Testovací AUDIO CD

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
Jindy2

Testovací AUDIO CD

Příspěvek od Jindy2 » 11 bře 2009 13:12

Ahoj,

delší dobu chci mít audio CD, kde budou testovací písničky všemožných žánrů. Máte někdo konkrétní tip na konkrétní playlist? On to má pokud vím každý své, já ale moc druhů hudby neposlouchám, tak nevím, co tam dát. Chtěl bych, aby tam byly jen známé věci.
Poradíte prosím?

Byl jsem u Šáfy v AudioPro, zkoušel si tam pár monitorů a běželo tam asi právě takovéhle testovací CD s různými věcmi, jedna skladba asi od U2 With or Without You, zbytek jsem moc neprojížděl a něco vůbec neznal. Teď jsem pár dní Šáfu obtěžoval PM zprávami, tak ho nechci zdržovat (ale kdybys měl chuť, tak mi pls napiš obsah toho CD). Jinak to snad poradí někdo jiný.

elektri

Příspěvek od elektri » 11 bře 2009 14:11

Musí to být především hudba, kterou znáš Ty a máš ji naposlouchanou, tím pádem moc dobře víš jak to hraje a na základě toho můžeš porovnávat.

Já na tohle používám Dangerous od Jacksona a Pražský Výběr II.

Wohma

Příspěvek od Wohma » 11 bře 2009 14:13

Mne vzdycky prislo na testovani dobre CD Apocalyptica - Reflections. Potom vetsinou testuju pomoci Porcupine Tree (spis novejsi veci), Dead Can Dance (v podstate cokoliv), In Flames (Colony/Clayman a pripadne i neco novejsiho) a nove ted i na poslednim CD Paradise Lost (In Requiem).

Na druhou stranu tobe k necemu budou asi jen prvni tri jmenovane kapely :)

EDIT: elektri to celkem vystihl, musis tu hudbu znat.

c9000

Příspěvek od c9000 » 11 bře 2009 14:22

Eost, Gorilazz(deamon days), hezky hraje Narah Jones, Jackson, Goldfrapp, DM, je toho spousta, ale jak už bylo řečeno, musíš ty skladby znát.
Cimbál, Harmonium a Vozembouch.

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 11 bře 2009 14:22

Ja si to myslel co rikate...samozrejme tedy nejlip vim, jak ma znit moje hudba :) Ale prijde mi blby, kdyz to budu prezentovat zase na PC Tuning, aby tam bylo moje CD. Nechci bejt vsude jenom "ja ja ja", i kdyz by to bylo dobre promo, tak to je az krajni reseni.

Myslel jsem spis, ze by ta hudba mela byt take ruznoroda a mela obsahovat jak elektronicke veci, tak klasickou hudbu a akustickou hudbu - tam vsude bych mel samozrejme vedet, jak to ma znit. Ale testovat na jeden druh hudby mi neprijde nejlepsi.

Jako neni problem i kdyz tu hudbu neznam, ze si ji nejdriv poradne naposloucham, tak proto bych rekl, ze klidne lze dat doporuceni na nejaky mix skladeb. Neco jste napsali, akorat si myslim, ze by mohl existovat vic komercnejsi mix - spravne Wohma rekl, ze ja znam akorat z jeho vyctu Apocalyptica, zbytek mi nic nerika a problem je, ze to nerekne nejspis ani ten obycejnym lidem, kterym bych prave chtel, aby kazda ta skladba neco rekla a rekli si "jo aha, tohle tam testuje, to znam".

Takze kriterium jsem take chtel to, abych ty skladby neznal pouze ja, ale vetsina obycejnych lidi. Mel jsem to rict dopredu, my fault. Ale takovy by to CD bylo idealni na moje ucely.

Wohma

Příspěvek od Wohma » 11 bře 2009 15:21

Tak neznat Porcupine Tree a zvlaste pak Dead Can Dance mi prijde jako ostuda, at uz poslouchas cokoli :) Ono pak je otazka, zdali ten test delas pro masy, nebo pro hudebni fajnsmekry.

Ta Norah Jones je dobrej napad, ja sice pouzivam spis Katie Melua, ale myslim, ze ty dve jsou na tom podobne :)

Ja osobne vybiram takovy skladby, abych pokryl zanry od klidne muziky (Dead Can Dance, z casti i ti PT) po hodne tvrdy veci, kde zas clovek pozna, jak to "pumpuje" a jestli to zkratka zvlada, jestli vis, co tim chci rict.

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 11 bře 2009 15:45

Wohma: Dead Can Dance znam podle nazvu, jen je neposloucham, Norah Jones to same.

Jo, co delam jsou testy pro masy lidi, ne pro hudebni fajnsmekry, tak to proste je, ja se s tim sam musel smirit, ale to neznamena, ze nemuzu pouzivat "profesionalni" testovaci metody a vydat ze sebe maximum. Ale chci na to CD dat radsi veci jako Jacksona, U2, DM. Ti vsichni jsou dost znami, ale stejne je to myslim kvalitni hudba, ackoliv ji treba nemusim mit rad a poslouchat, tak to kazdej zna a ma to nejakou uroven. Tak to asi nakonec budu muset vybrat sam, ale treba kolem jazzu a klasiky si moc nevim rady a taky nevim, kde sezenu takovej mix ve wavech. To bude problem.

Ale do tech testu pro masy stejnak cpu casto narazky na veci co resime tady na Ezone. Nejradsi bych samozrejme odbyl clanky o konzumnim audio slovy "je to sracka, nekupujte to", to ale nemuzu. Nekdo to delat musi a kdyz uz, tak poradne, i u tech sracek, a o to ja se snazim.

S tim pumpovanim vim, kam miris, to ja take nejake narezovejsi veci pouzivam kdyz chci slyset, jestli to stiha poradne rychle krute basy.

c9000

Příspěvek od c9000 » 11 bře 2009 17:03

Senor Cocount - to je pěkně živá a hezky ozvučená muzika, to se taky neztratí.
Cimbál, Harmonium a Vozembouch.

kexik

Příspěvek od kexik » 11 bře 2009 18:40

c9000 píše:Senor Cocount - to je pěkně živá a hezky ozvučená muzika, to se taky neztratí.
prdlajz... senor je tak brutalne dobre zmiesany, ze hra dobre na hocicom. to je na kriticky posluch velmi zla zalezitost. na nekriticky samo vyborna :)

kexik

Příspěvek od kexik » 11 bře 2009 18:43

Wohma píše: Ta Norah Jones je dobrej napad, ja sice pouzivam spis Katie Melua, ale myslim, ze ty dve jsou na tom podobne :)
norah ma lepsi zvuk. mal som okolo vianoc od meluy to cedo kde su bicykle v pekingu... od norah mam vacsinu veci a mam ich napocuvane. lepsia basa, a naozajstny "zivakovy" feeling. katie mehlua je cubase pop, vsetko do metronomu a ultrapresne zamelodynovane

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 11 bře 2009 18:48

kexik: mas nejake tipy na skladby pro kriticky poslech, ale zaroven aby slo o hodne zname veci?

Cundo
Profesionál

Příspěvek od Cundo » 11 bře 2009 18:56

Jindy2:z klasiky,alebo presnejsie z baroka skus vypocut Vivaldiho notoricky zname Styri rocne obdobia s Gilom Shahamom od Deutsche grammophon z roku 94.Skvela nahravka a prevedenie,aj ked trosku netypicke.

Wohma

Příspěvek od Wohma » 11 bře 2009 22:01

Hele kexiku, nerejpej mi do Katie, nebo budu zlej :D

kexik

Příspěvek od kexik » 11 bře 2009 22:34

jindy: cundo ma pravdu, deutsche gramophon stare su vsetky namakane remastrovane. mam samozrejme najradsej karajan gold seriu, mam novosvetsku a ravel/musorgskij obrazky z vystavy a je to sila. ale ak nemas skusenost s klasikou, nevies, ako znie naozajstny orchester v dobrej sale, tak je to nanic. ked ide o testovanie nejakych pabedniciek, mam svoje rychle metody, samozrejme. mimoriadne ucinny track je last of the red hot brethren (fila brazillia, platna mess). je to cele postavene na base, ktora hra jednoduchu melodiu, basa je fakt cisty a rovny syntak, ALE frekvencne na hranici, kde biedne bednicky zacinaju chcipat. takze, pokial ta melodia nehra tak, ze vsetky tony hraju rovnako hlasno, ziadny ton nenahukava, je to celkom ok. dalsi track, ktorym si overujem bas ako taky, je bonobo, days to come. to je zemity instrumentalny hiphop, basovu linku pocujes vzdy a na hocicom, ale ak bas stoji aspon trocha za to, nebudem ti musiet vysvetlovat, co ta zaujme. co sa tyka podania stredov a vysok, tak tam zaberu najlepsie komorne a jazzove nahravky. to si proste musis napocuvat na radovo lepsom zariadeni, nez hodlas testovat, nejaka skratka tam asi neexistuje. basy su pomerne jednoznacne kvantifikovatelne a popisatelne, ale smerom hore je to coraz zlozitejsie. osobne vidim ako najproblematickejsie, ako lacne bedne reprodukuju obycajne mosadzne cinely, ako hihat, ride, atd. fajn by bolo keby si si prakticky overil ako zneju one veci naozaj, a potom nasiel nahravky, kde sa s farbou cinelov moc nehybalo, co je dost problem. osobne pouzivam pearl jam, no code, pesnicku Mankind, ale to je len osobna preferencia. ak to znie tak, ze uveris, ze realny bubenik, plieska do cinelov, je to dobre. ale v acsina lacnych bedniciek tym neprejde ani nahodou

biscuit

Příspěvek od biscuit » 11 bře 2009 22:45

podle me je dobry vedet, co potrebujes slyset (soustredit se na urcitou cast spektra a problemy zvuku na tu cast spektra vazany) a zamerit se trochu zanrove. bedny ktery hrajou dobre akusticky nahravky nemusej hrat dobre elektroniku a naopak.. a rict, ze nejlip vis jak maj znit tvoje veci je trochu odvaha, i kdyz asi vim jak to myslis. taky je to o prostoru a o case, v krame podle me poznas kulovy, at je mistnost sebelepsi. chce to klid a cas a nejlip i room kterej znas. urcite bych volil hudbu, ktera je blizka moji a je od lidi kterejm duveruju a v danym zanru maji renome. jen muj nazor

Odpovědět