zvukova postprodukcia -hladam pracu :)

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Re: zvukova postprodukcia -hladam pracu :)

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 11 kvě 2011 12:46

tuhle praci delam.

mel sem ale stesti, ze jsem mohl nastoupit rovnou do rozjetyho vlaku vcetne standardniho ohodnoceni. nevidim problem v praze, ja bych se naopak vrhnul mezi co nejvetsi konkurenci. pro me osobne, kdybych zacinal, by nejvetsi problem spocival prave v penezich: je mozny dostat se do zajimavejch studii, ale zpocatku (a muzou to bejt dlouhy mesice) pujde o nejakou vypomoc, otukavani, a s tim bude souviset prislusna odmena (pokud nejaka bude). to bych si pri mejch fixnich mesicnich nakladech uz bohuzel nemohl dovolit. jak rikam, tohle je podle me zdaleka nejvetsi uskali. umis prezit rok s minimalnim prijmem?

slide

Příspěvek od slide » 23 kvě 2011 01:44

dobře to napsal Ecson, já bych dodal pár drobností. Především, není to práce pro každého. Jakkoliv zajímavě to z dálky a doslechu vypadá, je to job pro psychicky a sociálně zdatné jedince. Ano, dá se to dělat dobře a dá se to dělat i špatně, to ovšem ne dlouho....to, že to zní dobře se považuje za (ehm) samozřejmost, přičemž zrovna tohle se naučit za každých okolností a v každé situaci je zatraceně těžké. Ale klient v postprodukci (bohužel) málokdy rozezná
sonickou kvalitu práce, mnohem víc ho zajímá přístup, nápaditost, vstřícnost a oddanost věci. To je ten element, který ho přivede zpět. Připomínám, že to "samozřejmě" znělo skvěle. Pak je tu otázka ohodnocení. V zásadě platí, že klient není připraven dát práci někomu, koho nezná či o něm nemá dostatečné reference. Takže bludný kruh, kterým jsem si taky prošel. Seš už "připraven", věnoval si tomu léta svého života, hodně ses naučil, máš vše potřebné ke startu a možná si i (právem) věříš. Ale přichází stále stejná otázka. "Co jsi už dělal, s kým si pracoval a na čem?" Takže zase další čekání na tu šanci. A když konečně příjde (hlavní hvězda onemocněla, nestíhá atd.), musíš to "dát". Teprve potom se to trochu rozjíždí a padá i ta poslední překážká, totiž neochota platit...

daysofhazard

Příspěvek od daysofhazard » 26 kvě 2011 01:42

bassline, James L., mate nejake referencne prace?

v tom co si pisal ze chces robit ma zaujala vyroba ruchov, pripadne aj ostatne, ak mas nejake prace tak treba sa prezentovat, ako tu mnohi pisali, to je najlepsia cesta ako sa k nieco dostanes

daysofhazard

Příspěvek od daysofhazard » 31 kvě 2011 20:54

nikto nic, skoda, hladam totiz sikovnych ludi do teamu pre film - ci uz nejakych foley artists alebo aj sikovnych skladatelov hudby, ked uz sa hambite napisat sem tak mi napiste maila na viktor@daysofhazard.com
mam teraz vela prace, ale keby mate zaujem, hodim vam sem nejake video bez zvuku a mozete sa natom vyblaznit - vyrobit mu cely zvuk len vasou sikovnostou :)

Odpovědět