Priprava projektu na mix a mastering

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
Odpovědět
Nino1MOTIF

Priprava projektu na mix a mastering

Příspěvek od Nino1MOTIF » 12 říj 2011 12:46

Ahojte,

uz dlhsiu dobu si lamem hlavu s miesanim songov. Robím to tak ze:

1, Nahram vsetko pomocu MIDI/Firewire do nuenda 4 a nasledne exportujem kazdu stopu zvlast bez efektov a kompresora do wav.
2, otvorim si novy projekt, importnem vsetky stopy na kazdu stopu dam eq,kompresor podla potreby, nastavim hlasitosti pomery.
3, Exportnem tento mix do wav , samozrejme nehraje nahlas. Nasledne toto wavko doladim pomocou eq, dam kompresor,limiter a ide to von ako wav alebo mp3.

Chcem sa spytat ci tento postup je spravny alebo ci daco robim zle. Prikladam ukazky ktore som robil takym sposobom.
Co by ste poradili ake tipy,rady,triky. Aby master znel co najlepsie .

komasix

Re: Priprava projektu na mix a mastering

Příspěvek od komasix » 12 říj 2011 13:02

A proč to neděláš dohromady? Proč a kam exportuješ nahraný stopy z nuenda?
Logicky všechno můžeš dělat už v prvnim projektu. Já si max exportuju po grupách když mi nestíhá procesor a domíchávam na hrubo.

tomy45

Příspěvek od tomy45 » 12 říj 2011 13:05

Ja si lamem hlavu, co si pamatam 8 rokov :-) ale vysledky tomu casu nezodpovedaju :-) chce to vela, vela casu, trpezlivosti, vela pocuvat, investicie, atd.
Co mne najviac pomohlo, ak ti mozem takymto sposobom dat trik, tip, je... nikam to nehnat nasilu, trpezlivost, vela citat (precitam nieco, snazim sa to pochopit, vyskusat to a znova dookola) uvedomit si, ze to je na dlho... Kvalitne odposluchy, sluchadla (samozrejme nechcem flame o tom co je naj pre zaciatocnika pouzit za monitory, sluchadla; o tom je tu kopec topicov, cize opat cas, sadnut si a citat), a furt ten cas a cas, skusat a skusat.
Co sa tyka postupu, myslim, ze je OK. Akurat, podla mna, zbytocne je to znova po stopach exportovat bez EQ a kompresora, verby ano, zvlast (sendy). Ak si nahraval 24bit, tak exportuj do 24bitoveho wavka. Vsetko ostatne najdes tu na ezone, ked si najdes cas a prehladas ho ;)

Nino1MOTIF

Příspěvek od Nino1MOTIF » 12 říj 2011 13:09

tomy45 píše:Ja si lamem hlavu, co si pamatam 8 rokov :-) ale vysledky tomu casu nezodpovedaju :-) chce to vela, vela casu, trpezlivosti, vela pocuvat, investicie, atd.
Co mne najviac pomohlo, ak ti mozem takymto sposobom dat trik, tip, je... nikam to nehnat nasilu, trpezlivost, vela citat (precitam nieco, snazim sa to pochopit, vyskusat to a znova dookola) uvedomit si, ze to je na dlho... Kvalitne odposluchy, sluchadla (samozrejme nechcem flame o tom co je naj pre zaciatocnika pouzit za monitory, sluchadla; o tom je tu kopec topicov, cize opat cas, sadnut si a citat), a furt ten cas a cas, skusat a skusat.
Co sa tyka postupu, myslim, ze je OK. Akurat, podla mna, zbytocne je to znova po stopach exportovat bez EQ a kompresora, verby ano, zvlast (sendy). Ak si nahraval 24bit, tak exportuj do 24bitoveho wavka. Vsetko ostatne najdes tu na ezone, ked si najdes cas a prehladas ho ;)

Dakujem za rady aspon som sa niekam posunul :)

Odpovědět