Přístroj pro nahrávání rozhovorů na akcích?

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
Odpovědět
Rogner

Přístroj pro nahrávání rozhovorů na akcích?

Příspěvek od Rogner »

Potřeboval bych nějaký jednoduchý přístroj pro nahrávání rozhovorů na akcích, pro případy, kdy nemůžu použít bezdrátové mikrofony, které normálně mám.
Modelový případ - jsem na akci, kde se mluví na podiu a chci nahrát v co nejlepší kvalitě účastníky, kteří mluví. Dám před ně na stůl přístroj, který mi vše nahraje.
Něco jako Zoom h6n, Tascam,...?
Děkuji za pomoc.

biscuit

Re: Přístroj pro nahrávání rozhovorů na akcích?

Příspěvek od biscuit »

Nejdřív asi definuj, co to je ta nejlepší kvalita, protože se tímto vyjádřením ocitáš na dosti tenkém ledu...

Imho bych začal tím, že bych to nestavěl na stůl, bude-li se ho kdokoliv ze zúčastněných dotýkat. Overhead je dle mého názoru daleko inteligentnější řešení. A myslím, že se tak dá použít i malé nahrávadlo stylu Zoom, i když nevím, jak mají současné modely řešené dálkové ovládání.

Rogner

Příspěvek od Rogner »

Tak kvalita, která by se líbila tobě, abys to mohl poslouchat :-)
Se stolem myslím nebude problém, protože bývá třeba před mluvčími, aniž by se ho dotýkali.
Šlo mi o tipy na zařízení, které to v rozumné kvalitě zvládne... Díky.

tony9

Příspěvek od tony9 »

Já používám tohle. Samozřejmě jsou i jiné, levnější i dražší.

https://www.music-city.cz/tascam-dr-40x-am0262900

biscuit

Příspěvek od biscuit »

Já myslím, že v rozumné kvalitě to zvládne skoro cokoliv z běžnejch zařízení který zmiňuješ. Asi záleží hlavně na účelu, pro který to máš. Osobně si myslím, že nejvíc je těch pár zkušeností - aby to člověk dobře postavil, dobře nastavil a třeba taky nezjistil, že se celou dobu nenahrávalo (vlastní zkušenost). No a pak postprodukce - taky dokáže dost (taky vlastní zkušenost, když zachraňuju nahrávky kamarádovi kameramanovi).

Ale ten stůl bych nepodceňoval, je to možnej zdroj nepříjemnejch ruchů - nejen že přenese každou ránu, ale pomáhá i vytvářet různé rezonanční boule, které se pak do nahrávky zbytečně chytají. Minimálně dobře odizolovat od desky, ale nejlépe vlastní stojan, případně boom.

U výběru konkrétního zařízení koukat asi hlavně na vhodnou směrovou charakteristiku mikrofonu(ů), aby co nejlépe odpovídala předpokládané situaci.

Rogner

Příspěvek od Rogner »

Děkuji!

Odpovědět