Výroba paravánu

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
Odpovědět
Vicck

Výroba paravánu

Příspěvek od Vicck » 22 led 2011 23:36

Zdravím,
potřebuji vyřesit nějakým kompromisem akustiku místnosti. V potaz přichází mikrofonní paraván (reflextion filter), ale hotové kusy jsou finančně značně náročné.

Co jsem našel tak jako materiál připadá v úvahu rockwool - je třeba pořídit nějaký speciální typ? (nebo je to jedno a můžu použít zbytky, které nám zbyly po zateplování domu?)

Zajímalo by mě jaká tloušťka je ideální a jakou látku použít na obalení rockwoolu (aby přes ni nepronikla "agresivita" materiálu). Také jesli nějak ovlivňují kvalitu paravánu jeho rámy (jestli je třeba cpát rockwool do dřevěného rámu nebo bude stačit nějaké železné/plastové příčky). Dále celková velikost je typuji - čím větší tím lepší - takže v rámci možnosti přenosnosti atp. je to zcela subjektivní.

fova

Re: Výroba paravánu

Příspěvek od fova » 23 led 2011 00:22

:roll:
Resilo se to tu snad 20x. Kdyby ses alespon chvilku obtezoval hledanim.
./recenze/jak-vyresit-akustiku-maleho-domaciho-studia-t8786.html

Vicck

Příspěvek od Vicck » 23 led 2011 00:31

Hledal jsem (a nejen tady), ale tápal jsem se po radách týkajících se výhradně mikrofóních paravánů a přehlížel jsem celkové řešení akustiky jako pasti na zdi atp. ,proto se omlouvám že jsem vytvořil nový topic a děkuji za odkaz, který zřejmě odpoví na mnou položené otázky.

edit: těmi paravány jsem tedy myslel přenosné lokální (jako např. tohle http://www.audiopro.cz/pictures/high/se-psrf_front.jpg)

fova

Příspěvek od fova » 23 led 2011 00:49

Aha, tak to sorry.

Tim prenosnym paravanem (napr. od SE Electronics) si sice nejak vyresis nahravani (byt polovicate a neuplne), ale stejne bys mel nejak vyresit i poslech.
Kdyz nebudes resit akustiku cele mistnosti, tak pri poslechu zvuku z beden uslysis neco dost odlisneho od toho, co bedny skutecne hraji. Leda ze bys michal na sluchatka, ale to je zase dalsi polovicate reseni.
Kdyz uz chces resit jen nahravaci paravany, tak alespon takhle:
Obrázek
Navod je v tom mem clanku.
Ten vyrobek od SE ma malou tloustku pohltiveho materialu, takze minimalne basove odrazy ti skrz nej projdou a mikrofon je zaznamena. Navic je to dost otevrena konstrukce, takze mikrak bude snimat i odrazy vyssich frekvenci z ruznych smeru.

Vicck

Příspěvek od Vicck » 23 led 2011 01:12

Jj je mi jasné že to nebude žádný zázrak, ale prozatím mi jde pouze o hobby domácí nahrávání... proto se to snažím vyřešit nějakým kompromisem, který by nebyl rozměrově náročný. Ale vesměs s výrobou můžu postupovat dle tvého návodu, každopádně u těchto přenosných bude potřeba mnohem menší tloušťka - tak max 3-4cm, aby to splnilo své rozměrové požadavky - pomůže to alespoň k něčemu, nebo to vyjde zhruba nastejno jako kdybych přes nějaké konstrukce hodil peřiny?

- tu otevřenost oproti SE bych mohl v rámci možností při výrobě aspoň trochu zmírnit

fova

Příspěvek od fova » 23 led 2011 01:36

3-4cm vaty ti pohlti vysky a vyssi stredy. Basy ti ale budou v nahravce dunet stale.
Takze by to v podstate fungovalo podobne jako ty periny a nema smysl s vyrobou ztracet cas. :wink:

Vicck

Příspěvek od Vicck » 23 led 2011 01:47

Dobře, tak díky moc za konzultaci. Prozatím to hold nechám tak a až bude možnost tak to vyřeším pořádně.

delay

Příspěvek od delay » 23 led 2011 10:34

20x se to tady sice řešilo, ale já sám nejsem schopen najít svůj topic, kde jsem udělal seznam od levnějších až po dražší tlumící materiál... Vyhledávání tady ne vždy funguje na 100%, krom toho je to už fakt nepředhledný ty debaty.

CzechJoker

Příspěvek od CzechJoker » 23 led 2011 12:45

Jaká cena je pro tebe přijatelná? Pokud by šlo jenom o mikrofon a nechceš nebo nemůžeš řešit akustiku celé místnosti, tak Thomann nabízí hotové difusory na mikrofonní stojan. Dělá to v několika velikostech a cena cca 59 € za levnější (+ doprava) mi zase tak tragická nepřijde.
Kukni sám.
Dražší: http://www.thomann.de/de/the_tbone_micscreen.htm
Levnější: http://www.thomann.de/de/the_tbone_micscreen_le.htm
Nejlevnější: http://www.thomann.de/de/the_tbone_micscreen_mini.htm

Vicck

Příspěvek od Vicck » 23 led 2011 13:38

Mno momentálně jsem investoval do jiných věcí, proto jsem toto chtěl vyřešit doma nějak provizorně, finančně naprosto nenáročně... postupem času samozřejmě připadá možnost pořídit takový paraván hotový.

CzechJoker

Příspěvek od CzechJoker » 23 led 2011 14:10

Jasně, taky jsem teď pustil trochu žilou svému účtu... A co třeba toto: http://www.audiotek.cz/product-38110-ad ... cm-x-30-mm ? Předpokládám, že materiál bude na kvalitativně podobné úrovni, jako ty hotové mikrofonní difusory.

fova

Příspěvek od fova » 23 led 2011 21:57

Tenhle material je k nicemu. Mel jsem tady jednu desku a absorbuje maximalne vyssi frekvence. Je to obycejny molitan, ne akusticka pena.
Daroval jsem ji jednomu cloveku tady z fora, protoze jsem nemel to srdce neco takoveho nekomu prodat.

A ohledne doporucovani vyrobku T-Bone bych byl opatrny, pokud s nimi nemas praktickou zkusenost.
Zvukova kvalita jejich kondenzatorovych mikrofonu je dle meho soudu otresna. Takze jestli ty paravany budou vyrobeno v podobnem duchu...

Odpovědět