Rode nebo Superlux

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
Mirek

Příspěvek od Mirek » 19 lis 2002 09:22

Tady jsou odkazy na recenze Superlux. CM-H8D(lampovy) a CM-H8C.
http://clanky.muzikus.cz/clanek.php?id=1123
http://www.audiopolis.cz/Homecz.html
Mirek

_ravi_

Příspěvek od _ravi_ » 19 lis 2002 10:03

Hele, kdyz uz jste se tady bavili o pavoukach pro oktavu, nevite nekdo, co by pasovalo na Neumanna CMV 563? Pokud s tim mate nekdo nejaky zkusenosti, docela by me to zajimalo. Dik ;)

Jurek

Příspěvek od Jurek » 19 lis 2002 10:23

_ravi_ ma posledni zkusenost byla isolepa :o( Pripojuji se k dotazu...

matucha

Příspěvek od matucha » 19 lis 2002 11:54

v muzikusu lampovyho superluxe pomerne dost chvalej, jediny s cim muzu souhlasit, je ze to nezni moc jako lampa, jen hladcejc nez nelampova verze. Jinak mi to ale pripada pomerne drahy cca 20000, kdyz za NTK dam ted okolo 17000? A myslim ze NTK je jina trida, jediny co nema, tak to jsou ty smerovy charakteristiky a vubec zadny PADy nebo filtry subbasu... no, ale to me osobne nijak neschazi.

_ravi_

Příspěvek od _ravi_ » 19 lis 2002 12:00

Jurek píše:_ravi_ ma posledni zkusenost byla isolepa :o( Pripojuji se k dotazu...
:D - ja to delal taky stejnym zpusobem. Akorat jsem to nejprve upnul do takovyho toho klasickyho univerzalniho drzaku od Dexonu a pak to zapatlal izolepou.

to Matucha: recenzim v muzikusu bych osobne moc neveril...

Syncro / GJ

Příspěvek od Syncro / GJ » 19 lis 2002 13:41

Ja mam varecku (CMV) uchycenou normalne v tom original drzaku, ale pavouka bych taky rad, takze jestli nekdo vite, ozvete se...

matucha

Příspěvek od matucha » 20 lis 2002 14:38

mam ted doma Rode NT5, pro ty, kteri nevedi o cem je rec, tak jsou to 2 male kondenzatory (1/4") a la neumann 84 nebo 184... zatim jsem je jen opravdu malinko zkusil a hrajou pekne, pripada mi, ze jsou oproti velkejm NT1000 atd daleko neutralnejsi. Na vejskach je toho o trochu min, ale nic mi nezchazi. Predpokladam, ze to budou idealni veci na nastroje, ktery chcete nahrat "rovne".

taky mam puceny TLA FAT2, je to lamp. preamp (mic i inst) a tranz. kompresor. Zatim jsem ho zkousel taky jen tak zbezne a prvni dojem oproti DMP2 (omni i/o) je zase ta stara znama TL audio zcvrklost, kterou jsem uz slysel na Ivory 5051, mam ten dojem, ze to hodne syti frekvence okolo 1kHz, dalo by se rict, ze ten rozdil je velikej, asi bych ti nechtel jako zakladni preamp, ale na neco to muze bejt supr, ale jestli uz ma clovek neco jako DMP2, uz asi nebude premyslet o krabici pod 30000. Asi. Nevim, me ted lakaj az veci okolo 60.000,- abych mel pocit, ze to je stava. Takze si este pockam.

Jinak vsem, ktery treba nepouzivaj moc mikrofony, maj radi tucny syntaky a tak, zjistil sem jak velkej rozdil je, kdyz zapojim analoga do Fat1 nebo do primo do Omni i/o, tady zacina byt situace doslova opacna, fatman rulez na cely care a zvuk je daleko plnejsi... omni i/o je doslova nudny v porovnani

tak zatim matous

Syncro / GJ

Příspěvek od Syncro / GJ » 21 lis 2002 12:54

No ja mam SPL GoldMike a jsem s nim hodne spokojenej. Mozna bys ho mohl zkusit. Beru skrz nej skoro vsechny mikra i synty a zatim me nezklamal. Navic stoji vyrazne pod 60k 8-) Zas je fakt, ze je to jenom cistej preamp, zadna komprese, de-essing, proste jenom lampa na zesileni, utlum, faze a HP filtr...

ECSON WALDES
Profesionál

Příspěvek od ECSON WALDES » 21 lis 2002 14:00

Goldmike je vybornej, ja potrebuju prave neco co nedela kompresi ale barvu ano.
Od SPL se mi libi osmikanalova CHARISMA 8, (delaji ji i jako dvou kanal verzi) ale zatim jsem ji neslysel nikdo ji tady bohuzel nema, ale vychazim z toho jak jsi mi poustel nabrouseny klapky pres GoldMike - zneli mekce a supr!!! ta Charisma myslim nema kam zahnout.

matucha

Příspěvek od matucha » 22 lis 2002 00:52

vidis, vlastne jestli budes mit zajem, tak ja ti muzu toho fatmana (1) pucit na nejaky to nahravani, myslim, ze by ti moh na neco pomoct...

spl... nezkousel jsem, ozkousim... vlastne hledam ted akorat hodne dobrej preamp (2 kanaly), nemusi to mit zadny nic, jen to pekne zesilit a pripadne dodat dobrou decentni barvu/charakter... verim, ze bych byl s tim spl spokojenej, ale mozna mirim vejs, i kdyz uznavam, ze je to mozna kravina

Syncro / GJ

Příspěvek od Syncro / GJ » 22 lis 2002 22:32

Kravina to neni... Na SPL je proste bozi ta barva a ja presne tuhle chtel, proto jsem s nim tak spokojeny. Je tak trosku vintage, ale pritom hrozne presna. Ve spojeni s Oktavou nebo CMV to je regulerni reggae / hip hop klasika, s C3000B zase prisna moderna. Moc nepouzivam tu flair technologii, protoze mi prijde prilis ostra, ale rozhodne pomaha na necitelny hlas, k cemuz je ostatne urcena. Ja tim jenom chtel rict, abys ten GoldMike vyzkousel, protoze ja puvodne taky premyslel nad nekolika variantami (TLA, Focusrite, atd.) a tahle me totalne presvedcila. Ale kazdymu se libi uplne jine veci...

DodoMusic

mic-Behringer

Příspěvek od DodoMusic » 23 lis 2002 17:35

Mal uz niekto docinenia so studio mic. od Behringer ? V recenziach chvalia hlavne ten drahsi model (maju dva)

ECSON WALDES
Profesionál

Příspěvek od ECSON WALDES » 24 lis 2002 00:37

GoldMike je skvelej, to bez komentare.
Jeste me zajimaji statrsi rada TLA indigo serie (eq / kom)
A pak ta Charisma 8. u ty je supr ze bych ji prohnal 8 separtatnich kanalu coz by bylo uplne to co bych potreboval!
Jeste jsem pak koukal na tube produkty od MindPrint, ty veci maji i saturaci a jsou za dobry penize.

Sorrac ze odbiham od tema topicu:)

matucha

Příspěvek od matucha » 24 lis 2002 13:39

ty mikrofeny od behringera neznam/neslysel sem, sory

u tech starejch rad od TL Audio bych se asi bal, toho, ze to bude spis hodne na efekt, protoze to nebude asi davat moc dobrej cistej zvuk. Ale myslim, to te asi netrapi, co EW? ;-)

ECSON WALDES
Profesionál

Příspěvek od ECSON WALDES » 24 lis 2002 16:05

U tech TLA indigo byl supr lampovej stereo oerdrive, (disk dlouho jeden kousek nabizel..tusim za 15) ten by se mi libil moc :)
Jinak ty indigo kompresory byly asi tak na urovni fatmana - taky ne Hi-End ale za ty prach slusnej zvuk.

Odpovědět