Report z nahrávání - Lo-Fi-rock

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
Amorph
Moderátor

Report z nahrávání - Lo-Fi-rock

Příspěvek od Amorph » 04 čer 2010 13:32

Minulou nedeli jsem se konecne zase dostal k nahravani zive kapely, tentokrat trochu mekci zanr takovej nejakej mix emo/punk/rock/alternative. Tri songy na demac, nic velkyho, ale byla to zabava a dalsi vyborna zkusenost. Tentokrat konecne i cele bici. Nahravalo se stylem bici a basa dohromady vcelku bez metronomu. Do nejlepsiho tejku se pak po castech dohrala kytara a nakonec vokal. Nahravali jsme u kluku ve zkusebne asi 3x4 metry, ktera byla docela slusne vytlumena.

Basa sla z nejlevnejsiho behringer zesiku linkou ze sendu efektove smycky. Kdyz jsem to vzal z D.I. vystupu, tak signal byl strasne zasumenej a tenkej, ale ze sendu kupodivu docela pohoda.

Bici - nejaka zakladni spis uz trochu rozpadajici se sada, uz si nepamatuju znacku, kazdopadne kopak byl hodne lo-fi:)
kick - sennheiser md421
snare - sikmo nad rafkem shure sm57
hihat - sennheiser e835
tom - shure sm57
floor tom dohromady s ride - Audiotechnica at4033a
overheady - 2x shure sm81
room - soundelux u97 v omni modu.

kytara - slusnejsi telecaster pres celolampove kombo fender - nejsem si jistej, ale mam pocit, ze to byl Hot Rod deluxe
zblizka rovne kus vedle stredu repra sm57
z asi 20cm rovne na stred audiotechnica at4033a
asi 2 metry daleko od komba a 2 metry od sebe postavene overheady 2xshure sm81
room - soundelux u97 v omni modu.

vokal
hned vedle sebe soundelux u97 (s kapsli u99) audiotechnica at4033a a zpevak zpival mezi ne
asi 1.5 metru daleko a 2 metry od sebe postavene overheady 2xshure sm81

Overheady sly pres Apogee mini-me a zbytek pres Focusrite Liquid Saffire 55 do Cubase 4 Studio. Celej den to fungovalo bez jedinyho dropoutu (pro jistotu teda na maximalni latenci 3000 samplu).

Tady jsou pro zajimavost ukazka naberu s minimalnima upravama
song2 - naber
http://pc204c.fzu.cz:8080/~ezone/amorph/bgm2.mp3 a tady aktualni verze mixu
song2 - mix
http://pc204c.fzu.cz:8080/~ezone/amorph/bgm230.mp3 alternativni download
http://disabled.nofuture.cz/amorph/bugmen/bgm2.mp3
http://disabled.nofuture.cz/amorph/bugmen/bgm230.mp3

Zkusil jsem udelat trochu takovej retro zvuk trochu snad do sedesatek. Snazil jsem se aby to porad znelo co nejzivejs, ale zaroven to bylo citelny. Trochu jsem experimentoval a celej mix jsem nahral z repraku mikrofonem, stopu orezal jen na stredy a posunul, takze dela echo a navic jsem ho poslal do sirokyho reverbu a jeste do re-201 spaceecha se zapnutym spring reverbem. Dost prijemna vec byly ty stereo overheady na kytare a na vokalu, protoze s tim ten signal zni krasne prirozene v prostoru a ve stereu, lip nez s jakymkoliv reverbem (i kdyz do tech to taky posilam, ale to spis na efekt). V tom songu byl pozadavek na trochu zprasenej vokal, takze jsem ho paralelne poslal jeste do tubescreameru a slapback delaye. Kombinace mikrofonu na vokal mi prisla dobra, dohromady mi to zni asi nejlip - soundelux dela pekny basy, telo a vejsky a audiotechnika tam pridava krasne spojity vyssi stredy a co jsem zkousel, tak se to nijak neprijemne nefiltruje, ani jsem to nemusel fazove srovnavat. No v tomhle songu to vlastne ale moc neocenite:))

Jeste do mixu pribude druha kytara - druhej kytarista je v Anglii, takze mi posle asi cistou linku a uvidime, co s tim.

Casem pridam nejaky fotky i kdyz z telefonu toho bohuzel moc nevyslo.

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Re: Report z nahrávání - Lo-Fi-rock

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 04 čer 2010 13:40

ten druhej link je 404

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 04 čer 2010 13:43

ej, sorry, uz to jede. Dik za upozorneni.

jeste jsem to hodil na ezone ftp, s tim mym byly nejaky problemy.

Wohma

Příspěvek od Wohma » 04 čer 2010 13:54

Chilema bych mozna trosicku krotil basu, nelibi se mi moc cinely, zneji jaksi rozpadle - hlavne otevrena hajtka a crash.
Btw, zkus jeste ten vokal paralelne poslat do nejakyho bandpass ekvalizeru, aby to bylo vic lo-fi... Zkratka ten vokal by snesl jeste trochu praseni :) A podle me by znelo dobre, kdybys treba jen ve slokach zapinal nejaky z tech prasicich efektu.
Jinak celkove to zni dost dobre a ani ta muzika mi moc nevadi :)

P.S.: Zpevak ujizdi na Iggy Popovi, nebo je to nahoda? :D

nixx

Příspěvek od nixx » 04 čer 2010 13:55

Zni to dobre :-) Jen mi prijde, ze je toho zkresleni na vokalu uz moc - hlavne na zacatku mi to vadi. Jinak pohoda - to echo je zajimavy ;)

Cyril

Příspěvek od Cyril » 04 čer 2010 14:43

Na demac ze zkusebny podle me dost dobry, pekna prace.

P.S. jakym zpusobem jsi posilal vokal do tubescreameru (chvalim napad!)? Ja bych asi pouzil softwarovej, v takovyhle situaci...
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 04 čer 2010 15:02

Cyril: ja jsem taky pouzil sw;) je to ten z guitar suite. A posilal jsem tam signal sendem z vokal grupy.

no s tim zkreslenim budu mozna jeste nejak hybat, taky mi na nem zatim neco nesedi, je takovy moc suchy, asi by to chtelo vic stredovej a rozbitej megafon.

Hihata je takova, jakou bubenik zahral, tohle uz se v mixu bohuzel moc ukocirovat neda. Priste ji mozna zkusim necim utlumit, pripadne soupnout co nejvic stranou, nebo i jinak nastavit overheady. A u Oh jsem teda uz premyslel, ze bych jim trochu pridal stredy, asi jo.

Dik za comenty.

Wohma: s Iggy Popem nevim, zeptam se:)

vasek

Příspěvek od vasek » 04 čer 2010 15:31

Celkem v pohodě, znělo by to asi docela živě nebýt toho samplu na virblu. Ten z toho dělá stroj, bohužel.

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 04 čer 2010 15:42

vasek: ten sampl tam je jen lehounce na pridani vejsek, tak 80% zvuku virblu je live. Ale cekal jsem, jestli si toho nekdo vsimne. Ty vejsky jsem bohuzel nedokazal vytahnout z toho jednoho majku kvuli preslechu hihaty a bez nich je to trochu mrtvy. A samplu s teckou pod kopakem sis nevsimnul? ;) Ale kdyz bude cas, tak ten virbl mozna misto triggeru zkusim spis reampovat - dam virbl na reprak, pustim do nej tu stopu a nahraju znova strunik.

delay

Příspěvek od delay » 04 čer 2010 16:15

Wohma píše:Chilema bych mozna trosicku krotil basu
Pro me ji tam je naopak malo, nebasuje.

Wohma

Příspěvek od Wohma » 04 čer 2010 23:33

Ja to myslel spis prohnat kompresorem, nekde zahuci, nekde je trochu hlucha - nerikam nutne ubrat, jen nejak zmenit.

Co se tyce samplu - mel jsem jiste "podezreni", ale bezny posluchac tohle IMHO nema sanci odhalit. Neresil bych to.

Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 05 čer 2010 08:53

nejde mi ted prehrat zadna z tech verzi :/

vasek

Příspěvek od vasek » 05 čer 2010 12:00

amorph: mám takovou zkušenost, že podsamplování kopáku u bigbítu nevadí, u virblu se to dá akorát, pokud je to opravdu jen bum-čvacht. Jak zahraje přechod na virbl, tak je to blbý.

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 05 čer 2010 13:52

pres vikend nejede ezone ftp, tak jsem tam dal jeste alternativni download...

Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 05 čer 2010 14:36

Amorph píše:pres vikend nejede ezone ftp, tak jsem tam dal jeste alternativni download...
hrajou mi z nej asi dve vteriny.

Odpovědět