Zvuk reproduktoru v podhledu?

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
Odpovědět
Vrsak
Příspěvky: 142
Registrován: 08 čer 2002 16:55

Zvuk reproduktoru v podhledu?

Příspěvek od Vrsak »

Jdu montovat sádrokartonové desky do stropu. Reproduktory už mám a zatím do desky udělám příslušnou díru. Mezi deskou s panelovým stropem bude 15cm....velikost desky uchycená k profilům je 1,2m x 0,7m (plocha celého stropu koupelny je asi 5 m2)

Otázka pro sound inženýry: Stačí jen díra a nechat desku jen tak, nebo tam mám nacpat kolem reproduktoru nějaké výstelky a přepážky...jakoby uzavřít prostor kolem reproduktoru? A když ano, mám ty přepážky a výstelky přichytit k desce nebo ke stropu? Ptám se, neboť vím, že deska bude pracovat jako ozvučnice a přepážky ozvučnici asi "fyzikálně" zmenší.....co basy, kam se posunou - chci co nejvýraznější.

biscuit
Příspěvky: 10011
Registrován: 22 črc 2004 02:58

Re: Zvuk reproduktoru v podhledu?

Příspěvek od biscuit »

basy v sadrokartonu? tlumil bych az kdyby se mi zvuk zdal prilis sadrokartonovej, nebo neco rezonovalo. zvazoval bych pak mozna nejaky takovy ty vyztuzovaci samolepici pasy, co se pouzivaj u car hifi. vubec tahle technika ma k tomu na co se chystas asi nejbliz, takze doporucuju se tam i inspirovat...

jazzym
Příspěvky: 922
Registrován: 15 črc 2013 23:34

Re: Zvuk reproduktoru v podhledu?

Příspěvek od jazzym »

ja bych uštedril uzavretu ozvučnicu .. .. načo bude ten sadrokarton ? iba na repro ? 8)

Vrsak
Příspěvky: 142
Registrován: 08 čer 2002 16:55

Re: Zvuk reproduktoru v podhledu?

Příspěvek od Vrsak »

Děkuji, no v podhledu budou bodová světla, ventilátor a dva reproduktory. Díra je docela velká, tak to zatím nechám bez ničeho a pak tam případně zkusím něco nacpat, nějakou vatu a uvidím jestli bude nějaká změna :-)

Odpovědět