Problémy se zdí!

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
Odpovědět
tonyhawk9

Problémy se zdí!

Příspěvek od tonyhawk9 » 17 pro 2009 19:48

Zdravim všechny audiofily :D

Mám na vás dotaz,chci si odzvučnit pokoj. Jenže na zdi,za kterou je venek,se i za blbou nástěnkou tvoří plíseň.
Chtěl jsem si koupit akustickou pěnu,která se používá do aut(finance mi neumožňují koupi té normální). Ale mám strach že i za tou pěnou se bude znova tvořit plíseň. Nemáte s tim někdo zkušenost? Nevíte jestli je ta pěna nějaká speciální aby tu vlhkost pohltila,popřípadě aby se tam prostě plíseň neutvořila? Jinak má někdo lepší nápady? Nebránim se radám,ba naopak budu hodně rád,když mi pomůžete.Díky všem!

nixx

Re: Problémy se zdí!

Příspěvek od nixx » 17 pro 2009 19:51

tonyhawk9: co zkusit tu zed osetrit naterem proti plisnim (treba od Primalexu) a na to dat normalni Rockwoolovy panely (prohledej forum)? Rockwool je ekonomictejsi a mozna i ucinnejsi varianta nez akusticka pena.

tonyhawk9

Příspěvek od tonyhawk9 » 17 pro 2009 20:14

Díky. A když to ošetřim tim Primalexem,mám od plísně pokoj,i bez těch panelů? Nechci něco extra prostě mi jde jen o "dočasnou a jednoduchou" formu pokud možno bez (nebo jen minimálně) vrtání a předělávání celýho pokoje...a ještě mě napadá: JAK SE TA PĚNA PŘIDĚLÁ KE ZDI? :?:

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 17 pro 2009 21:02

ja by som tu stenu natrel tymto, co som cital je to dost drsna brutalita perfektna.. ten primalex to je chemia a tej je najlepsie sa vyhybat ked sa to len trosku da .. hento nansulate funguje cisto na fyzikalnom principe ale cital som na to recenziu v jednom casaku a dost to tam vychvalovali, same superlativy ...

http://www.nansulate.sk/slovensky/index.html

roocza

Příspěvek od roocza » 17 pro 2009 23:03

jestli mas vysokou vlhkost v pokoji, asi bude delat dost bordel, kdyz to naperes primo na zed, nater nenater... ja bejt tebou, bych spichl nejakou k-ci, ktera bude o par cisel odsazena od zdi, a az na to bych asi daval ty panely/whatevz... samozrejme by asi taky nebylo od veci udelat do toho sem tam diru aby to mohlo ventilovat

nixx

Příspěvek od nixx » 17 pro 2009 23:47

tonyhawk9 píše:Díky. A když to ošetřim tim Primalexem,mám od plísně pokoj,i bez těch panelů? Nechci něco extra prostě mi jde jen o "dočasnou a jednoduchou" formu pokud možno bez (nebo jen minimálně) vrtání a předělávání celýho pokoje...a ještě mě napadá: JAK SE TA PĚNA PŘIDĚLÁ KE ZDI? :?:
Ty panely jsem myslel misto ty peny. Mineralni vlna ma dobrou akustickou pohltivost a hojne se vyuziva vsude, kde je potreba akustiku nejakym zpusobem resit. Pena byva zbytecne draha. V souvislosti s plisni jsme zminoval ten nater, v souvislosti s akustikou Rockwool.
O Rockwoolu (mineralni vlne) tu toho uz padlo vic nez dost, staci to tu trochu prohledat.

kexik

Příspěvek od kexik » 18 pro 2009 09:41

potrebujes zhruba to co ti radi dendy, natriet izolacnym penetrakom, alebo este lepsie omietnut stenu izolacnou omietkou. protiplesnovej farbe by som sa nebranil, je to sice chemia ale neskodna (obvykle pridavok striebornych soli a chlornanu), OVSEM pricinou plesne je voda ergo zla izolacia, a farbou len potlacas nevyhnutne a farba po case prestane ucinkovat. a asi celkom na zaciatku by som kontaktoval spravcu nehnutelnosti a trval na oprave strechy, pripadne izolacii z vonkajsej strany

Alex123

Příspěvek od Alex123 » 18 pro 2009 09:59

kup si za pár korun SAVO proti plísním a stěnu nastříkej i vícekrát po sobě je to účinné dělal jsem to v prostředí s 90% vlhkostí a pomáhalo to a na zeď si na sucháče dej molitanové matrace a čas od času tu stěnu postříkej savem a je to :D

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 18 pro 2009 10:02

no to nansulate by prave malo fungovat ako izolacia.. v podsate ti ta vlhkost nebude presakovat dovnutra ale ostane v stene - aj ked to neviem ci je dobre, mozno by to chcelo natriet skorej z vonka :)

nixx

Příspěvek od nixx » 18 pro 2009 10:15

Zkus trochu Googlit, na netu je toho hodne...
Treba tohle je zajimavy "Omezte používání přípravků jako je Savo; zasolují stěny, které potom snadněji navlhají a při větším používání podobných přípravků také hůře izolují a kondenzace na nich je větší."

http://www.barvy.cz/poradna.php?akce=op ... etev=29839

vasek

Příspěvek od vasek » 18 pro 2009 15:34

Tento problém NELZE řešit jinak, než odstraněním příčiny.
Pokud se vevnitř tvoří plíseň, tak jsou možné příčiny v podstatě 2:
1/ vzlínající voda odněkud - tzn. tok vody se musí přerušit (izolací)
2/ nízka vnitřní povrchová teplota (prochlazená stěna) z důvodu malého tepelného odporu - řešení je třeba vnější zateplení

Alex123

Příspěvek od Alex123 » 18 pro 2009 17:01

vynikající věc je elektrické odvlhčování nízkým napětím stací k tomumalej ss trnďák 300ma a "pořádně provrtat z venku zdivo" spotřeba proudu je minimální vysušení neuvěřitelné!!!!!!!

Odpovědět