upevnění monitorů na zeď

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
Nomoney

upevnění monitorů na zeď

Příspěvek od Nomoney » 13 říj 2010 19:11

čaukej lidi,

sešlo se mi doma momentálně vice monitorů, problém je vtom že je nemám kam umístit:) a proto jsem se rozhodl, potom co sem proserfoval většinu shopu na netu, že se zeptám davu :) a třeba by jste mi mohli poradit s volbou (laciných nastěných držáků)

Monitory pasivní mám
Yamaha HS50M

a Hifi který mám na poslech - Ty bych chtěl umístit na zeď abych se tu vůbec vešel, nosnost bych si představoval maximálně do 8Kg a buget by mohl být od 500 - 800,- chci opravdu levnější viz buget:-p

Monitory aktivní mám Behringry Truth 3031A (ty jsou poněkud většího a silnějšího rázu)

v zásadě mi tak nějak dochází jak to píšu, že by možná šli i nějaké Hifi držáky :) ale v případě obměny nebo změny umístění monitorů by se spíše hodili pro studiovy monitory, kdyby mělo dojít na umístění monitorů na zeď

snad to není tak banální tema, "OT" dík za reakce ;)
recording mixing producing

bodyia
Vybavení

Re: upevnění monitorů na zeď

Příspěvek od bodyia » 13 říj 2010 19:43

Ahoj, já mám monitory umístěný na nasouvatelnejch konzolích, prodává to každej hobby market. PEvné, funkční, levné, další konzole na stejnějch lyžinách mi drží i desku a monitorem a synths pod nima.
Trochu je to vidět třeba tady: http://www.bodyia.cz/fotky/studio/bodyi ... 2009_8.jpg

Nomoney

Příspěvek od Nomoney » 13 říj 2010 20:09

bodyia píše:Ahoj, já mám monitory umístěný na nasouvatelnejch konzolích, prodává to každej hobby market. PEvné, funkční, levné, další konzole na stejnějch lyžinách mi drží i desku a monitorem a synths pod nima.
Trochu je to vidět třeba tady: http://www.bodyia.cz/fotky/studio/bodyi ... 2009_8.jpg
výborně, tak trochu to vydět jde, akorát si neumím odvodit název pod kterým bych to mě hledat :) samozřejmě i každá alternativa je dobrá! Díky za tip pokusím se něco takového sehnát, jinak monitory se převážně šroubují přímo na držáky, máš je na volno nebo sis je připevnil:)

emah

Příspěvek od emah » 13 říj 2010 20:50

tiez hladam nieco podobne...

bodyia
Vybavení

Příspěvek od bodyia » 13 říj 2010 23:27

Projdi si hornbach, baumax etc a určitě na to narazíš, bude to vypadat nějak takhle: http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/S39875905 a do pětistovky se za celej set určitě vejdeš. Přišroubovaný je nemám, to bych nikdy neudělal, monitory leží na filcových podložkách.

kexik

Příspěvek od kexik » 14 říj 2010 09:15

baumax/hornbach predavaju rovno L-kove konzoly do 50x50cm, tie sa nahmozdia na stenu rovno, bez tej hnusnej listy, v ktorej to navyse moze rezonovat. Ronia sa kadejake dizajny, drevene, hlinikove, zvarany Fe profil, atd... akurat potom uz nejde riesit vysku, v pripade ze monitory vymenis. to co tam ma bodiya maju vsade, aj v kazdom zeleziarstve. kup si hlavne dvojite konzoly (plech ohnuty do U), tie co sa do tej listy zahackuju rovno na dva otvory vedla seba, nie tie jednoduche, co je len vystrihnuty plech.

Nomoney

Příspěvek od Nomoney » 14 říj 2010 19:27

bodyia píše:Projdi si hornbach, baumax etc a určitě na to narazíš, bude to vypadat nějak takhle: http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/S39875905 a do pětistovky se za celej set určitě vejdeš. Přišroubovaný je nemám, to bych nikdy neudělal, monitory leží na filcových podložkách.
jj samosebou, taky bych monitory nevrtal ale ty hifi klidně :-p jinak diky za typ. Už sem uvažoival o nějaké poličce:D ale to není moc efektivní, byla by to velká překážka pro dobrý zvuk;)

baumax/hornbach predavaju rovno L-kove konzoly do 50x50cm, tie sa nahmozdia na stenu rovno, bez tej hnusnej listy, v ktorej to navyse moze rezonovat. Ronia sa kadejake dizajny, drevene, hlinikove, zvarany Fe profil, atd... akurat potom uz nejde riesit vysku, v pripade ze monitory vymenis. to co tam ma bodiya maju vsade, aj v kazdom zeleziarstve. kup si hlavne dvojite konzoly (plech ohnuty do U), tie co sa do tej listy zahackuju rovno na dva otvory vedla seba, nie tie jednoduche, co je len vystrihnuty plech.
díky za typ, eště se stavím do audioteku zítra mrknout na něco co by mi mohli nabídnout, ale asi bych šál spíš po nějaké alternativě než po profi zavěsech

Nomoney

Příspěvek od Nomoney » 16 říj 2010 12:35

Takže jsem našel to co sem hledal

http://www.lcddrzaky-tvstolky.cz/drzaky ... -Sound-100

topik klidně mužete locknout;) záleží na Vás, ale třeba bude někdo hledat i další alternativy a dalo by se zde polemizovat o dalších problémech a dotazech díky;)

ReaktoplazmAR

Příspěvek od ReaktoplazmAR » 16 říj 2010 13:25

ja sa stale pohravam s myšlienkou že si monitory zavesím zo stropu, hlavne preto že mi stojani pod nimi zavadzajú..
hádam by to nemalo zlý vplyv na zvuk :?: čo myslíte ?

Fractal

Příspěvek od Fractal » 16 říj 2010 14:32

Reaktoplazm: mě už to taky napadlo, plánuju v budoucnu... už jenom proto že na další monitory, tak aby byly správně umístěné, místo zkrátka nemám a tohle je jediná možnost

peteness

Příspěvek od peteness » 16 říj 2010 14:47

ja sem mel monitory na stene postavene na drzacich na RTF televizory, koupene v Electroworldu. Nevim ten typ uz. Je to sest tlustych sroubu na hmozdinkach, otocne rameno a vodorovna platforma, na kterou akorat sedel pudorys beden KRK RP6. Da se to diky tomu ramenu davat dal/bliz od sebe ty bedny.

ReaktoplazmAR

Příspěvek od ReaktoplazmAR » 16 říj 2010 17:45

Fractal: napadlo ma že či sa nerozhúpu ked vypeckujem nejakú "pumpu" :)

Fractal

Příspěvek od Fractal » 16 říj 2010 18:38

ReaktoplazmAR: :D, no ono by se to muselo osefovat, nebude to jenom tak, myslím že samy od sebe se snad nerozhoupou, nevím jestli je nutnost mít to napevno, pravda - než tam montovat nějaké držáky, litinové tyče s kloubama, tak nejlehčí bude to zavěsit - na čtyři body v rozích, jako květináč - na nějakých řetězech... nevím, jenom tak nějak si to představuju, třeba sem uplně mimo :lol:

kexik

Příspěvek od kexik » 18 říj 2010 07:58

volny zaves na nejakych lankach, to by nefungovalo. princip akcie a reakcie, membrany by rozhupali bedne a vysledok by bola velmi nerovna frekvencna aj fazova charakteristika. ak zavesit zhora, tak jedine nasroubovat na pevne zavesy. niektore monitory (genelec napriklad) maju na zadnej stene matice na prisraubovanie

Fractal

Příspěvek od Fractal » 18 říj 2010 11:00

jasne jasne, jak to ale vymyslet... trochu jsem hledal a krom takových těch koncertních pa držáků jsem nic nenašel, a pokud ano, tak je to určeno na konkrétní reprobox

Odpovědět