Vazbící zvuk - jde s tim něco udělat

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
Odpovědět
Fricoolinek

Vazbící zvuk - jde s tim něco udělat

Příspěvek od Fricoolinek » 05 pro 2013 09:37

Bohužel, moje snaha po co největší dokonalosti se mi vymstila. Natáčel jsem na jedné přednášce pomocí externího mikrofonu na kameře (přednášející hovořili bez užití jakékoliv zvukové aparatury) a protože jsem nechtěl, aby se mi do videa dostávaly různé pazvuky z ovládání kamery (švekování, šáhání na páčky zoomu...), umístil jsem ext. mikrofon o něco dále od kamery, na co jsem použil 3,5mm jack prodlužovačku. Bohužel, jsem si zvukovou nahrávku nezkontroloval ani neměl příposlech a výsledek dopadl takto. Dá se s tím něco dělat? Hlavně aby to tak šíleně nevazbilo - i za cenu snížení kvality nahraných hlasů?

biscuit

Re: Vazbící zvuk - jde s tim něco udělat

Příspěvek od biscuit » 05 pro 2013 10:06

jediny co me napada, je nejakej odstranovac "sumu", kterej naucis to stabilni piskani. to nestabilni, pravdepodobne z telefonu, to pryc asi nedas. btw. spis nez jako vazba mi to prijde jako ruseni

longsleeper

Příspěvek od longsleeper » 05 pro 2013 10:25

Možná aspoň použít hodně ostrej LP filtr (low pass) na to pískání ktery irituje nejvic...no ale na ukor srozumitelnosti viz ukázka https://dl.dropboxusercontent.com/u/110 ... skovka.wav

Stan

Příspěvek od Stan » 05 pro 2013 10:39

Nejvíce by ti pomohl asi iZotope RX.

Lahi

Příspěvek od Lahi » 05 pro 2013 10:43

je to rušenie určite. na tie konštantné pískania by sa hodil selektívny EQ a hladaj na spektre - bell s vysokým Q (alebo notch), v tomto prípade by sa hodil nejaký, ktorý vie dobre zoomovať časti spektra. vyskúšaj si spektrum prepnúť na lineárne zobrazenie, tam sú tie pravidelné rozmiestnené peaky viac vidieť.
a s tým brumom mobilu, ako biscuit povedal, to moc preč nedáš, ale ak sa pohráš s EQ v kombinácii s nejakým noise supresorom by sa z toho dala spraviť použiteľná nahrávka, teda podľa toho, čo s tým chceš spraviť.a hrá ti len pravá strana - aspoň z toho youtubu to tak je.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 05 pro 2013 12:17

to piskanie neni problem .. ja cely zivot pouzivam NR od Sonic Foundry .. co je v sound forge .. ale henten izotope vyzera podobne ..

Stan

Příspěvek od Stan » 05 pro 2013 14:00

iZotope RX je vymazlenej a dá se s ním dělat asi vše s vynikajícím výsledkem, ale ta cena za Advance ... Je to však profi a asi nejlepší co lze koupit. No možná jednou....

http://www.izotope.com/products/audio/rx/

Fricoolinek

Příspěvek od Fricoolinek » 05 pro 2013 16:27

Dyžtak spíš jestli je vám známej nějakej slušnej freeware. :) A přiznám se bez mučení, že ve zpracování zvuku jsem naprostej laik a tady jsem v zásadě skutečně jen kvůli tý "nehodě", co se mi přihodila.

jazzym

Příspěvek od jazzym » 05 pro 2013 16:42

Mohol by si vyskušať v Audacity odstranovač šumu (noise removal) Audacity je free
ale na to by si potreboval niekolko sekund (čím viac tým lepšie) pasáže kde sa nevyskytuje hlas, iba čistý ruch.
potom tú pasáž vysvietiš a klikneš get noise profile .. a potom vysvietiš cely track a klikneš remove noise"odstranit šum".

jazzym

Příspěvek od jazzym » 05 pro 2013 16:57

V audacity je aj celkom dobrý ekvalizer , ked najdeš tu frekvenciu ruchu , možeš ho v uzkom pásme potlačiť .

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 05 pro 2013 17:45

na tu pasaz sumu staci kludne sekunda .. aj menej .. to sa tam najde urcite ..

biscuit

Příspěvek od biscuit » 05 pro 2013 19:03

voxengo ma taky myslim tenhle werk free...
tak pardon, je to redunoise a free neni. no ale tohle je asi to nejlepsi, co se da. naucit soft zvuk, nechat ho odecist a pak treba znova. je treba bejt opatrnej a nekostit to na krev... nekdy je lepsi toho bordelu trochu nechat, nez tam udelat uplnou diru. nejdulezitejsi je poslech pred/po.

ReaktoplazmAR

Příspěvek od ReaktoplazmAR » 05 pro 2013 19:37

ja na toto používam odjakživa nastroje v cooledite..
btw: hod sem link na stiahnutie tej stopy, skúsil by som to vyčistit.. možno aj niekto druhý..

jazzym

Příspěvek od jazzym » 06 pro 2013 00:25

zo zvedavosti som si stiahol z youtube a extrahoval v avidemux do wav , .. vyskušal som na to ten odstranovač šumu v audacity .. myslim že tadialto by cesta mohla viesť . ale mal som len maly kusok ruchu k dispozicii tak sa všetok neodstranil.
chcelo by sa stym pohrať , vybrať viac pasaží na noise profile :roll:

nuendo
Vybavení

Příspěvek od nuendo » 07 pro 2013 15:02

toto ma dostalo jak vyrezal tu sirenu aj so vsetkymi harmonickymi frekvenciami naraz cca 7:40 :-)

Odpovědět