SansAmp Travelin' - aneb radost bez samplů a impulzů:)

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
delay

SansAmp Travelin' - aneb radost bez samplů a impulzů:)

Příspěvek od delay » 17 dub 2009 08:41

Poslední dobou nějak moc utrácím, ale nový přírustek do sbírky - SansAmp Classic od Tech21 (originál z 90. let) mi doopravdy udělal radost. Rozmanitost nastavení, kterou nabízejí 4 potenciometry, 8 dip switchů (např. Speaker Edge,Close Miking, Vitage Tubes...) a třípolohový přepínač na vstupu je fantastická a hlavně ty změny fungují přesně jak výrobce uvádí v manuálu. Opravdu je zde cítit snaha o plně analogovou simulaci Marshall, Mesa Boogie nebo Bassmana od Fendera. Jediné, co bych mohl vytknout je právě velikost dip switchů, která efekt odsuzuje spíše pro studiové použití, neboť v rychlosti na pódiu to půjde hodně špatně - vcelku dobré je na to trsátko, prsty to nejde. Jinak to samozřejmě nereaguje na dynamiku a pocit z hraní je takovej plochej, holt flašky se nahradit nedaj, ale vejde se to do kapsy :).

Obrázek

No, a tak jsem si včera trochu hrál, trochu mixoval a vy nyní můžete posoudit SansAmp zvuk. nebo http://www.fileden.com/files/2008/4/23/ ... ghtmix.mp3

Zároveň jsem chtěl vyzkoušet i novou akustiku LAG v mixu a přidal se i kamarád s malým crashem a bubínkem (v paneláku prostě víc nelze). Kopák suplovalo několik "tupých" úderů na vrchní desku akustiky. Nakonec sem tam nahrál basu, ale ta je zralá na ránu, nemá žádný středy a blbě prolejzá, se*e mě. Celkově to proběhlo hodně rychle a je to samozřejmě znát na timingu. Mixoval jsem až v noci na sluchátkách a teď mám pocit, že se to kácí trochu doprava a bubínek je málo. Jinak je to skoro bez dynamiky, jen verby a EQ.
Naposledy upravil(a) delay dne 17 dub 2009 12:21, celkem upraveno 1 x.

PiKey
Profesionál

Re: SansAmp Travelin' - aneb radost bez samplů a impulzů:)

Příspěvek od PiKey » 17 dub 2009 09:10

hlavne je to nejake rozladene :wink:
Hudobník a producent, majiteľ štúdia
http://www.fairytale.sk | http://www.peterkravec.com

skeld

Příspěvek od skeld » 17 dub 2009 09:30

Zní to ale jinak pro ucho příjemně.

delay

Příspěvek od delay » 17 dub 2009 09:51

PiKey: No, je fakt, že basu jsem večer popadl a prostě tam nahrál pár tónů, neladil sem jí... Asi bude o nějakej cent mimo, kytary sem ale myslím ladil. Já sem spíš trochu prase :)

Cyril

Příspěvek od Cyril » 17 dub 2009 09:56

Me to taky zni rozladene... hele jak to myslis, ze "nereaguje na dynamiku"? Vzdyt to je jeden ze zakladnich foru technologie sansampu... moje PSAcko teda reaguje na to, jak moc do toho prastim... od cistyho po higain aniz bych sahal na ovladace...
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

delay

Příspěvek od delay » 17 dub 2009 10:06

Tak buďte malinko konkrétnější co se týče té rozladěnosti, rytmická kytara nebo lead?

Cyril: To bylo myšleno oproti klasickému lapovému aparátu i s bednou (hrál jsi někdy na lampovej konec?), tam je pocit ze hry uplně jinej, linka bude vždy tak trochu mrtvá... To samozřejmě není problém jen SansAmpu. A myslím to fakt pocitově ne zvukově.

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 17 dub 2009 10:20

Zni to fajn.

peteness

Příspěvek od peteness » 17 dub 2009 11:11

takhle by to melo byt, zvuk je pekny vcetne basy. Jak se prida basa, je to uplne v pohode. Mozna trochu ubrat ten delay (dat vic dry signalu) a upravit pomery, stereo, ale vubec bych to uz nemrvil nakym zbytecnym softem. A investovat do poradne ladicky.

PiKey
Profesionál

Příspěvek od PiKey » 17 dub 2009 11:25

mne taha usi doprovod, mam pocit, ze je o malinko nad tonom, nepocujem to dobre, basu uz vobec... pocuval som to len na nota booke,
ten doprovod to je elektrika + akustika ? (mozno tam je pes zakopany)
Hudobník a producent, majiteľ štúdia
http://www.fairytale.sk | http://www.peterkravec.com

delay

Příspěvek od delay » 17 dub 2009 11:26

Amorph, peteness: Díky. Se obávám, že takhle nějak harmonicky neladí ten Godin Radiator asi. Nevím, zkusím si půjčit kámošova strata :(

delay

Příspěvek od delay » 17 dub 2009 11:28

PiKey píše:mne taha usi doprovod, mam pocit, ze je o malinko nad tonom, nepocujem to dobre, basu uz vobec... pocuval som to len na nota booke,
ten doprovod to je elektrika + akustika ? (mozno tam je pes zakopany)
S tím bych asi souhlasil. Ta kytara se mi zvukově líbí, ale nějak jí nedokážu naladit. Nechal sem jí udělat kompenzovanej nulák a dost to pomohlo, žel bohu to asi není dost. jinak ano, je to elektrika + akustika, ale ta ladí super.

peteness

Příspěvek od peteness » 17 dub 2009 13:51

Delay: co je to za basu? Docela se mi libi. Predpokladam ze jsi to nahral linkove pres nakou krabku.

delay

Příspěvek od delay » 17 dub 2009 13:56

Basa je Fender Jazz Bass - Marcus Miller sign., je dobrá, ale už je to několikátej pokus co točím a ta basa je prostě moc HiFi, hodí se jako solovej nástroj. Ona ma moc uzkej krk, a je zvukove tenci, odmeni te super vejskama na slap, ale to je vse (nema holt stredy). Zkratka sem ji tenkrat kupoval, pac to byl nejlevnejsi kvalitni byt MADE IN JAPAN JazzBass. Ale ja toho vysnenyho US pasiva sezenu. Jednou.

Nahrano pres lajnu, SansAmp Para DI. Z aparatu je to o neco lepsi, ale charakter zustava.

Cyril

Příspěvek od Cyril » 17 dub 2009 16:42

delay píše: Cyril: To bylo myšleno oproti klasickému lapovému aparátu i s bednou (hrál jsi někdy na lampovej konec?), tam je pocit ze hry uplně jinej, linka bude vždy tak trochu mrtvá... To samozřejmě není problém jen SansAmpu. A myslím to fakt pocitově ne zvukově.
delay: No nehral, no, ale me stejne nejaka dynamika moc nevytrhne, ja do toho triskam porad nadoraz :) Jinak pokud vim na PSA-1 simuluje poweramp kolecko Drive. Pocitove to ale bude urcite jiny, to je jasny... jak se to odrazi na zvuku je jina vec, to by se to muselo poslouchat naslepo za stejnych podminek atd.
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

Keitaro333

Příspěvek od Keitaro333 » 17 dub 2009 23:27

Dobry zvuk aj napad. Velmi prijemne. Poznas Porcupine Tree? Dost mi ich to pripomina.

Odpovědět