Vybaveni VO studijka + vocal booth

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
Odpovědět
_ravi_

Vybaveni VO studijka + vocal booth

Příspěvek od _ravi_ » 25 úno 2010 18:12

Ahoj,

mam dva dotazy - mam na starosti vybaveni maleho studijka pro vyrobu jinglu. Prvni dotaz se tyka vybaveni - vybral jsem:
Mikrofon Shure SM7 - pocitam, ze tahle radiova klasika bude ok. Nevite jestli je nutny pop filtr? Na netu jsem ho myslim ale nikde pred SM7 nevidel.
Zvukovou kartu RME Fireface 400 - nezbyvaji penize na samostatny preamp, proto mi tohle reseni prijde docela idealni. Prvni preamp na zvukovce by byl pro nahravaci mikrofon, druhy preamp pro talkback do sluchatek do nahravaci mistnosti. Zvukovkou by se resila i hlasitost monitoru (RME by to mela myslim umet).
Sluchatka do nahravaci mistnosti asi Sennheiser HD 380, nebo klasiku AKG 240, tady je to nejspis uplne jedno.
Monitory presne nevim, bud Tapco S8 nebo KRK Rokit 6G2. Rezie nebude asi moc velka, mozna by bylo lepsi vzit mensi KRKy. Kdyby vas napadla nejaka alternativa v podobne cenove relaci, sem s ni.
Do nahravaci mistnosti budeme jeste potrebovat nejakej mikrofonni stojan, klasickou sibenici se mi tam moc davat nechce, vic by se mi libila nejaka "ruka" namontovana na zdi. Koenig a Meyer ale delaji tyhle "ruce" jen montovatelne na stul (http://www.k-m.de/MICROPHONE-DESK-ARM.3 ... bbb.0.html). Opet kdyby vas napadla alternativa rovnou na zed, napiste ji prosim (popr zkusenost s necim jinym).
Rozpocet na cely setup je cca 60000,- vc. DPH.

Druha cast dotazu se tyka nahravaci vocal booth. Vytvori se ve stavajicim prostoru a jsme pro ni omezeni mistem 1,5x1,5m. Vyska je klasicka (nevim presne jaka, ale bude to cca klasicky strop rodinneho domu). Otazka se tyka hlavne konstrukce - jestli pouzit jen drevo, nebo sadrokartony s mineralni vatou.. Nevim, co by bylo lepsi. Preslechy se ale imho nemusi zase tolik resit, bude se opravdu nahravat jen hlas. Dalsi vec je vytlumeni mistnosti - zda pouzit jen klasicke jehlany, ktere budou ucinne na vyssich frekvencich, ale dole to tolik osetrene nebude (otazkou je, jestli je nutne tolik resit basy, zvlast kdyz bude pouzity dynamicky mikrofon), nebo neco jineho..

Snad to tema neni moc rozsahle a podari se to dat nejak smysluplne dohromady. Za pripadne odpovedi predem dekuju.

kexik

Re: Vybaveni VO studijka + vocal booth

Příspěvek od kexik » 25 úno 2010 18:20

na sm7 pop filter netreba
myslim ze pri nahravani vokalu moc tie basy riesit netreba. basy nahonis najlepsie pri close micingu a tam zas nepocut miestnost

Jens Ludwig

Příspěvek od Jens Ludwig » 25 úno 2010 20:48

Zdravíčko...

co se týče odhlučnění, použil bych do rohů Vocal Boothu alespoň po jedný basový pasti (sada 4 od Auralexu vyjde na 4800 - http://www.audiotek.cz/basové-pasti/pro ... 160:0:10:1) - někam do vejšky mikrofonu

a možná nějakej jinej absorber, než jen pyramidky... - ale to je můj subjektivní estetickej názor...

jinak si myslím, že by bylo fajn dát taky pár pastí do režie....

zazz

Příspěvek od zazz » 26 úno 2010 11:16

Kdyz koukam na ty tri veci - mikrofon zvukovka bedny, tak mi prijde, ze ta zvukovka cenove dost vybocuje..prisla by mi lepsi nejaka levnejsi varianta...

mando

Příspěvek od mando » 26 úno 2010 14:06

tiez by som povedal ze Fireface je zbytocne draha zalezitost a za tie peniaze vyjde slusna zvukovka napr. Echo Audiofire 4, TC Konnekt 6/8/24D, M-Audio Profire 610 a este zostane na preamp...

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 26 úno 2010 14:19

ja zase by som do studia inu zvukovku ako RME nedal ..

_ravi_

Příspěvek od _ravi_ » 26 úno 2010 14:36

Diky za vsechny prispevky. Tu RME jsem tam dal hlavne kvuli spolehlivosti a preampy na ni by uz nemusely byt tak zle, jako na levnejsich kartach. Prislo mi to jako smysluplne all-in-one reseni (i diky dobremu routovani pro odposlech do nahravacky). Zrovna ta RME a SM7 se mi jevi jako dobry zaklad. Spis nevim co s tema monitorama. Jestli to mam hodne resit, nebo jestli je to na jingly tak nejak jedno - stejne je to vsechno tak prelimitovane, ze to vyleze relativne dobre skoro na vsem :).

Jens Ludwig: s tema malyma basovyma pastma to asi neni spatny napad - na to by nejaky prasule urcite zbyly. Ted je jeste otazka, jestli koupit levne pyramidky, nebo jestli se vyplati nakoupit neco drazsiho treba od toho Auralexu..

Odpovědět