sonalkis

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
Odpovědět
johny01

sonalkis

Příspěvek od johny01 » 02 zář 2009 23:13

Potreboval bych nejak rozbehat sidechain kompresi s pomoci pluginů z tohoto balíku - Sonalksis Multiband Dynamics Bundle.

Do dneska jsem delal sidechain kompresi presne takto:
http://www.youtube.com/watch?v=oHfN9yeuoew - jen stim rozdilem ze jsem pouzival pro sidechain kompresi plugin od waves.

No a tady ty pluginy ktere potrebuju rozchodit maji multiband sidechain kompresi ale nejak mi to nefacha.. :roll:

Cim by to mohlo být??

biscuit

Re: sonalkis

Příspěvek od biscuit » 03 zář 2009 09:57

no mozna bys moh taky napsat v jakym hostu... a prednasku o nazvech temat si radsi odpustim :roll:

edit: ranni lenost si kliknout na video.. tak mala omluva 8)
Naposledy upravil(a) biscuit dne 03 zář 2009 13:52, celkem upraveno 1 x.

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 03 zář 2009 10:18

tohle zapojeni tyhle pluginy neumoznujou afaik. umi jen standardni sidechain, tj. takovy, ze se vstupni stereofonni signal rozdeli na dva stejny a kopie slouzi ke spousteni kompresoru - s tim, ze si ji lze ofiltrovat. takhle je mozny treba v sidechainu odfiltrovat basy, a kompresor tak nereaguje na basovou slozku signalu.

tohle jsou mimochodem skvely (a tim, jak jsou postaveny, v softwaru bezprecedentni afaik) pluginy na zvukovej design, umim s nima nekolik triku na telnaty kopaky a snary.

johny01

Příspěvek od johny01 » 04 zář 2009 13:16

Brooklyn / juanita juarez píše:tohle zapojeni tyhle pluginy neumoznujou afaik. umi jen standardni sidechain, tj. takovy, ze se vstupni stereofonni signal rozdeli na dva stejny a kopie slouzi ke spousteni kompresoru - s tim, ze si ji lze ofiltrovat...
A jak to mam teda rozchodit?? Nevis o nejakem tutorialu nebo neporadis (?) - Potreboval bych to kdyztak trochu rozvest co, kde, jak ...

Ja znam prave jen ten sidechain z odkazu na youtube a takovy pojem jako klasicky sidechain mi nic nerika.

Diky

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 04 zář 2009 14:00

johny01 píše:
Brooklyn / juanita juarez píše:tohle zapojeni tyhle pluginy neumoznujou afaik. umi jen standardni sidechain, tj. takovy, ze se vstupni stereofonni signal rozdeli na dva stejny a kopie slouzi ke spousteni kompresoru - s tim, ze si ji lze ofiltrovat...
A jak to mam teda rozchodit?? Nevis o nejakem tutorialu nebo neporadis (?) - Potreboval bych to kdyztak trochu rozvest co, kde, jak ...

Ja znam prave jen ten sidechain z odkazu na youtube a takovy pojem jako klasicky sidechain mi nic nerika.

Diky
vlevo nahore v pluginu je sekce 'sidechain filter', kde zapnes on/off a nastavis ofiltrovani sidechain signalu.

jinak ta nova generace standardniho sonalksisackyho kompresoru a gate (tj. ne tyhle CQ a DQ) umi i sidechain, o kterym si puvodne psal, tam se prepne nekde button na 'source: EXT' a zapoji se pres qadro groupu jak je videt ve videich na youtube. jeste by se mozna sluselo dodat, ze kdyz uz 'testujeme demo', neskodilo by cist navody.

Odpovědět