VST plugin na SYKAVKY

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
Calibier

VST plugin na SYKAVKY

Příspěvek od Calibier » 17 pro 2011 20:04

Neznáte prosím někdo nějakej dobrej free VST na odstranění sykavek? (dám ho na acapellu)

Kdyby jste měli odkaz na místo ke stažení, tak by to bylo super ;))

Děkuji...

Pytkin
Moderátor

Re: VST plugin na SYKAVKY

Příspěvek od Pytkin » 17 pro 2011 20:27

klucove slovo , ktore musis hladat je DEESER ..

Calibier

Příspěvek od Calibier » 17 pro 2011 20:34

dík... stáhl jsem si Waves DeEsser . . zkusim to zprovoznit ve Fruit Loops . .

PELF
Profesionál

Příspěvek od PELF » 17 pro 2011 20:52

Výbornou zkušenost mám se Spitfish de-esserem http://www.digitalfishphones.com/main.p ... &subItem=5
audio::video::postprodukce
Studio ATLAS

markuc
Vybavení

Příspěvek od markuc » 17 pro 2011 21:16

Nejlepší deesser je žádnej deesser, moje zkušenost je spíš řešit sykavky pomocí EQ, ale každej to děláme jinak ...

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 17 pro 2011 21:26

mne sa sykavky EQckom nikdy neopdarilo vyriesit a s Deeserom byvam spokojny ..

tomy45

Příspěvek od tomy45 » 17 pro 2011 21:40

Pytkin píše:mne sa sykavky EQckom nikdy neopdarilo vyriesit a s Deeserom byvam spokojny ..
s EQ je to pre trpezlivych :-) :wink:

matucha

Příspěvek od matucha » 17 pro 2011 22:07

Pro me funguje vetsinou kombinace eq a de-esseru, ale nekdy proste staci treba jen na kompresoru prodlouzit release.

Po dlouhy dobe jsem zjistil, ze popfilter zhorsuje problemy se sykavkama, ani nejde o to, ze je zatemni, to vetsinou neni problem. Co je problem je combfilter menici se na kazdou sykavku jinak a delajici diry a peaky, ktery pak znej vetsinou blbe nebo je je potreba nejak resit.

Sane

Příspěvek od Sane » 18 pro 2011 11:58

PELF píše:Výbornou zkušenost mám se Spitfish de-esserem http://www.digitalfishphones.com/main.p ... &subItem=5
+ 1

markuc
Vybavení

Příspěvek od markuc » 18 pro 2011 23:11

mně připadá, že je každej deesser slyšet mnohem víc, než když se to pořeší EQ. Navíc naživo to bývá mnohdy jediná volba, člověk nemá na vybranou ...ve studiu se dají sykavky vybrat automatikou, to býval nejlepší výsledek, ale taky je to pro trpělivé.

matucha

Příspěvek od matucha » 19 pro 2011 01:29

Tak de-esser je kompresor, kterej vidi sykavky. Vetsinou to funguje dobre, ale kdyz je problem v necem jinym nez v relativni hlasitosti sykavek vs "tonu" tak pak je potreba sahnout na EQ a nebo rict, ze je to neresitelny.

EQ samotny nefunguje casto z toho duvodu, ze potrebujes mit hodne svetlej hlas/ton a tj zvedas vejsky a tj sykavky. Delat pak diry na 7 nebo 10khz (podle toho kde ta sykavka je) je kontraproduktivni a vetsinou neprilis hezky. De-essery ale fungujou dobre, plus obcas nejaky ulety se daj stahnout individualne.

Zivaky budou zrejme trochu jina situace, ale vzhledem k tomu, ze tu mluvime o VST pluginu...

mimochodem funkcni jsou:
spitfish
uad de-esser, fatso (warmth)
waves de-esser, ren de-esser
multiband kompresory (nekdy poresej komplexnejsi sycaky)
....

vubec mi treba nefunguje de-esser z cubase, to dela fakt zlo

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 19 pro 2011 01:53

este dodam, ze de-esser lze vyrobit z kazdyho kompresoru, kterej ma externi sidechain (tak, ze se sidechainuje identickym vokalem, kterej je bandpassove zacilenej na sykavky).

no a dal existujou dynamicky eq jako treba sonalksis DQ, ktery sou na tohle uplne super.

a problem 'chci svetlej vokal, ale zaroven nechci rozsvitit sykavky' se da resit tim, ze se sykavky prostrihaji a presunou na vlastni stopu, a zesvetli se jen stopa s vokalem bez sykavek.

kexik

Příspěvek od kexik » 19 pro 2011 07:15

este dodam ze deesser sa da vyrobit tiez z kazdeho multiband kompresoru, ktory ma nastavitelne deliace frekvencie. a vyrobi sa na mieru danemu typu sykaviek. ale najlepsia moznost je aj podla mna dynamicky eq, jak pise brooklyn

calibier: uzivatel fruity studio ziadny externy plugin nepotrebuje, ma tam maximus, kde su dva presety pre narrow aj broadband deessing a oba sa daju este doladit. maximus je prave sofistikovany multiband aj s nahladom na obalku signalu v kazdom pasme. maximus mam realne zrovnany trebars so spominanym spitfishom a je to urcite lepsie riesenie

markuc
Vybavení

Příspěvek od markuc » 19 pro 2011 10:14

matucha píše: EQ samotny nefunguje casto z toho duvodu, ze potrebujes mit hodne svetlej hlas/ton a tj zvedas vejsky a tj sykavky. Delat pak diry na 7 nebo 10khz (podle toho kde ta sykavka je) je kontraproduktivni a vetsinou neprilis hezky. De-essery ale fungujou dobre, plus obcas nejaky ulety se daj stahnout individualne.
Tak já jsem vejšky nikdy nezvedal, "světlej" hlas se dá udělat i jinak. Dá se většinou snadno najít nějaká základní frekvence té sykavky a pak si hrát s jejíma
harmonickýma, mnohdy i spodníma. Samozřejmě, že tím člověk stahuje vejšky z celýho signálu, ale ty EQ se dají udělat hodně úzký. Mně to připadá menší zlo, než tam nechat pumpovat deesser, kterej zabere mnohem širší pásmo, i když jen na chvilku. Sykavky mi po něm připadají dost nepřirozený. Ale zkusím tady ty doporučený VSTčka, třeba budu překvapenej. :)

kexik

Příspěvek od kexik » 19 pro 2011 10:21

to aby si ekvalizoval kazdu jednu sykavku, pac ono to spektrum pri kazdom jednom s vyzera trocha inak

Odpovědět