi a dnes je to "trendy", ale nechceli o tom ani pocut.

rastis

Příspěvek od rastis » 29 zář 2005 22:39

Cyril píše:...spis je to komicky, uplne vidim ty mastny vlasy...
Tak teraz si to vsetkym natrel bracho - fakt uzitocna poznamka. Diky moc :oops: .

A propos styl... pre mna je to heavy metal polovice 80-tych rokov, pocuval som take presne v tom obdobi ako zacinajuci pubertak. Tito chalani maju sotva 20 rokov a tato muzika sa im paci, tak co riesit. Su mladi, ambiciozni, talentovani... Ich vzor zo sucasnosti je Dream Theater, ktori podla mna hraju tiez taketo iste stariny, akurat maju nahravky so sucasnym nadupanym americkym soundom a predavaju miliony nosicov. Riesit tu nejake komicnosti alebo co mi pride scestne.

rastis

Příspěvek od rastis » 29 zář 2005 22:47

kexik píše:
http://www.keepmyfile.com/download/29b08065323

(ziadne velke zmeny, natlacene to bolo dost aj predtym, len zahadne ticho... drobna ekvalizacia a maly trik s fazou)
O co ide s tou fazou ? Tato verzia zneje rozhodne hutnejsie, aj ked uz na nejakych 100Hz prilis huci - radsej mam nizsie basy. Ale je pravda ze okolo tej stovky malo zdvih to basove kombicko s 12" reprakom, takze moc sa s tym robit uz neda...

nick_valensi

Příspěvek od nick_valensi » 29 zář 2005 23:39

to kexik: vim, trochu opozdena reakce, nicmene neda mi to a musim se ozvat.. tohle nema s hardrockem spolecneho vubec nic, tohle je cista metla, stejne jako nemaj s hardrockem nic spolecnyho kapely jako iron maiden atd. hardrock jako takovy vychazi z progresivniho rythm and blues, coz ho zasadne odlisuje od heavy metalu... jen tak namatkou zacatek u cream, the who atd. vrchol deep purple - in rock, machine head atd. ledzep II-IV, black sabbath - paranoid, iron butterfly atd. je to uplne neco jineho.. (vim ze je to mimo misu, ale dost lidi to zamenuje a i dyz uz klasickej hardrock takrka neposloucham, mam k nemu takovou srdecni vazbu, ze ho nejak musim branit pred hazenim do jednoho pytle s jakoukoliv metalovou odnozi.. :twisted: ) ale jasny, se zvucenim nema tenhle prispevek nic spolecnyho..

Solarfall

Příspěvek od Solarfall » 30 zář 2005 08:17

tak dream theater ma s touto nahravkou nenapadol ani nahodou... dt su banda sterilnych onanistov a tato nahravka ma o dost viac zivocisnej sily...

co sa tyka tych gitar... teraz si to nemozem znova vypocut ale mne desne zanikali... bolo by ich podla mna dat veducejsiu ulohu a tym trochu odlakat posluchaca od spevaka :) ... technicke rady odo mna nechci ...ale skus si vypocut daky stary iron a daj gitaram podobny zvuk (ale nezvyraznuj basu pretoze to uz fakt kazdy povie ze ich kopiruju ;) )

a btw tie prve dva albumy im mali s rockom niekedy viac spolocne nez s neskorsim metalom...

kexik

Příspěvek od kexik » 30 zář 2005 09:42

rastis píše:
kexik píše:
http://www.keepmyfile.com/download/29b08065323

(ziadne velke zmeny, natlacene to bolo dost aj predtym, len zahadne ticho... drobna ekvalizacia a maly trik s fazou)
O co ide s tou fazou ? Tato verzia zneje rozhodne hutnejsie, aj ked uz na nejakych 100Hz prilis huci - radsej mam nizsie basy. Ale je pravda ze okolo tej stovky malo zdvih to basove kombicko s 12" reprakom, takze moc sa s tym robit uz neda...
rastis, ta moja verzia neni po ziadnej ekvalizacii, frekvencne je to to same, len som pohybal fazou niekde okolo 100Hz. basy maju taky isty rms ako predtym, len su vyraznejsie (su viac vpredu). ekvalizoval som len malu jamu niekde na vyssich stredoch (uz si nepamatam ani kde, boli to dake 3 dB)

stiahni si toto:

http://www.tritonedigital.com/phasetone.htm

a skus to pouzit jednak na master a jednak na basovu stopu (alebo aj aj)
a ak prilis neveris svojim bedniam a miestnosti, steluj to radsej na sluchatka (btw, Q asi na 9.00, lava sabla maximalne na 20%, inak budes pocut LEN basu :) )

rastis

Příspěvek od rastis » 01 říj 2005 01:27

kexik - to je normalny VST plug-in ? Ako Sound Forgista sa to marne pokusam vo win2k presvedcit na DX, zatial bez vacsieho uspechu...

rastis

Příspěvek od rastis » 01 říj 2005 02:08

Takze SF8 zere aj VST, no ten phase zazrak nie a nie. Vyzera to, ze only winXP...

kexik

Příspěvek od kexik » 01 říj 2005 13:58

rastis ty si kua instalater :) co tak precitat manual?
jo, ten zazrak je vst, ale potrebuje Pluggo runtime engine... stiahnes ju z tej samej stranky jak ten efekt, je tam dakde link... (nainstalujes pluggo, je to .msi instalator subor, potom phasetone a potom by to uz malo jachat.) nebud prekvapeny ze sa efekt trocha dlhsie otvara, to je tym pluggo hostom. inak nie je velmi cpu pazravy

rastis

Příspěvek od rastis » 02 říj 2005 21:39

Pri akomkolvek pokuse spustit tu vec, mi z toho vymrrrza komp. Mam co robit, aby som nemusel tvrdo resetovat. Serem ja na taky plugin zasraty...

Odpovědět