Sestava do pokoje

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
Odpovědět
qoff1q

Sestava do pokoje

Příspěvek od qoff1q » 12 čer 2009 19:41

Zdravím, jelikož už mám celkem pěknou sbírku hudby ve flac, bylo by škoda ji poslouchat jen na kapesním přehrávači + in-ear sluchátkách. Představu mám asi takovou: notebook->externí zvuk.karta->stereo zesilovač->repro + sluchátka. Nebo existuje nějaké lepší řešení? Já se v tom zatím prd vyznám. Jaký je rozdíl u zvukových karet mezi převodníky 192 a 96KHz, popř. co by nemělo kartě chybět? Kartu už bych chtěl pořádnou (co nejlepší výstup), ať mám v budoucnu na čem stavět. Ale nevím jestli jsou v nich velké rozdíly, např. koupit e-mu 0404 nebo je lepší připlatit za Echo Audio AUDIOFIRE 8? Na výbavu náročný nebudu (občasné nahrávání kytary). Kdybych chtěl někdy v budoucnu zapojit repro 7.1, řeší se to už u zvukové karty (aby měla 8 výstupů, nebo staci 2 stereo propojeni) nebo se to řeší až u zesilovače? A je podle Vás nejlepší propojit je opticky? Nebudou sluchátka na zesilovači šumět (nemám se spíš poohlížet ještě po sluchátkovem zesilovači)? Reproduktory budu řešit až po poslechu v prodejně. Ovšem jestli máte nějaké tipy do 20000, sem s nimi. Omlouvám se, jestli se toto už někde řešilo, je to hodně otázek, budu rád za každý názor. :)

Wohma

Re: Sestava do pokoje

Příspěvek od Wohma » 13 čer 2009 00:17

Uf, tak aspon z myho pohledu poporade:
1) Lepsi reseni asi neexistuje
2) mezi 192 a 96kHz neni zas tak zasadni rozdil, nicmene 192KHz prevodniky byvaji zpravidla kvalitnejsi. Otazkou je, zdali na vybave za celkem 20K ses schopny poznat rozdil, podle me ne, takze bych z toho nedelal kriterium vyberu.
3) Audiofire 8 bude mit asi o fous kvalitnejsi prevodniky, ale nema potak pro Master volume, coz me osobne u Audiofire 4 natolik vadilo, ze jsem se ji musel zbavit ve prospech Focusrite Saffire (mimochodem dalsi dobry kandidat)
4) Ano, pokud chces opravdu vyuzit 7.1 beden, pak potrebujes 8 separatnich vystupu.
5) Opticke pripojeni muze a nemusi byt vyhoda, otazkou je, jaky jsou za tim prevodniky
6) Sluchatka budou asi spis jako doplnek, pokud ti sluchatkovy zesilovac nebude vyhovovat, neni problem dokoupit nejaky slusnejsi.

Za sebe bych doporucil pouzity Adam A7 a zvukovku bud tu EMU, anebo Focusrite Saffire (LE), sluchatka napr. AKG 240 nebo neco od sennheiseru, o tom je tu threadu dost.
BTW, ta EMU zvukovka nema multiWDM stejne jako Echo Audio, takze kdyz budes mit pusteny Cubase nebo jinou aplikaci vyuzivajici ASIO, tak si nic mimo to neprehrajes, coz treba mne docela vadilo.

qoff1q

Re: Sestava do pokoje

Příspěvek od qoff1q » 13 čer 2009 11:31

Děkuji za rady. Po té Focusrite také pokukuji, myslím že to bude dobrá karta. Zesilovač koupím nějaký starší z bazaru, prý se občas nechají najít slušné kousky. S reproduktory to bude asi oříšek, ale nikam nespěchám, radši to pořádně promyslím a naposlouchám :-)

Odpovědět