Zlepšenie vybavenia na hudobné produkcie!

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
Odpovědět
peetee

Zlepšenie vybavenia na hudobné produkcie!

Příspěvek od peetee » 04 dub 2012 15:28

Zdravím!... Čo by ste urobili na mojom mieste ako producent? Zatial robím beaty spôsobom...že hrám na M-audio Key rig 49(midi klavesy) v spojeni so softom Fl studio + nejake VSTI (Nexus,Native Instrument) pričom pri nahrávani patternov (stôp) my nenahráva melódie v reálnom čase (o stotinku neskôr) čo musím podľa BPMka dokola ručne upravovať... Myslíte že problém bude v zvukovej karte, RAMke alebo v midiklávesoch?... Plánujem zainvestovať do vybavenia aby som sa zlepšil nakolko mám málo zvukov....na mojom mieste by ste si kúpili nejaké klávesi so vstavaními zvukovími bankami alebo by ste išli do hardwareu ako virus .....neviem som naozaj zaciatocnik a zisla by sa mi každá rada.... Keby som chcel mať zvuky z hardwareu typu virus alebo niečo podobne čo všetko ešte budem potrebovať?.... Midi klavesi mam, komp mam, mix mám, monitory mám.... ešte raz vďaka!

dusanmsk

Re: Zlepšenie vybavenia na hudobné produkcie!

Příspěvek od dusanmsk » 04 dub 2012 15:45

Latenciu midi-daw-zvuk-repraky odhalis jednoducho, v fl studio ti blika "ledka" pri prijme midi eventov. Tukni do klaves a cum na monitor. Pokial blikne okamzite, problem je latencia na zvukovke. Skontroluj, ze mas ASIO ( pripadne ak nemas asio zvukovku, hladaj asio4all na fore ) a pripadne dolad latenciu.

Inak, co si predstavujes pod slovom "beaty"? To je nejaky hiphop alebo podobny styl? Na to bude Virus-u asi skoda. Co sa tyka cisteho sw versus hw syntakov, pokial nemas pripraveny tucny obnos penazi na nakup naozaj profesionalneho hw, vybral by som sa cestou cisteho sw ( dobre sample, vsti ) a mrakov hodin treningu. Ale ani to nebude uplne zadarmo ( uz len ten nexus s expansionmi stoji tusim 30kczk ).

peetee

Příspěvek od peetee » 04 dub 2012 15:55

Nooo hey beaty sú hudobné podklady pre hiphop,rep,rnb a podobne.... no a kolko by mala byt nastavena latencia aby to bolo v poriadku?... co sa tyka hw tak milujem hudbu a som ochotny si zobrat aj pozicku...len chcem vediet co budem potrebovať aky hw? a podobne...

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 04 dub 2012 16:00

podla mna su kup NI Maschine .. na virus sa vyser .. na hip hop potrebujes ine ..

http://www.studio.sk/native-instruments ... /maschine/
Obrázek

dusanmsk

Příspěvek od dusanmsk » 04 dub 2012 16:19

Pytkin píše:podla mna su kup NI Maschine .. na virus sa vyser .. na hip hop potrebujes ine ..
... imho dost priserne ... :roll:

longsleeper

Příspěvek od longsleeper » 04 dub 2012 16:31

A co aspoň třeba tenhle kontroler za necelý 3 litry + nějakej vst sampler Obrázek
...já ho mám od pondělka 8)

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 04 dub 2012 16:34

longsleeper : no k NI Maschine uz mas aj banky .. komplexny nastroj .. ale samozrejme aj takyto kontroler je pouzitelny ..

longsleeper

Příspěvek od longsleeper » 04 dub 2012 16:44

Jo já znám mašinu...v pohodě věc...v podstatě náhražka klasickýho MPC akorát že se softem,ale ta cenovka je dost vysoko.....tady k tomu stačí nějakej free sampler + banku zvuků a jede se,za málo peněz hodně srandy.....teda ještě uvidím...sou to dva dny
Edit:já to nečetl pozorně....hromady kvalitních samplů bicích,kytar,bass,efektů,arpegií atd. najdeš třeba na musicradar.com (zadarmo)

Bacon

Příspěvek od Bacon » 18 dub 2012 03:36

VIRUS TI u jednoho z nejlepších hip hopových producentů současnosti :)

Freestyle: RnB jam

Brenda Walsh

Příspěvek od Brenda Walsh » 18 dub 2012 11:07

O tom, že virus ma v současným hiphop soundu uplatnění neni pochyb. Taky ale neni pochyb, že třeba VST sylenth nebo Predator budou pro Tebe jako nahrážka virusu uplně v pohodě stačit. Virus TI, je, hádam, asi mimo tvuj rozpočet, a ke starším modelům potřebuješ kvalitnější zvukovou kartu, aby měl ten HW vůbec smysl. Být tebou v první řadě koukam po free VSTs, nebo nějakých placených, levnějších kusech. To co mas ve fruity by taky mělo odvest kus práce. Pokud chceš investovat vykašli se na instrumenty a pořiď si spíš lepší zvukovku (se kterou pořešíš i lepší latenci), monitory, ev. sluchátka. I na free VSTs se dá udělat našláplej HH.

Odpovědět