Zvuk Jacka Whita v Karlíně

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
Odpovědět
kombinateur

Zvuk Jacka Whita v Karlíně

Příspěvek od kombinateur » 14 lis 2014 11:15

Včerejší koncert Jacka Whita, na který jsem se dost těšil, mě velice zklamal. K tomu co, resp. spíše jak hrál a jak to prezentoval, bych možná měl nějaké drobné výhrady, ale to vem čert, nebylo to nic zásadního. Nicméně je to všechno jedno, protože koncert měl tak otřesný zvuk, jako jsem snad ještě nezažil. Ledazco a ledazkde jsem už viděl a slyšel, takže myslím, že mám celkem srovnání.

Forum Karlín předcházela pověst dobré akustiky, kde se dbalo na zvuk už při rekonstrukci objektu. Také reference lidí, co tam už na něčem byli dříve, byly dobré, tak v čem byl včera problém? Stál jsem u zvukaře a bylo to celé jak v tunelu. Přišlo mi, že měl snad echo i na bicích. Všechno bylo totálně převejškovaný, takže když hrál bubeník na činely, nebylo slyšet vůbec nic jinýho. Zpěv byl taky převejškovanej, neměl vůbez žádný tělo. O houslích a base nemluvě, housle nebyly slyšet za celý koncert skoro vůbec, na base jsem rozeznával konkrétní tóny jenom, když hrála sólový part. Tohle fakt nešlo a otrávilo mi to celý koncert, bylo úplně jedno, co hrajou, nebylo to slyšet. (Mmch. daleko lepší zvuk měla předkapela, to bylo po stránce zvuku úplně v pořádku.)

Mátě někdo třeba nějaké interní informace, jak je to možné? Má snad špatného zvukaře? Tomu se mi nechce věřit (i když ten myslivec za pultem vypadal podezřele). Nadiktoval si sám White, že chce zkreslený převejškovaný zpěv a bicí jako u White Stripes (kde to v sestavě jednoduché punkové bicí + kytara narozdíl od složitější instrumentace nevadilo, ostatně v Arše před lety to bylo naprosto v pořádku a znělo to skvěle i na balkonu). Byl včera nějaký technický problém? Někdo zvukaře nasral nebo se špatně vyspal?

vras

Re: Zvuk Jacka Whita v Karlíně

Příspěvek od vras » 14 lis 2014 17:17

tohle by se uz fakt dnes nemelo stavat

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 14 lis 2014 18:06

stava sa to ale bezne .. i ked teraz som bol na HEXe a zvuk bol moc fajn .. v totalne zlom prostredi ..

lavender

Příspěvek od lavender » 14 lis 2014 20:17

mne sa to stalo na depeche mode na hokejovom stadione v bratislave.

c9000

Příspěvek od c9000 » 15 lis 2014 09:22

Já byl včera na Triggerfinger na sedmičce a zvuk byl parádní :). Jinak jeden z nejhorších zvukovejch zážitků velký kapely, byl koncert Foofighters v O2 aréně. Nejen že kapela nedokázala rozhýbat víc jak prvních 5 řad, ale celý zvuk byla jedna dunící koule. JW jsem zvažoval, takže jsem rád že jsem nešel, tohle by mě taky otrávilo.
Cimbál, Harmonium a Vozembouch.

W.Cable

Příspěvek od W.Cable » 15 lis 2014 10:05

Oni to podiovy zvukari neradi priznavaj, ale vetsina ma poskozenej sluch, proto hodne hall a vejsek, a proto vysledek jejich snazeni az fyzicky boli.

K ty O2 arene, ta stavba ma sama o sobe mizernou akustiku a udelat tam dobrej sound je prace.
Jinak vetsina velkejch jmen si vozi svyho zvukare, jenom si nadiktujou co ma bejt pripraveno za techniku a hotovo.

markuc
Vybavení

Příspěvek od markuc » 15 lis 2014 16:36

W.Cable píše:Oni to podiovy zvukari neradi priznavaj, ale vetsina ma poskozenej sluch, proto hodne hall a vejsek, a proto vysledek jejich snazeni az fyzicky boli.

K ty O2 arene, ta stavba ma sama o sobe mizernou akustiku a udelat tam dobrej sound je prace.
Jinak vetsina velkejch jmen si vozi svyho zvukare, jenom si nadiktujou co ma bejt pripraveno za techniku a hotovo.
O2 Aréna má akustiku celkem slušnou a zažil jsem tam moc pěknej zvuk (třeba Nine Inch Nails). S tím poškozením sluchu je to samozřejmě hovadina a to, že si kapely vozej svoje zvukaře a tady si objednaj setup je natolik jasný, že nevím, proč to uvádíš ...

bluerecording

Příspěvek od bluerecording » 18 lis 2014 09:19

markuc píše:S tím poškozením sluchu je to samozřejmě hovadina
Preco by to bola hovadina? Velkej casti live "zvukarov" sluchova hygiena nic nehovori :cry: . Enormne prepalovanie vysok je celkom bezna vec na koncertoch. Aj ked problemom nie je vzdy zvukarove ucho, ale vo vacsine pripadov asi hej.

Hammond

Příspěvek od Hammond » 18 lis 2014 09:26

Ja som zazil najvacsie peklo na jednom z koncertov Gorana Bregovica. To bola fakt situacia, ked som mal pocit, ze mi idu do distorzie vlastne usi. Akoze ak niekto tlaci do basov co to da, pre mna je to blb, ale tak co uz... Ale ak zvukar kali dychovu sekciu ktora sama o sebe reze na tych najneprijemnejsich frekvenciach kde je sluch najcitlivejsi, tak to uz nepochopim vobec. Keby som tam vtedy nebol pracovne, asi tomu zvukarovi jednu ...

Lahi

Příspěvek od Lahi » 18 lis 2014 18:12

lavender píše:mne sa to stalo na depeche mode na hokejovom stadione v bratislave.
A kde si stál? Ja som bol asi v 2/3 vzdialenosti medzi pódiom a foh relatívne v strede medzi PAčkom a mne sa to zvukovo veľmi páčilo a to tie skladby dosť dôverne poznám . Bol som aj na koncertoch na interi ale tento v zimáku sa mi pozdával najviac... Po koncerte som nemal dojem, že by to z lineru pálili ako sprostí a všetkému som dobre rozumel - tour išli s midasom XL8 a l acoustic K1..To by ozaj musel byť stupídny a hluchý predný zvukár aby to domrvil.
Ono na týchto štadiónoch je veda sa dobre postaviť, aby mal človek dobrý posluch, nenadarmo robia preset ,,Arena" do reverbov.

Odpovědět