Prosím o radu vašich profesionálních uší

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
Odpovědět
mkdaw

Prosím o radu vašich profesionálních uší

Příspěvek od mkdaw » 04 led 2009 13:26

Ahoj chlapi profíci.
Kdyby jste našli kousek vašeho drahocenného času a stáhli si z

http://uloz.to/1121354/MChBJM.mp3

kde jsem se pokusil s kapelou která měla po 20ti letech úspěšný návrat na podium natočit pro své fanoušky několik svých písniček.A jelikož to děláme doma na koleně,kde největší technika je Mic Soundking,PC a zvukovka 0404 PCI,Repro B2030P,Shure 57,Vox Tonelab LE s kopií kytary Fender,Profíci poznají že drums jsou Superior drummer2. A Zpracováno v Nuendu 3. Zkuženosti z nahráváním jen letmé.
Tak ale kdo to z běžných posluchačů pozná,že? Ale za to mne zajímají vaše rady jak a co vylepšit.Kde jsou podle vašich uší zvukový chyby.Alespoň se něco přiučím.
Dík Miloš

delay

Příspěvek od delay » 04 led 2009 13:37

Zvukove je to nevýrazné, spíš taková koulička, dost mě teda prudí ta HH jako hodinový strojek... Hlas postrádá hlobku a nižžší středy - je to nabroušené nic... Minimálně bych předělal ty bicí a hlas, aby to neprudilo aranží... S mixem to asi lepší nebude... ale to mě osobně tak nevadí. Jako splněný sen na CD to může fungovat.

mkdaw

Příspěvek od mkdaw » 04 led 2009 14:27

Tak že jestli dobře jsem pochopil.Tak u zpěvu schází hloubky a nezdá se ti moc nevejškovaný?A s bicím bys asi v této hladině udělal co?S arange uz asi moc nepředěláme.Lidi už jsou na to tak zvyklí.I když je pravda že mnohdy mám chuť to totalně překopat.Ale to by mě kapela asi nesežrala.Jinak budeme to brát jako demoCD
Ale jinak vřelé dík.To mi hodně pomáhá tak se do toho trochu
dostat.

delay

Příspěvek od delay » 04 led 2009 15:07

Však k hlasu sem psal... Sou to jen výšky, navíc nepříjemné, ten mikrofon nemá žádnou barvu, a je to takové tenké... Vokál bych si představoval subtilnější a širší... ten mikrofon bude určitě lowend, ale pokud jsi nějak ekvalizoval, tak ten spodek tam nechej víc, mám pocit, že i výšky jsou vyhnané nějakým FX, pač to zní hrozně nepřirozeně. raději bych to nehcal surové a ubral tak od 80 - 90 hz dolů, tím naděláš podstatně méně škody.
Co se týče HH, tak bych jednoznačně předělal ten začátek, kdy tam klape místo metronomu, je to divný (podle mě)---

Snad to pomůže...

mkdaw

Příspěvek od mkdaw » 04 led 2009 15:27

Tak to máš pravdu zpěv jsem vyhnal přez waves eq do vejšek.A Mic je lacinější řada za Soundking EC015W a preamp behringer Mic200.Tas tim si ještě pohraju.A ten HH.To je Ride.A jsem rád že to potvrzuješ to se mi taky nelíbí.Akorát to musím bicmenovi rozmluvit.Lepší bude když tam vubec nebude.
Tak si stím ještě budu nějak hrát.

Tonysss

Příspěvek od Tonysss » 04 led 2009 16:02

Čekal jsem teda dalekoho horší zvuk,když popisuješ že máš z nahráváním minimum zkušeností.
Podle mě žádnej velkej průser, normálně poslouchatelný zvuk.Fanoušci budou spokojeni :-)

Moje názory :
Jenom co se týče aranže tak ta zkreslená kytara na začátku je nějaká divná ? flanger ? delay ? trochu toho ubrat.
Na začátku než začnou bicí tak dej tu hihat na každou druhou dobu.Ne na kažkou první.
Zpěv není v prostředu ? je natočen dvakrát a roztáhnut do sterea ? je to divné.
A trochu ztáhnout ty výšky na zpěvu.
A jěště mi tam něco vadí mezi 100hz a 200Hz je tam toho v této frekvenci moc. Podle mě se tam potkává basa s kopákem a basou...A vyleze to moc.

Tož tak.

Ale jinak na to že si začátečník nahrávač... fakt dobrý.

mkdaw

Příspěvek od mkdaw » 04 led 2009 16:55

Tonysss píše:Čekal jsem teda dalekoho horší zvuk,když popisuješ že máš z nahráváním minimum zkušeností.
Podle mě žádnej velkej průser, normálně poslouchatelný zvuk.Fanoušci budou spokojeni :-)

Moje názory :
Jenom co se týče aranže tak ta zkreslená kytara na začátku je nějaká divná ? flanger ? delay ? trochu toho ubrat.
Na začátku než začnou bicí tak dej tu hihat na každou druhou dobu.Ne na kažkou první.
Zpěv není v prostředu ? je natočen dvakrát a roztáhnut do sterea ? je to divné.
A trochu ztáhnout ty výšky na zpěvu.
A jěště mi tam něco vadí mezi 100hz a 200Hz je tam toho v této frekvenci moc. Podle mě se tam potkává basa s kopákem a basou...A vyleze to moc.

Tož tak.

Ale jinak na to že si začátečník nahrávač... fakt dobrý.
Ten zpěv,jsem zapoměl puvodně dodat,jsem zkusil přez Antares Harmoni Engine,je fakt že to zkusíme navrstvit na živo je to pracnější ale za to hezčí..A stěma frekvencema v tom zatím plavu.Nejdřív jsme nahráli např.basu přez kombo a mikrofon.Basa Fender kombo to už nevím co to bylo zač.ale asi jsem měl volit linku a dibox.Nakonec se mi pořád zdálo že to moc všude basuje až přehnaně.Tak i kopák.Nekonec jsem basu brutálně ořízl už někde při 85Hz dolu a taky kolem 200Hz a kopák už od 100hz dolu a zdálo se mi že konečně vylezla muzika.Protože v Sony Hifi to nepříjemně dunělo.
A tak budu dál bojovat

Jo je to alchymie ale opravdu zajímavá a opravdu nahrávám fakt poprvně.

delay

Příspěvek od delay » 04 led 2009 17:11

Problém nižžších středů a basů je naprosto zásadní... a trápí téměř každého z nás. Tyhle frekvence jsou klíčové pro srozumitelnost celé nahrávky. To, jak brutálně jsi řezal Hz jen napomáhá té plochosti a kulatosti celého mixu, ale je to logické, většina začátečníků to řeší právě takhle.

Udělej hlavně místo kopáku a base aby se nemydlili v základech, nejlepší máš vzít analyzer - hlavně proto aby jsi neusekal fundamentální frekvence, to jsou ty nejsilnější, když jí kuchneš moc, tak to má zásadní dopad. Kopák bych nehcal frekvenčně nejníže a tu basu od 80 - 60 Hz pryč.
Nejprve ale zkus uříznou kytary, bubínek a přechody z těhle pásem, vznikne tam víc místa pro kopák a basu.

mkdaw

Příspěvek od mkdaw » 04 led 2009 21:00

Dík za pomoc.Tohle má pro mne daleko větší váhu než li plata přečtených článků o zvuku.Tohle jde přímo k jádru věci.Dík moc

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 04 led 2009 21:16

Veci ktery me nejvic vadi (aranz a necham stranou):

Strojovy ride i hihata - pohraj si s velocity aby to znelo trochu zivejs
Kopak a virbl mi u tyhle hudby nevadi nijak zasadne.

Basa je opravdu docela nevyrazna.

Vokal hodne navejskovanej a obranej o stredy. To roztazeni solovyho vokalu do sterea mi taky nesedi.

Dal bych vetsi pozor na lazeni a na rytmiku. Hlavne v klidnych pasazich se nebezpecne rozchazej kytary s tim ridem.

Odpovědět