Zvuk

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
Odpovědět

Uživatelský avatar
IvanB
Příspěvky: 499
Registrován: 19 úno 2017 21:18

Re: Zvuk

Příspěvek od IvanB »

Pozoruhodná skladba, zaslúžila by si profi prístup. Mne tam akosi absentuje širší stereorozmer... možno poriešiť lepšie v mixe. Mix externe si neviem pri takejto veci predstaviť, ale možno ma názory odborníkov vyvedú z omylu... :)

x.r.a.y.
Příspěvky: 20
Registrován: 08 zář 2016 16:25

Re: Zvuk

Příspěvek od x.r.a.y. »

Diky za nazor... na stereorozmer se muzeme zamerit, ale priznam se, ze toto bylo zatim max.. co se nam podarilo udelat. Zkusime dalsi pokus.
j&r

markuc

Re: Zvuk

Příspěvek od markuc »

Mně to zvukově nepřipadá vůbec špatný, na můj vkus je to dost přeefektovaný a rozhodně by tam mohlo být celkově víc bicích. Ty efektový zvuky trochu začnou nudit, jak jsou skoro všude a navíc občas mažou ten základ, včetně těch bicích. Jinak pěkná věc ..

x.r.a.y.
Příspěvky: 20
Registrován: 08 zář 2016 16:25

Re: Zvuk

Příspěvek od x.r.a.y. »

.
Naposledy upravil(a) x.r.a.y. dne 18 led 2018 20:14, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
ZFarkas
Příspěvky: 366
Registrován: 21 zář 2015 16:22
Vybavení

Re: Zvuk

Příspěvek od ZFarkas »

Mně to stahuje uši celkově takovým až přiliš digitálním thin soundem, přijde mi to celý jako prohnaný přes LPF s šířkou pásma do 7 až 8 kHz, nad tuto mez žádný vyšší harmonický od žádnýho zvuku ani vokálu fakt pořádně neslyším. A doplňovat chybějící harmonické frekvence zvuky se základním tónem vyšším než tato mez je pro mne tedy taky nepřípustné, prostě to působí ještě víc uměle. Exciter bych v tomto případě neviděl jako řešení, ale vyřešil bych to tak, že aspoň ty zdroje zvuku, co obsahují slyšitelné vyšší harmonické alikvoty až do fyziologického limitu slyšení (cca 18kHz), bych nezastřel tím reverbem co všechny výšky nad několik kHz zcela zlikviduje, ale nechal bych to tam raději suchý, ale v celý šíři kmitočtového spektra.

Uživatelský avatar
m4x
Příspěvky: 462
Registrován: 12 lis 2009 20:18

Re: Zvuk

Příspěvek od m4x »

Poslechni si analyticky některé z alb Mind.in.a.box a zamysli se nad tím, co je s vašim zvukem špatně. Jinak muzika fajn :palec+:

Odpovědět