Referencna hudba

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
Odpovědět
bassline

Referencna hudba

Příspěvek od bassline » 20 bře 2013 12:57

Rad by som nasiel viac referencnej hudby ktora ma bavi a ktoru by som chcel aj robit, ale dlhu dobu som nenasiel nic nove a poznam strasne malo 'pocuvatelnych' veci v tomto style...

Davam dve ukazky o ake referencie sa jedna:
Neviem ako sa tento styl vola, asi nejake freestyle elektro pre beakdance...

Hlavne ide o toto:

- melodicky lead + basova linka
- ak je mozne cisto synteticky zaklad (neplati uplne pre drums), bez vokalov (vokoder je OK) a bez akustickych nastrojov

Ak poznate nejake projekty, ktore sa tomuto venuju, podelte sa o tipy :)

Nehladam nic v style afrika bambata a westbam (plati hlavne pre biscuita :) ) ale nejake nove moderne veci ktore sa daju pocuvat ako celok a ktore neposobia iba ako prazdny podmaz. Vid. ukazky hore.

longsleeper

Re: Referencna hudba

Příspěvek od longsleeper » 20 bře 2013 13:22

Tehle muziky(funky/electro/breaks) je přeci strašná hromada třeba na juno.co.uk....trackitdown.com....beatport.com atd.Tyhle dvě rachejtle co jsi postnul výše jsou snad patnáct let starý....jestli jsi od té doby nic podobnýho nenašel tak musíš žít v bunkru sto metrů pod zemí:)
Pohledej třeba Freestylers,Drummatic twins,Dj Dekline,Red Polo,Basement freaks,Kultur & Colombo,MKM + GBX,BB Borne,Cut´n Run,Aquasky,Digital base,Stanton wariors,J Rocc,A Skillz,Krafty Kuts....snad jsem se aspoň s něčím trefil

bassline

Příspěvek od bassline » 20 bře 2013 13:30

Skusim, diky. Problemom je, ze malokedy to ma dobre melodie/harmonie ktora ma oslovia :)

bassline

Příspěvek od bassline » 20 bře 2013 18:55

longsleeper:

Tak som si prebehol kazdeho interpreta co si doporucil a musim smutne konstatovat ze do mojich specifikacii zapada iba jedina vec:
Rad by som zdoraznil ze to musi byt fakt synteticky zalozene a bez vokalov (vokoder je OK). Beat nepravidelny s clenitou basou a cele to musi posobit mechanicky. Tak ako tento Digital Base + ta moja ukazka Flying steps...

Takze dalsie tipy uvitam :)

A este jedna vec. Zda sa ze nazov takejto hudby je celkom dolezity. Lebo vidis, ze na zaklade pojmov funky/electro/breaks si ma odkazal na plno neadekvatnych interpretov...

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 20 bře 2013 19:10

ale bassline ono to je trosku inak... proste musis hladat, stahovat, filtrovat... to co ty chces, co sa ti paci, to vaznen JE electro/breaks... plus mas pozitivny vzah aj k house trosku (sudiac podla toho co obcas pastnes ako skladbu co ta oslovila) - ked je reznuty electrom

problem je inde - v kazdom zanri vychadza hromada priemeru a podpriemeru a len par veci ktore ti naozaj sadnu... bohuzial nejde to inak len sa tym prehrabavat a hladat... ja som minuly rok presiel mnoho mnoho desiatok albumov (hodne cez 100) v psytrance ale fakt zaujali ma asi 2-3 ...

takze - neobjavuj ameriku... sustred sa na zanre electro, electro/house, breaks - a prechadzaj tie portaly co ti spominal, pocuvaj online radia, a hladaj hladaj hladaj ... postupne nazbieras dostatok hudby na pocuvanie, to ti garantujem...

nieco take ako zaner XY kde sa ti zazracne bude pacit vsetko - to neexistuje

btw neobmedzuj sa len na lamane beaty, cudoval by si sa ake silne melodie a harmonie a zaujimave synteticke zvuky najdes v rovnych styloch... ak ides po melodiach, skus sa kuknjt aj na progressive trance/house

bassline

Příspěvek od bassline » 20 bře 2013 19:21

dendy:

Asi sa trochu nerozumieme. Nehovorim o kvalite. Ale o charaktere tohto stylu. Chcem hladat v spravnej kategorii. Tie vlastnosti co som specifikoval su velmi podstatne na to aby ma to zaujalo ako styl, alebo nie. Proste nebudes hladat napr. techno v house kategorii, chapes co chcem povedat ? :)

Takze otazka je, AKY electro/breaks su tie dve spominane ukazky vyssie (flying steps a digital base)...
Naposledy upravil(a) bassline dne 20 bře 2013 19:24, celkem upraveno 2 x.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 20 bře 2013 19:22

dendy : ale kedysi bola doba , ked kapely vydavali albumy a jeden za druhym boli super ..

Dreamgate

Příspěvek od Dreamgate » 20 bře 2013 19:44

Kdysi jsem poslouchal starý dobrý Music Instructor, není to asi to samé, ale některé tracky jsou podobné.

longsleeper

Příspěvek od longsleeper » 20 bře 2013 20:22

Pytkin píše:kedysi bola doba , ked kapely vydavali albumy a jeden za druhym boli super ..
Jooo to byla doba, kdy neměl v obýváku "studio" každý šulda ...jako třeba já :)

rastis

Příspěvek od rastis » 20 bře 2013 20:28

zadas si sitriktne zaskatulkovany styl a chces, aby Ti niekto ukazal co najviac takych kapiel ? a a to Ta ma akoze posunut ? no neviem, cele divne. to akurat tak este zvacsi klapky na ociach a zakonzervuje na jednom mieste.

tolko uzasnej hudby uz bolo napisanej / nahranej a tolko uzasnych veci stale vznika, ze fixovat sa na nejake 15 rocne hopsave veci je tragedia :) nic proti tym veciam, vtedy to bola vazne pecka a dodnes je !

bassline

Příspěvek od bassline » 20 bře 2013 21:47

No ujasnit si presne v akom style sa chce clovek patlat je asi to najdolezitejsie aby z toho vobec nieco raz bolo IMHO.

Tato tema nema nic spolocne s tym aku hudbu pocuvam celkovo :wink:

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 20 bře 2013 23:42

problem bude asi v tom, ze, jak to posloucham, hledas kombinaci estetiky, ktera moc neleti / nedela se. je to uz takovej oldschool, zvukove se ted veci v pribuznejch zanrech delaji hodne wavetable syntezou, FM, aditivni (a samo i subtraktivni jako doplnek). zda se, ze se ti libi stary, tlusty a prilis nezmanipulovany analogovy subtraktivni zvuky. to je tezsi, muzes zkusit lidi treba jako stephan bodzin, ale to na tebe bude asi zase moc techno a malo popevkovy (ale zvukove je to dost fajn a asi to, co hledas).

no a nebo projekty s vylozene proklamovanou retro estetikou jako com truise.. mozna...

bassline

Příspěvek od bassline » 21 bře 2013 13:32

brooklyn: Slusny prispevok :). Celkom si sa trafil.

Bodzin ma hudobne neoslovil ale zvuky parada, to mas pravdu. Aj ten Com je pekna zalezitost...

Inak Wavetable a FM boli aj v minulosti dost vyuzivane. Ale asi inym sposobom ako dnes :). Tie zvuky mam tiez rad. Napr. taka tucna FM basa v starom electro funku bola zakladom. Alebo taketo prijemne wavetable plochy:

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 21 bře 2013 13:41

dobry, uz jsem si dlouho nezasamploval z youtube! :]

Odpovědět