Report z nahravani - Mindphones

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
Amorph
Moderátor

Report z nahravani - Mindphones

Příspěvek od Amorph » 29 lis 2010 15:01

V sobotu jsem u nas ve zkusebne nahraval dalsi kapelku. Jedna se o takovej brit-rock(pop) (podle mne, kapelka to mozna vidi jinak:-) )Za cely den jsme stihli komplet dva songy ve slozeni bici, basa, dve kytary obcas vrstveny a zpev. Nahravali jsme stejnym stylem jako minule - tedy zaklad bici a basa v kuse a do toho pak zvlast kytary a nakonec zpev. Tentokrat se jel zaklad podle podkladu ve sluchatkach, ktererej si kluci nahrali den pred tim ve zkusebne podle metronomu.

Zaklady sly takhle:
kick-akg d112
snare top - sm57
snare bottom - sm57
Overheady - 2x sm81
hihat - sennheiser e835
tomy - 2x sennheiser e604
floor tom + ride dohromady - audiotechnica at4033a
basa - linka

Kytary sly obe pres kombo fender deluxe '65 reverb. Mikraky sm57 zblizka z kraje repra, at4033a z pul metru na stred repra a 2x sm81 jako ambienty.

Vokal pres soundelux u97 a at4033a vedle sebe a 2x sm81 opet jako ambienty.

AD a preampy Focusrite Saffire 56 a k tomu Apogee mini-me.

Zatim jsem prvni mix smeroval nekam k Coldplay, ale zda se, ze kluci budou chtit spis sussi syrovejsi zvuk. Uvidime.

Aktualni mix
mindphones02-mix153 Prvni mix
mindphones02-mix142
Přílohy
mindphones2010-005.jpg
mindphones2010-005.jpg (110.09 KiB) Zobrazeno 490 x
mindphones2010-002.jpg
mindphones2010-002.jpg (85.38 KiB) Zobrazeno 490 x

komasix

Re: Report z nahravani - Mindphones

Příspěvek od komasix » 29 lis 2010 15:05

...trochu to kulhá asi bubny bych řek... sušší zvuk bude fajn... trochu naprasit kytary.

jackies

Příspěvek od jackies » 29 lis 2010 15:25

No mě připadají i možná dokonce šoupnutý úplně jinam než mají správně být :)
Jednou se mi to stalo s kytarou, rytmicky dobrý, ale celá stopa o dobu později. Vznikl z toho úplně jiný "riff" :)
Naposledy upravil(a) jackies dne 29 lis 2010 15:27, celkem upraveno 1 x.

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 29 lis 2010 15:26

jackies: ty nepravidelny zmeny jsou v poradku;)

jackies

Příspěvek od jackies » 29 lis 2010 15:28

jasně, tady to asi není ten můj ostudný případ, ale zdá se mi, že jsou stejně kousek posunutý :wink:
(nebo alespoň virbl)
edit : teď to poslouchám bedlivěji a nehraje on úplně něco jiného než ostatní a na chvilku se probere, zahraje jakože dva takty s kapelou a pak už zase krásně sní o padajících bramborách ? :)

edit2 : a víš co ? když se jim to líbí, a je to umělecký záměr tak proč ne. Ale i ty nepravidelné změny by měly být nějak zahrané a vymyšlené s ostatním.

Wohma

Příspěvek od Wohma » 29 lis 2010 16:20

Mne to prijde dost zvlastni, kopak ani virbl nemaji ten punch, kterej maji mit - i pokud beru, ze to je neefektovanej naber. Kytary mi ze zacatku prijdou intonacne lehce mimo, ale nejsem si jistej, jestli to neni zamer :) Kazdopadne mi to uz ted prijde zvukove zajimave, po smichani by z toho mohl byt super zvuk. A me osobne to sice hudebne az tak neoslovuje (to ani Coldplay), ale neco na tom je, palec nahoru.

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 29 lis 2010 17:48

Amorph píše:V sobotu jsem u nas ve zkusebne nahraval dalsi kapelku. Jedna se o takovej brit-rock(pop) (podle mne, kapelka to mozna vidi jinak:-) )Za cely den jsme stihli komplet dva songy ve slozeni bici, basa, dve kytary obcas vrstveny a zpev. Nahravali jsme stejnym stylem jako minule - tedy zaklad bici a basa v kuse a do toho pak zvlast kytary a nakonec zpev. Tentokrat se jel zaklad podle podkladu ve sluchatkach, ktererej si kluci nahrali den pred tim ve zkusebne podle metronomu.

Zaklady sly takhle:
kick-akg d112
snare top - sm57
snare bottom - sm57
Overheady - 2x sm81
hihat - sennheiser e835
tomy - 2x sennheiser e604
floor tom + ride dohromady - audiotechnica at4033a
basa - linka

Kytary sly obe pres kombo fender deluxe '65 reverb. Mikraky sm57 zblizka z kraje repra, at4033a z pul metru na stred repra a 2x sm81 jako ambienty.

Vokal pres soundelux u97 a at4033a vedle sebe a 2x sm81 opet jako ambienty.

AD a preampy Focusrite Saffire 56 a k tomu Apogee mini-me.

Zatim jsem prvni mix smeroval nekam k Coldplay, ale zda se, ze kluci budou chtit spis sussi syrovejsi zvuk. Uvidime.

Prvni mix
mindphones02-mix142

mne se to zvukove libi vic nez tvoje predchozi mixy, tahle trochu lo-fi rozpita indie estetika tomu podle me svedci -- spis nez coldplay bych to prave diky ty celkovy intonacni rozevlatosti (=rozladenosti - ale nemyslim to jako vytku, jen jako atribut) prirovnaval k necemu z indie oblasti. bych se drzel tohodle smeru a moc nesusil (naopak), bojim se, ze to pak bude tuctovejsi, ale za zkousku nic nedas (a jestli to kapela chce... he who pays the piper calls the tune :] )

Fractal

Příspěvek od Fractal » 29 lis 2010 18:35

nevim no, bici zase nahlas :D

skeld

Příspěvek od skeld » 29 lis 2010 22:02

Zvuk je fajn a kapele myslim dost sedí, nápad písničky je taky ok, ale ty bubny fakt kulhaj jako prase. Nejmarkatnější je to v tý pasáži kde bubeník graduje, tam to úplně zakopne a rytmus bohužel taky nevymyslel úpně nejlíp, nemá to vůbec tah.

Škoda takovýhle chyby zbytečně kapelu degradujou někam mezi začínající nadšence.

komasix

Příspěvek od komasix » 30 lis 2010 01:07

Ale problem neni v rytmu ten by mohl bejt dobrej, akorád když si šlape na tkaničky tak zní divně ( a pro někoho i nepochopitelně). No a bicí mi zrovna nepřijdou že to je čistej náběr :)

matucha

Příspěvek od matucha » 30 lis 2010 01:49

Brooklyn / juanita juarez píše: mne se to zvukove libi vic nez tvoje predchozi mixy, tahle trochu lo-fi rozpita indie estetika tomu podle me svedci -- spis nez coldplay bych to prave diky ty celkovy intonacni rozevlatosti (=rozladenosti - ale nemyslim to jako vytku, jen jako atribut) prirovnaval k necemu z indie oblasti. bych se drzel tohodle smeru a moc nesusil (naopak), bojim se, ze to pak bude tuctovejsi, ale za zkousku nic nedas (a jestli to kapela chce... he who pays the piper calls the tune :] )
Jo ma to atmo.

Jestli nekde schazi udernost, tak je to jak se to rozjede, ale to je proste zabijackej limiter, protoze na zacatku nez je to popraveny 0:45 to facha dobre zvukove.

Kytary sou falesny skoro vsechny... to de brat uz skoro jako koncept ;).

delay

Příspěvek od delay » 30 lis 2010 06:43

Bicí bych taky stáhnul, nevím, jestli týhle hudbě obecně prospívá takováhle natlačenost, ale chápu. Jinak je to fajn, až na to že zpěvákoj vůbec nerozumím...

bluerecording

Příspěvek od bluerecording » 30 lis 2010 12:25

Tie bicie su urcite zosnimane OK {mozno s rytmikom je nieco, neviem to identifikovat}. Teraz ale prichadza na rad mix, co je asi tak 50 percent roboty, ze :D Celkovo je pocut, ze si to mixoval v zlej miestnosti, strasne je to prebasovane niekde okolo 125 az 250. Skus si upratat basu a kopak hlavne. Je pravda, ze by sa hodili bicie tichsie a gitary hlasnejsie. K nahravaniu gitar - nabuduce skus radsej Blumleinov stereopar a nejake ribbon mikrofony, alebo aj kondenzatory. Na bicie ti este poradim, pouzi nejaky Transient designer, najlepsie od SPL. Budes sa divit, co to dokaze urobit :shock:

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 30 lis 2010 12:35

Diky vsem za pripominky. Urcite bici byly moc a chybely tomu stredy. Kazdopadne jsem zkusil udelat takovej druhej pohled na vec, kdy jsem se snazil to nechat prirozenejsi a k tomu upopredit kytary (cimz se to myslim zapolnilo ve stredech a tech basu uz ted neni az tak moc).

mindphones02-mix153

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 30 lis 2010 13:55

bluerecording: dik za tipy, ale bohuzel na blumlein nemam dve osmickove charakteristiky (natoz matched). Jinak ale myslim, ze kombinace sm57 a at4033 dava peknej plnej a hladkej zvuk a nepotrebuju na ni nic menit (i kdyz driv jsem nahraval kytaru na sm57+sm81 a bylo to taky dobry). Transient designer nekdy pouzivam, nekdy mam radsi (jako v tomhle pripade) normalni kompresi plus paralelni kompresi.

Odpovědět