Pracovna na střih videa (šířka 3.2, hloubka 2.5, výška 2.75)

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
Odpovědět
JirkaGFX

Pracovna na střih videa (šířka 3.2, hloubka 2.5, výška 2.75)

Příspěvek od JirkaGFX » 08 črc 2019 16:29

akustika - v1.PNG
tady je vetsi verze obrazku:
https://ibb.co/rkJvRCV

Ahoj, procetl jsem tady nekolik vlaken o vylepseni akustiky mistnosti a moc dekuji vsem, kteri tady pisete cenne rady. Zivim se tvorbou videa, tedy hudbu dostavam od klienta, nijak ji neupravuji, muj ukol je na hudbu vytvorit synchronizovanou animaci. Rad bych si take postupne akusticky vylepsil pracovnu.

Poprosil bych o rady, jak mistnost vylepsit. Mistnost je mala a nemam ji nijak upravenou. Mam stare stereo repro a subwoofer (magnat beta sub 20a), nejdrive bych upravoval mistnost a potom koupim pravdepodobne dvakrat novy monitor JBL 305. Subwoofer tedy mozna dam pryc. Muj zamer bych asi popsal jako "přehledná, čitelná" stereo reprodukce.

Prikladam muj navrh, co bych do mistnosti mohl doplnit (pravdepodobne bych vse postupne vyrabel sam, snad to je ok). Bohuzel pozici stolu moc zmenit nemuzu. Pri navrhovani uz jsem se vyhnul nabytku, oknu, dverim. Stul bych mohl odsunout od zdi, aby tam vysel tlustsi P1.

Tady jsou tedy ruzne moznosti. Prosim, co z toho je ok?
  • P1 - absorbery (vata) za monitory, tady vleze zatim jen cca 15cm tloustka, mohl bych predelat stul a dat tam 20 cm
  • P2 - absorbery (vata) na zrcatko, taky cca 15-20 cm tloustka
  • Z1 - odraz od zadni zdi, vata 20cm?
  • S1 - odraz od stropu, vata 20 cm?
  • B1 - co nejvetsi rohova basova past (vata), bohuzel podel zdi mi to nevyjde, snak ok?
  • B2 - bass trap pod stul do stran (velka kostka z vaty? je tam misto)
  • S2, S3, Z2, Z3 - to jsou 20cm absorbery z vaty, mysleny jako basova past
Mam nekde pouzit difuzery? Treba na P2 a Z1 dat pyramidovou penu misto latky? asi se to nedela?

Moc diky za trpelivost, vazim si kazde rady.
Jirka

Odpovědět