Zvuk z internej karty v ntb

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
Odpovědět
Majster-N

Zvuk z internej karty v ntb

Příspěvek od Majster-N » 15 led 2012 16:08

Viem, ze sa tu viackrat preberala podobna tema a samozrejme, ze odporucania su take, ze internu kartu v noteboku nepouzivat pre serioznejsiu pracu. Mne sa teraz vsak jedna len o prehravanie cez tento interny prevodnik, o ziadny recording. Nemyslim si, ze som az taky hluchy, ale nech som to skusal akokolvek nezbadal som ziadny rozdiel medzi zdrojovym signalom (referencne wavy grabnute z original CD - 44 khz / 16 bit - rock/pop ) a zvukom prehnanym cez mini ntb Asus 1001PXD, tzv Realtek Hi-Definition Audio CODEC, Foobar2000, ziadne dsp ani korekcie, ani Asio driver. Da sa tam nastavit rozlisenie aj na 24 bit, ale to som neskusal nechal som CD format, aby sa to nesnazilo nejako presamplovavat.
Testy isli cez staru klasiku HIFI zosik Grundig, bez korekcii, bedne Tannoy Mercury2, akustika v miestnosti dost dobra, rokmi overena, dalej este len ako pomocka sluchatka Koss porta pro. Testovali sme prepinanim medzi ntb a CD prehravacom Marantz. Boli sme traja, dokonca triezvi dost stari audiofili. Je mozne aby sme nerozoznali rozdiel ? Ako si to mam vysvetlit ? Ked som skusal take nieco cez PCcko a SB Live! bez korekcii, rozdiel bol dost velky v neprospech tej karty. Viem, ze dolezita je referencna nahravka, ale nas zaujimal vylozene rockpop (napr. Dire Straits Money for nothing..atd)
Pri vaznejsej hudbe by to bola asi ina kapitola.
Takze otazka znie: Je akysi zasraty chip v notebooku pouzitelny na reprodukciu rockpopu v slusnejsej kvalite, alebo sme sa zisli traja hluchani, ktori sme uz za dlhe roky sice testovali vsetko cez gramofony, kotucaky, kazetaky, Cdcka, ale aj tak sme hluchi ???????

jakubt

Re: Zvuk z internej karty v ntb

Příspěvek od jakubt » 15 led 2012 23:08

Mezi lacinýma zvukovkama bývají ve zvuku na výstupu někdy překvapivě velké rozdíly, asi jsi natrefil na nějakou lepší.
Pro "seriózní práci" samozřejmě hraje velkou roli latence, (ne)kvalita vstupů atd. atd., tedy věci, co u těchto zvukovek výrobci moc neřeší, protože se jim to nevyplatí.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 16 led 2012 00:42

Majster-N : dnes su onboard zvukovy v pohode .. minimalne teda vystup , na tom sa neda moc dosrat , takze ma neprekvapuje , ze zvuk bol OK ..

Bedo

Příspěvek od Bedo » 16 led 2012 07:31

Tak neviem mozno mas stastie na nb lebo mne ked tam dam iba sluchadla sennheiser hd 25 tak je v nich pocut take jemne pisaknie, ktore som nepocul ked som ich dal do iphonu a pustil tu istu pesnicku...sice ta kvalita moze byt podla mna dost podobna ale taketo detaili si myslim ze sa tam najst daju a to piskanie som nikdy doteraz nepocul az na tych sluchadlach

Odpovědět