zhodnoceni nahravky

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
djjohny4

zhodnoceni nahravky

Příspěvek od djjohny4 » 11 čer 2009 22:49

prosimvas o zhodnoceni jedne z prvnich nahravek co jsem dal dohromady. Byl to celkem boj se znackovymi nastroji typu stagg, berhinger. jakakoliv kritika vitana vse to ceno na zvukovku M-audio mobile pre usb. bici nahravany do stereostopy :) jen tam pro info.
za kazdy nazor predem děkuji
odkaz: http://uloz.to/1927805/pepeline.mp3

Jindy2

Re: zhodnoceni nahravky

Příspěvek od Jindy2 » 11 čer 2009 22:57

Me se to MOC libi, jedu to asi po dvacaty, pecka. Mam mozna jenom vyhrady ke zvuku, zda se mi, ze vokal moc cni nad zbytkem a je moc suchy, asi by si zaslouzil trochu reverbu ci jine upravy. Ty bici bych radsi slysel vyraznejsi (take je tam par chyb v dynamice), vic vysek, vic sterea, takhle mi prijdou trochu "muted". Kytary tam asi zapadaji nejlepe. Kazdopadne je to ale muj salek caje, kompozicne vynikajici, hit, tomu rikam muzika. Jen trosku lepe zmasterovat a opravit par aranzi a myslim, ze to bude uplne dokonale. Blahopreji k vybornemu tracku.

PS: Muzes to hodit jinam, nez na Ulozto? Me to nejde stahnout, prehrava se mi to jenom v prohlizeci, coz je celkem blby.

PS2: Desku v tomto stylu bych si asi koupil, udelej vic takovych rozjetych veci. Pokud bych mohl jakkoliv pomoct, dej vedet.
Naposledy upravil(a) Jindy2 dne 11 čer 2009 23:22, celkem upraveno 7 x.

luphtrack

Příspěvek od luphtrack » 11 čer 2009 23:14

nemám se jít umlátit židlí?
Obrázek
live free or die!

djjohny4

Příspěvek od djjohny4 » 11 čer 2009 23:30

luphtrack píše:nemám se jít umlátit židlí?
klidně nebráním ti

luphtrack

Příspěvek od luphtrack » 11 čer 2009 23:32

to bylo na Jindyho
Obrázek
live free or die!

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 11 čer 2009 23:35

Ale Mirku, co te zere, ze se mi to libi? No, mozna to neni zrovna objevnej novatorskej track, ale me se proste fakt libi, jsem na tyhle veci znejici jako rock kombinovanej s freestyle celkem vysazenej no. Spatna hudba to urcite neni a neni duvod tohle tema zanaset OT. Ja akorat cekam, zda mi autor odpovi, coz bych rad a nemusis do toho zasahovat.

djjohny4

Příspěvek od djjohny4 » 11 čer 2009 23:39

další nahravky na http://www.bandzone.cz/pepeline
jsou to 3 holky a 1 kluk ve věku 16let
co se tyce toho michani: ZPĚV-vyslovne prani pepeline ze nechcou ve spevu zadny hall a hoodne vystrcit. takze jsem to nechal na práni tak jak to je.
BICI- to byl pro mně oříšek udělat cele bici do hotova abych to mohl nahrat do 2 kanalove zkukovky,
bohuzel dle meho vkusu jsem se netrefil do pomeru owerheadu a zbytku takze kdys chci přidat bici je tam moc hi-hat.

snad se to v blizke době změní :) planuji koupit zvukovku motu 828mk2 a vymenit svou super věž sony za nejaky studiovy reproduktor nejspiš KRk

djjohny4

Příspěvek od djjohny4 » 11 čer 2009 23:42

ještě jeden dotaz co mě napadl skuste se prosim podivat na faze cele nehravky. mam takove tuseni ze tak by to asi nemělo byt:) asi jsem se to snazil dostat moc do prostoru. mno nvm

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 11 čer 2009 23:45

djjohny4 píše:ZPĚV-vyslovne prani pepeline ze nechcou ve spevu zadny hall a hoodne vystrcit. takze jsem to nechal na práni tak jak to je.
skoda, me se zda, ze by se s tim zpevem dalo jeste dost pracovat...mozna ze ale ta suchost ma nejake zvlastni kouzlo, nevim no, tezko rict...

diky za linky, tohle je fakt teleso jako prase, hodne zajimave...

ad faze: to nevim, ale co se tyce ty nahravky z odkazu tady, je divna kompletne, ta z bandzone je lepsi, zni vic finalne...to z ulozto je nejaky jiny...

djjohny4

zhodnoceni nahravky

Příspěvek od djjohny4 » 11 čer 2009 23:52

mno ono cele mastering a vse kolem bylo spis spusobem pokus omyl:) každopadně bych byl rád za každou pomoc, nějaké tipy atd....
abych pravdu rěkl nejsem s tim nějak spokojený :) live mi zní lepe. ale taky to asi bylo ovlivněno časem. Za 4 dny jsme kompletně dali dohromady 8 songu paty den jsem vypaloval cd :)

jackies

Příspěvek od jackies » 12 čer 2009 01:31

Našlápnuto k další fázi mají dobře s ohledem na jejich věk.
Lepší technické zvládnutí nástrojů a zpěvu, sehrání a zkušenosti přijdou určitě časem.
Poslouchal jsem vše z http://bandzone.cz/pepeline
Zvuk nekomentuji, určitě se to také časem naučíš tisíckrát lépe, bude kvalitnější vercajk a již při náběrech se bude diskutovat o zvuku, barvách a frekvencích nástrojů, vrstvení, aranži ... aby pěkně, tučně, plně a rovnoměrně vyplnily celkový zvuk.

Co mi ale vadí je ladění. To je hrůza hrůzoucí.
U kytar to leckde nemaskují ani hektolitry chorusu.
Ať se naladí, sladí, vyštelují kytary nebo pokud to nejde ať si půjčí alespoň na natáčení nějaké krapet kvalitnější kusy.

btw: ta hozená basa a vašek do strany je umělecký záměr nebo jsem ohluchl na jedno ?

luphtrack

Příspěvek od luphtrack » 12 čer 2009 09:17

Jindy2 píše:Ale Mirku, co te zere, ze se mi to libi? No, mozna to neni zrovna objevnej novatorskej track, ale me se proste fakt libi, jsem na tyhle veci znejici jako rock kombinovanej s freestyle celkem vysazenej no. Spatna hudba to urcite neni a neni duvod tohle tema zanaset OT. Ja akorat cekam, zda mi autor odpovi, coz bych rad a nemusis do toho zasahovat.
no mně právě přišlo, že se ti to moc nelíbí. já jsem slyšel jenom část, není to sice můj šálek čaje, ale poslouchat se to dá. aspoň to není umělé jako tvoje tracky.
Obrázek
live free or die!

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 12 čer 2009 09:54

luphtrack: to ti prislo spatne, me se to libi...jasne ze to neni umele, je to ziva kapela...moje veci takove jsou, z principu, protoze delam vsechno synteticke a vis sam, ze to delam tak schvalne...ale o me to ted tady neni, nechci mu sem tahat OT...

dano

Příspěvek od dano » 12 čer 2009 10:03

aj ked pocuvvam uplne inu muzicku, toto je presne ten typ pesniciek, kde nemusim rieist kvalitu zvuku a ine drobne neduhy, lebo je to velmi prijemne cele a to je hlavne... hlavne Small Fly...

Drumer

Příspěvek od Drumer » 12 čer 2009 13:44

djjohny4 píše: BICI- to byl pro mně oříšek udělat cele bici do hotova abych to mohl nahrat do 2 kanalove zkukovky,
bohuzel dle meho vkusu jsem se netrefil do pomeru owerheadu a zbytku takze kdys chci přidat bici je tam moc hi-hat.

snad se to v blizke době změní :)
Ty bicí by možná šly ještě upravit částečně nějakým multibandem

Odpovědět