Zapojenie aparatury v kapele

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
Odpovědět
maxxx1997

Zapojenie aparatury v kapele

Příspěvek od maxxx1997 » 27 srp 2015 23:44

Dobrý den :) ... potrebujem poradit vsetko co sa tyka ozvucenia kapely aby sa nic neodpalilo :D ... mali sme reproboxy no nejak to nevydrzali :D .
Mame stary mixpult SEAK MR-17, zosilovač ktory je robeny na 2 strany po 200W, 8 ohmov. V mixe ma byť zapojene 2 mikrofony, basgitara, 2 gitary a bicie. Potrebujem 2 reproboxy, najlepsie asi trojpasmove s vykonom 250W, 8 ohmove. Prosim poradte mi vsetko co sa toho týka aby sa znova nevyskytol nejaký problém.
Vopred Ďakujem :)

klingáč

Re: Zapojenie aparatury v kapele

Příspěvek od klingáč » 28 srp 2015 12:32

Hmmm, aké gitary? Takto rovno do mixu? Žáner?
No neviem.

maxxx1997

Příspěvek od maxxx1997 » 29 srp 2015 11:35

2 Elektricke gitary, 1 el. basgitara, 2 mikrofony. Ja si tu basu prepajam cez kombo do mixu ale gitarista nema z komba line out tak to dava zatial rovno do mixu. Zaner prevažne rock. Mna hlavne zaujima ake reproboxy sa do kapely najviac hodia.

rastis

Příspěvek od rastis » 29 srp 2015 12:22

mal by si dat konkretne otazky, potom dostanes konkretne odpovede. zatial to vyzera trochu zmatocne, co pises. napriklad:

- aky je dovod pchat si basu cez kombo do mixu
- aky je dovod pchat si gitaru z komba do mixu
- ked sa uz ma pchat gitara z komba do mixu, preco cez line out a nie klasicky odsnimat kombo mikrofonom
- aky je dovod zapajat do mixpultu bicie

mozno sa mylim, ale zda sa mi, ze SEAK MR-17 je nieco neuveritelne stare, z coho mozu byt akurat tak problemy skorej, ako uzitok. dnes su plne obchody lacnych a funkcnych veci, zda sa mi taka cesta rozumnejsia, ako sa zapodievat cimsi historickym, co asi ani za nova nebo velky zazrak. alebo ?

vasek

Příspěvek od vasek » 31 srp 2015 08:30

No a předpokládám, že nemají ani zvukaře.
Pokud se bavíme o výkonu 2x 250 W a mixu SEAK, tak silně doporučuji basu, kytary a bicí vůbec nezvučit a zesílit tedy jen zpěvy, MOŽNÁ kopák. A koupit si za pětku nějakej normální levnej mixík.

rastis

Příspěvek od rastis » 31 srp 2015 10:57

z otazky ani nie je jasne, co sa mysli ze "ozvucit kapelu". kde ? v skusobni ? v krcme ? na stadione ? na skolskom predstaveni ?

maxxx1997

Příspěvek od maxxx1997 » 01 zář 2015 20:41

Tak ja sa nejak do toho nerozumiem, ale tak nejak ozvucit sa musime. Ten mix je vpouzivany "novy" nebol pouzivany.
V kapele potrebujeme ozvucenie aby sme mohli hrat na malych koncertoch bud vonku, ale hlavne na nejakych oslavach v budove.
Neviem, nerozumiem sa do toho, ale to ozvucenie potrebujeme nejak poriesit lebo bez toho sa to neda..
Ohladom tych otazok ze preco pchat gitaru, basu cez LineOut do mixu neviem aky to ma vyznam alebo nieco. Myslel som si ze to ma byt tak. Taktiez to ozvucenie bicich.

rastis

Příspěvek od rastis » 01 zář 2015 20:57

bicie su same o sebe tak hlasne, ze v malych priestoroch typu skusobna, krcma a podobne, ich ani netreba prizvucovat. bezny 50-100W gitarovy aparat vie tiez spravit taky kraval, ze netreba nic prizvucovat. basovy aparat pokial ma tych beznych minimalne 150-200W tiez netreba prizvucovat. jedine co sa zvuci je spev a akusticke nastroje.

pokial sa bavime o skusobni, tak ked uz kapela ma ako-tak porobeny zvuk z aparatov, tak moze sa prizvucit napr. kopak, aby sa mu porobil na EQ nejaky zvuk.

na normalnych koncertoch byva zvukar s vybavenim. ak budete jazdit ksefty a sami si zvucit, tak budete ozaj potrebovat nejake to PA, ale mam pocit, ze to este predbiehame.

gitary a hlavne rockove gitary sa zvucia tak, ze sa nastavi zvuk na aparate a to sa odsnima mikrofonom. samozrejme, dnes je sposobov viac, ale mikrofon je este stale asi najbeznejsia klasika. basa bud mikrofonom alebo linkou. bicie podla poctu volnych kanalov a poctu mikrofonov ktore mate k dispozicii :)

Odpovědět