Tipy, triky a případně VST k "restaurování" nahrávky hlasu

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
Odpovědět
Eye

Tipy, triky a případně VST k "restaurování" nahrávky hlasu

Příspěvek od Eye » 04 črc 2012 13:29

Ciao pánové (a případné dámy),

proběhnul jsem tu ostatní topicy o "restaurování" zvuku, ale našel jsem v podstatě jen jeden o softwarech, což není to, co hledám (přijde mi totiž zbytečný si pořizovat ty Diamond Cut DC Foresincse a podobně). Tudíž jsem si řekl, že se zkusím zeptat na nějaké fígle zkušenějších kolegů.

O co jde – slíbil jsem kamarádům zkusit zvukově restaurovat nějaké přednášky, které kdysi nahrávali na diktafon... Začal jsem tedy selským rozumem tak, že jsem na to šoupnul klasický Nuenďácký noise gate (čímž jsem celkem úspěšně odfiltroval šum) a uříznul na ekvalizéru spodky kam až to šlo. Nojo, jenže ona už ta samotná nahrávka zní trochu jako z kýblu, takže když jsem se tam pak snažil ekvalizací aspoň "posmrtně" dostat nějaký vejšky, tak se mi tam vrací i ten šum... asi je to logický. Zkoušel jsem vypnout ekvalizaci a přidat srozumitelnosti kompresorem, ale to taky není asi cesta...

Nicméně pokud byste někdo měl nějaký "know how", případně osvědčený VST (free mají přednost :)), který by mi mohly pomoct co s tím, budu povděčen. Než totiž hodím definitivně flintu do žita, že "to prostě líp nepůjde", chtěl jsem se zkusit poptat... není to sice "zakázka", ale stejně mne to zajímalo...

Díky!

Eye
Naposledy upravil(a) Eye dne 04 črc 2012 14:56, celkem upraveno 1 x.
A furt to komprimuju, a furt je to zkreslený....aneb P.P. (žádný "doktor", ale "poučený posluchač")

nixx

Re: Tipy, triky a případně VST k "restaurování" nahrávky hla

Příspěvek od nixx » 04 črc 2012 14:37

Není to sice free, ale za vyzkoušení to IMHO stojí: iZotope RX. Už jsem to tu někde zmiňoval v podobným tématu :)

Eye

Příspěvek od Eye » 04 črc 2012 14:54

Vida, pravda, to je fakt, ten jsem taky někde zahlídnul a snad je to i jako VSTčko... díky :). Jdu se podívat na Youtube, co ta věcička umí... :)
A furt to komprimuju, a furt je to zkreslený....aneb P.P. (žádný "doktor", ale "poučený posluchač")

boro

Příspěvek od boro » 04 črc 2012 23:07

Pamatam sa, ze sa tu uz restaurovanie prednasok riesilo a to celkom specificky. Ale nenasiel som to :)
Tu je celkom dobry sumar, ze "vocojakogo"
http://www.waves.com/Content.aspx?id=197

Eye

Příspěvek od Eye » 07 črc 2012 18:31

Super, díky, boro, juknu na to :). Ale je škoda, že tu ten topic o restaurování přednášek už není, to by bylo přesně to, co potřebuju :)

Odpovědět