Audient iD22 vs. Focusrite Scarlett 18i20

Interní a externí zvuková rozhraní
Odpovědět
Sabiani

Audient iD22 vs. Focusrite Scarlett 18i20

Příspěvek od Sabiani »

Ma niekto skusenosti s obidvoma zvukovkami?
Su za podobnu cenu a maju fajn features.
Na audient sa mi lubi ze to je desktop s velkym volume knobom, ma send/return a tiez ma moznosti rozsirenia cez SPDIF a ADAT.
Audient ma vraj vyborne preampy a DAC, ale z drivermi to vraj neni ziadna slava, hlavne na PC.
Focusrite ma podstatne viac IO, ale je do racku a ovladac hlasitosti je maly knob. Tiez sa to da rozsirit cez SPDIF a ADAT a je k tomu kopec softu. Zvukovo by to malo byt velmi podobne, audient ale vychadza v testoch kusek lepsie.
Dalsia otazka je ci ma zmysel upgrade z NI Komplete Audio 6, ked opomeniem mnozstvo IO, ci budem vobec pocut dostatocne vyrazny rozdiel..
S NI som celkom spokojny, keby mala ADAT tak ani nerozmyslam nad zmenou.

ZFarkas
Vybavení

Re: Audient iD22 vs. Focusrite Scarlett 18i20

Příspěvek od ZFarkas »

Osobně jsem právě vyměnil Audient iD14 za zbrusu nový na trhu Focusrite Clarett 4Pre USB - má to proti Scarlett preampy i převodníky nebe a dudy, rozměrově příjemně malé, 8 vstupů fyzicky (+ adat 8x in), fyzicky 2x phones out, parametry cca jako Audient ale navíc tohle všechno: ISA modelled preampy (odpadá nutnost externího Mic preampu pro běžné využití home a malé studio/stage), standalone režim - jako mix i bez nutnosti spojení s PC/NB!! A konečně USB typ C neboli 3.1 = ultrarychlé rozhraní prakticky bez latence (lepší než Audient!) takže lze použít i live na efektování pomocí sw pluginů online během hry a navíc i s iPadem přímo!! USB-typ C kabely (2 ks) jsou součástí balení! Do Scarlettu bych nešel když už je venku Clarett!!

Rudys

Příspěvek od Rudys »

Pisu z mobilu takze bez diakritiky. Ja mam zase doma audient id 22. U me naprosta spokojenost. :D Preampy neutralni a s driverama sem problemy nikdy nemel. Aktualizace probehli vzdycky v poradku. Spis bych rekl, ze to je o uzivateli, kdyz budes mit v pc bordel a budes stahovat, kde jake pic*****, tak je jasne, ze budes mit problemy s driverama. Jedine co mi chybi, tak je vetsi svoboda programovani 3 kulatych tlacitek napostranim panelu, ktera jsou omezena jen na funkce vyrobce. Uvital bych kdybych si napriklad mohl tlacitka naprogramovat sam na funkce daw. (Napr. bych si dal na jedno funkci Record). V neposledni rade, muze nekomu chybet vyssi sample rate, ktera ciny max. 96 khz. Jinak k audientu je taky soft na strankach vyrobce a navic chystaji novy model audient id 44. Zalezi co potrebujes.

Sabiani

Příspěvek od Sabiani »

Zfarkas - tie Clarett su skoro raz tak drahe jak scarlett. Tie ISA preampy mi za to nestoja..

Rudys mne ide o to aby som zvysil pocet vstupov do DAW, s tou focusrite by to slo k tej audient by som zase potreboval ADAT preamp.
No a samozrejme ked uz by som investoval tych 10 tisic, tak by som rad ten rozdiel aj pocul oproti tej NI komplete 6.
Priklanam sa k tej iD22 lebo vzdy som mal desktop zvukovky s velkym volume knobom, na tej focusrite mi pride to ovladanie hlasitosti strasne male, neprakticke.. Mozno je to blbost na ktoru by som si zvykol, nevim..

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin »

ZFarkas píše:
31 led 2018 14:28
A konečně USB typ C neboli 3.1 = ultrarychlé rozhraní prakticky bez latence
on sa proste dostane sam ..

ZFarkas
Vybavení

Příspěvek od ZFarkas »

Tak zkuste ten nejmenší Clarett Pre2 USB. Já už týden pracuju na nové Pre4 USB a na vintage synťáky je to celkem masakr - maximálně “vpředu” posazený zvuk a vynikající měkké podání vysokých kmitočtů, latence fakt prakticky nula - s iPadem lze nahrávat všech 8 stop najednou včetně několika interních efektů a sw channelstripů aktivovaných na každé stopě a CPU stále nepřetížen!!! [iPad 2017, Cubasis 2 a Auria včetně ReTune a Neve pluginů..]. Audient iD neměl proti Clarett USB tak precizní a výrazné výšky, ale zvukově mi přišel kvalitou stejný, zase přednost Audientu byl naprosto čistý zvuk v basech. Clarett USB má basy sice stejně čisté a separované jako Audient, ale víc je pocitově vnímáno u Clarettu to měkce příjemné a velice bohaté výškové pásmo, na které jsem dosud u žádné běžné zvukovky nebo recorderu nebo multitrack homestudia nebyl zvyklý - buď to bylo “jako pod dekou” nebo ostré nepřirozené výšky, více slité v basech, zdůrazněné spíše prezency apod. Ten ISA modeling má něco do sebe, rozhodně doporučuju.
Na ty nové Clarett USB právě vyšla upoutávka i zde na Audiozone:
novinka/focusrite-clarett-usb-t25220.ht ... 4ea27e26dc

dano
Vybavení

Příspěvek od dano »

ZFarkas ty si fakt ficis vo vlastnom Matrixe :-) To len konstatujem, vlastne je to celkom mile :)

Sabiani

Příspěvek od Sabiani »

Farky ja nepochybujem zie tie Clarett su dobre zvukovky, ale tu som chcel porovnat prave scarlett 2nd gen. a audient id22.
Clarett su proste na moj budget moc drahe, ta 2Pre ma malo vystupov, to neprichadza do uvahy. 4Pre uz by sla, keby nestala 15.500,-

However, priklanam sa k tej iD22..

Rudys

Příspěvek od Rudys »

Nejlepší je vše si vyzkoušet, každému sedí něco jiného a každý využije něco jiného. Já jsem měl scarlett 6i6 1 generaci a vůbec mi nesedla. Navíc je supr, že jsou na zvukovce od audientu už nachystané tlačítka, které využiješ už při nahravání nebo následném mixu a nemusíš je spouštět v DAW, jako je například otočení fáze, low pass filter a nebo tlačítko na poslech v monu. Je to opravdu čistě jen o tom co uživateli víc sedne a jaké má finanční možnosti. Pokud chceš víc vstupů, tak bych ještě počkal za kolik bude ta audienta id 44.

Sabiani

Příspěvek od Sabiani »

V sobotu som byl v Kytarach a kupil som si nakoniec iD22, musim povedat ze zvukovo je to posun k lepsiemu oproti NI komplete audio 6.
Ale neni to lepsie o 100%, aj ked cena je skoro o 100% vyssia. Zvuk mi pride taky pevnejsi a konkretnejsi, ale neni to zas az taky mega rozdiel. Chvilu mi trvalo kym som pochopil ten interny routing, to maju nejak divne vymyslene.. Drivery funguju, ale instalacia sa neobisla bez zadrhelov. A spracovanie je top - build like a tank. Este dokupim ADAT preamp a mam zase na par rokov vystarane..

Odpovědět