4.5m FW400 6pin-6pin kabel a MOTU UltraLite je hluchý

Interní a externí zvuková rozhraní
Odpovědět
dJR

4.5m FW400 6pin-6pin kabel a MOTU UltraLite je hluchý

Příspěvek od dJR » 11 led 2016 01:15

Pořídil jsem u Mironetu 4.5m FW kabel, abych mohl PC přesunout do vedlejší místnosti...
https://www.mironet.cz/premiumcord-fire ... +dp133034/
PC UltraLite sice "vidí" a dokonce ho i přes FW napájí, ale jinak je to hluchý. Když přehodím kabel zpět na originál přibalený 1.5m, tak je vše ok. MOTU na webu píše, že max. délka kabelu nesmí přesáhnout 15 feets (což je právě těch 4.5m).

Má s tím někdo zkušenost? Projevuje se ta větší délka právě takto? A nebo jsem měl kliku a kabel, který mi Mironet dodával 14 dní je vadnej? :D

Už jsem napsal na support MOTU, ale kdyby tu někdo odpověděl dřív náhodou...

Radovan

dJR

Re: 4.5m FW400 6pin-6pin kabel a MOTU UltraLite je hluchý

Příspěvek od dJR » 11 led 2016 14:52

Nic, asi byl ten kabel vadnej, dneska jsem ho vyměnil za 3m kabel a jede to.

romano

Příspěvek od romano » 10 srp 2017 20:55

Ahoj, mám stejný problém, kabel 6/4 - 2metry jsem koupil v TS Bohemia a již druhý reklamovaný způsobuje praskání. I Mironet nabízí stejnou značku káblů, tak i Alza a další shopy, už nevěřím značce PremiumCord.
Díky trochu mě to uklidnilo, že to má konec, a že nebudu donekonečna kupovat kábly až zvukovku prodám )))

Liquid Sound
Profesionál

Příspěvek od Liquid Sound » 12 srp 2017 10:50

Míval jsem Motu kdysi dávno asi na osmimetrovym FW400 kabelu a šlapalo to bezchybně. Je to hodně o laborování s kabelama. Obdobně jsem kupoval a vracel, kupoval a vracel, kupoval a vracel když jsem dělal malou HDMI distribuci. Víceméně v sérii asi pět zařízení a já to musel dělat po etapách postupně dle ověření reálné, nikoliv papírové funkčnosti.

Lecjaká dokumentace je špatně nebo odflákle vypsaná v eshopech. Někde slibujou hory doly za pětinásobnou cenu a nic. U jinýho zboží neni opačně napsáno vůbec nic a frčí to bez problémů za pár korun.

Je to bohužel o metodě pokus omyl. Obchodníkům se věřit nedá. Dá se ale naštěstí zboží z eshopů vracet. Držim palce, nevzdávejte to. 8)
Sound engineer & producer
Smecky Music Studios | CoPPO | IMDb | ALLMUSIC | ARTIST direct

Odpovědět