Připevnění "jehlanů" na strop a zdi

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
a.tom.x

Připevnění "jehlanů" na strop a zdi

Příspěvek od a.tom.x » 25 říj 2009 11:32

Blbá otázka:

Jak připevnit jehlany (akustická pěna 1x1 m, ne plata od vajíček ;) ) na strop a stěny.

Viděl jsem, že na stěny to jde udělat poměrně nedestruktivně (zatlučením hřebíčku, odštípnutím hlavičky a "připíchnutím" panelu).

Horší je ten strop. Podotýkám, že studio mám v bytě, který třeba budu někdy prodávat a nechce se mi to pak rvát dolu i s omítkou. Tj. něco čím přilepit/připevnit a nemuset tam hodinu stát a držet to na stropě, aby to nespadlo ;)

Díky za rady.
Art of Sound - Professional Soundware Solution
http://www.aos-pro.com

jackies

Re: Připevnění "jehlanů" na strop a zdi

Příspěvek od jackies » 25 říj 2009 11:40

terčíky ze sucháče ?

kexik

Příspěvek od kexik » 25 říj 2009 12:12

-nahmozdinkovat par drevenych list a na ne nastrelit zosivackou
- nalepit na nejaky lacny plochy material (sololit, sadrokarton) a ten nahmozdinkovat
-nahmozdinkovat rovno cez velke podlozky

diery po hmozdinkach zatmelis ajncvaj, malovat budes pred predajom tak ako tak

a.tom.x

Příspěvek od a.tom.x » 25 říj 2009 13:04

terčíky ze sucháče nezní blbě ...

Alex123

Příspěvek od Alex123 » 25 říj 2009 13:37

mám všude sucháče dokonce kabina drží sucháčema a je to supr flexi i pevné když jsou delší i na zdi chemoprenem dokonalé :)

Liquid Sound
Profesionál

Příspěvek od Liquid Sound » 25 říj 2009 13:54

Přesně tak, trochu naředěnej chemopren je ozkoušenej způsob kterak na to. :)
Sound engineer & producer
Smecky Music Studios | CoPPO | IMDb | ALLMUSIC | ARTIST direct

delay

Příspěvek od delay » 25 říj 2009 16:57

Já to dělal lepidlem Mamut Glue od ZWALUW, bílá montážní pasta, nesmradlavá, nesyntetická, stačí tečka do každýho rohu. Prvně sem použil oboustranou lepící pásku a to nedrželo (teda na steně jo, ale na molitanu ne)...

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 25 říj 2009 20:02

jak jsou tyhle terciky veliky? da se predpokladat, ze kdyz se odstrani tercik, jde s nim omitka pod a vsude kolem, co?

a.tom.x

Příspěvek od a.tom.x » 25 říj 2009 20:50

No Mamut je dobrej, ale jde s ním i omitka, mam tim chycene listy kolem zdi a to se urve i s kusem zdi ;) ten chemopren nevim co provede

delay

Příspěvek od delay » 26 říj 2009 06:26

a.tom.x píše:No Mamut je dobrej, ale jde s ním i omitka, mam tim chycene listy kolem zdi a to se urve i s kusem zdi ;) ten chemopren nevim co provede
Abych to upřesnil, tak jsem to z tohodle důvodu dělal tak, že sem v Kicku levně koupil několik balení jejich oboustraných lepících pásek (sou dost tlustý - 2mm), ty jsem nalepil na zeď a ze strany k molitanu nanesl Mamuta, čili dolů případně půjde jen barva. Dá to trochu víc práce, ale asi lepší něž si zničit stěrku (omítku).

a.tom.x

Příspěvek od a.tom.x » 26 říj 2009 09:26

Chytré ;)

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 26 říj 2009 09:27

delay píše:
a.tom.x píše:No Mamut je dobrej, ale jde s ním i omitka, mam tim chycene listy kolem zdi a to se urve i s kusem zdi ;) ten chemopren nevim co provede
Abych to upřesnil, tak jsem to z tohodle důvodu dělal tak, že sem v Kicku levně koupil několik balení jejich oboustraných lepících pásek (sou dost tlustý - 2mm), ty jsem nalepil na zeď a ze strany k molitanu nanesl Mamuta, čili dolů případně půjde jen barva. Dá to trochu víc práce, ale asi lepší něž si zničit stěrku (omítku).
ja mam teda s oboustrannou paskou spatny zkusenosti, vzalo mi to po sejmuti i omitku, a i po premalovani vidim na strope, kde paska byla.

delay

Příspěvek od delay » 26 říj 2009 09:32

Brooklyn / juanita juarez píše:
delay píše: ja mam teda s oboustrannou paskou spatny zkusenosti, vzalo mi to po sejmuti i omitku, a i po premalovani vidim na strope, kde paska byla.
Je to možné, z mé strany to je jen teorie a navíc bydlím v paneláku, kde zrovna v tom pokoji ani nemám stěrku, pač tam jsou už nějaký hladký panely, takže mi to je fuk :?

Neural_I

Příspěvek od Neural_I » 28 říj 2009 01:31

ja to mam na sadrosi oboustrankou a drzi to skvele, ale ja nepredpokladam ze bych to sundaval a prodaval barak 8) takze unikovou variantu jsem neresil (kdyby na to doslo, stejne bych asi musel odstranit celou vestavenou konstrukci, neb mam vestavenou mistnost v mistnosti na gumovych podlozkach atd, takze fleky po lepidle by stejne sly i s celou stenou :twisted: ), je fakt ze oboustranka drzi jak sviňa a po odtrhnuti asi kus malby dolu pujde.
jeden chlapik mi radil koupit silikonovej tmel v tube, udelat par bobku na stenu a nalepit to tam, ze to jakoze zatece do poru toho molitanu a zustava to pruzny a da se to pak urvat, asi bych pak ale volil spis akryl, silikon nejde premalovat, otazkou je jak dlouho by bylo treba desku drzet nez akryl zavadne aby se to udrzelo na strope, tohle asi teda nebude nejidealnejsi reseni, nakonec bude asi na ten strop nejlepsi navrtat tam nejaky ty laťky a nacvakat to na ne sponkovackou. nechci delat chytryho, jen jsem chtel rict ze mam dobrou zkusenost s tou oboustrankou

a.tom.x

Příspěvek od a.tom.x » 29 říj 2009 12:21

pricvakat sponkovackou ne :( to je hnus. Nevyhodil jsem 10 tis za jehlany, abych se koukal jak jsou pricvakany sponkama. No mam uz suchej zip a chemopren tak to vyzkousim na basovejch pastech do rohu

Odpovědět